Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:19 01.07.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми * *Кратък преглед

Тема Изядени листа по анубиас и ехинодорус  
Автор GeorgeR (непознат )
Публикувано15.04.04 10:21



Преди една седмица си купих анубиас нена и ехинодорус амазонка. Преди един-два дена открих, че по 2-3 листа и на двете растения има дупки приличат на проядени и са в централната част на листата(листата не биаха стари и повехнали). Аквариумът ми е 85 л., в него има 2 анциструса, 2 аймониери, 5 сиамски водораслоеди и няма никакви охлюви. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и знае ли коя от рибките може да е направила тази пакост. В аквариума няма корен.



Тема Re: Изядени листа по анубиас и ехинодоруснови [re: GeorgeR]  
Автор Longanlon (потребителен)
Публикувано15.04.04 11:58



ся ако ми кажеш и отде се набарал сиамците шти целувам ръцете

а иначе мисля, че няма риба, която да яде листа на анубиас - ами че те на пипане са като пластмасови. Вероятно проблемът е някакво загниване, но то си личи от ръбовете на дупките де - дали са като изгризани или като разложили се, увеличават ли се самите дупки като размери? а като брой?

<



>

Тема Re: Изядени листа по анубиас и ехинодоруснови [re: Longanlon]  
Автор GeorgeR (непознат )
Публикувано15.04.04 12:31



siamcite gi biaha vnesli predi okolo mesec. pusnaha gi edna sabota na pazara a az lichno si gi kupih ot magazina Koral K&K na ul. Serdika 36. Dokolkoto znam svarshiha pochti mignovenno.
Za sajalenie akvariuma e pri nashte (na brat mi e)az minavam prez nashte prez niakolko dena. Samite dupki gi zabeliazah vchera i ne moga da kaja dali dupkite se uvelichavat na razmer i golemina... rasteniata gi kupihme minalata sabota i ne izglejdat bolni ili zagnivashti.



Тема Re: Изядени листа по анубиас и ехинодоруснови [re: GeorgeR]  
Автор Chr (demiurg)
Публикувано19.04.04 23:21



При ехинодорусите ми се е случвало това - имам съмнение, че е от анциструсите, като стържат по листата и ги нараняват.

Дай да го даваме малко по- фънки !



Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.