Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:56 02.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кафяви водораслинови  
Автор Longanlon (потребителен)
Публикувано31.03.04 09:28



Откакто си сложих новите лампи (Grolux 2x18/60л.) по листата на някои от растенията ми и по част от грунда започнаха да се появяват странни кафяви налепи, каквито преди не съм виждал. Като ги оставя няколко дни започват да приличат на фин мъх като от момичешка буза... Лесно се отстраняват с памуче и даже с ръка, както ми се налага да правя всеки ден, защото като погледна вечер аквариума винаги има по 2-3 обрасли листа.

Анубиасът особено страда, което си е мъка, като се има предвид, че онзи ден, докато бях в командировка, намерих място, от където могат на съвсем приемливи цени да се закупят практически неограничени количества анубиаси и то три вида.

Използвам Tetra PlantaMin в ограничено количество. Спрях подаването на CO2 преди няколко дни, но положението не се подобри. Водата ми е 10-12 GH и 6.5 pH и не е мърдала, температурата - 24.5С. Не прехранвам рибите, даже направо ги държа гладни.

Какви са тия водорасли, защо ми се появиха и как да спра растежа им?

<



>

Редактирано от Longanlon на 31.03.04 09:29.



Тема Anubiasi?!нови [re: Longanlon]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано31.03.04 10:11



E къде е това вълшебно място, където има неограничено количество анубиаси?
Африка?! (шегувам се, ама кажи каде е и ние да си купим)



Тема Re: Кафяви водораслинови [re: Longanlon]  
Автор GeorgeR (непознат )
Публикувано31.03.04 10:13



a shte spodelish li kade e tova miasto ot koeto moje da se nameri anubias na priemlivi ceni :)



Тема Re: Кафяви водораслинови [re: GeorgeR]  
Автор Longanlon (потребителен)
Публикувано31.03.04 10:58



хехе, вие пък и двамата...
танто за танто - кажете за водораслите, аз ще кажа за анубиаса...

<



>

Тема Re: Кафяви водораслинови [re: Longanlon]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано31.03.04 11:15



Всъщност аз си имам анубиаси
Пък и ти не си от София ...



Тема Re: Кафяви водораслинови [re: Niky]  
Автор Longanlon (потребителен)
Публикувано31.03.04 13:54



нто пък ти - от Плевен...

но все пак именно твоето мнение ме интересуваше относно оставения въпрос.

<



>

Тема Re: Кафяви водораслинови [re: Longanlon]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано31.03.04 14:03



Споко, мен анубиаси не ме интересуват.
Аз вече ти казах какво мисля, но можем да го изкоментираме и тук.
По принцип кафевите водорасли се конкурират за храна със зелените, както и с висшите растения. Има два основни фактора, които определят кои водорасли ще "надделеят" в тази борба - единият е съотношението силикати:фосфати във водата (при повече силикати се развиват по-успешно кафевите водорасли, а при повече фосфати - съответно зелените), а вторият - осветеността (при добра осветеност и добър спектър предимство имат зелените водорасли, докато при слаба светлина или неподходящ спектър - кафевите). Това е основното. Нататък вече трябва да мислиш за възможностите в твоя конкретен случай - нещо, което да е повишило силикатите (напр. нов силикатен пясък, нови стъкла на аквариума, нови камъни и т. н.) или пък помисли за осветлението - тия лампи дали осигуряват нужния спектър? Достатъчно ли са силни? Не са ли стари - ако са стари, е твърде вероятно да не работят така, както би трябвало и да не осигуряват нужното качество и количество светлина.
Понеже вече ми каза, че нито едно от тия неща не е изпълнено при теб, не знам какво да добавя. Казвам всичко това най-вече за да върна дискусията от анубиасите върху кафевите водорасли.



Тема Re: Кафяви водораслинови [re: Longanlon]  
Автор 77 (новак)
Публикувано31.03.04 22:29



двете лампи светят с еднакъв спектър смени едната с аква стар да знаеш че нямаш проблем с осветлението.щом анубиасите са в неограничени количества има голяма вероятност да ги гледат в специални съдове и тези растения тръгват много трудно в обикновен аквариум.



Тема Re: Кафяви водораслинови [re: 77]  
Автор Longanlon (потребителен)
Публикувано01.04.04 09:10



всъщност горе се обърках - и двете ми лампи са Аквастар (значи трябва да сменя едната с Гролукс...) - лапсус клавиатуре...

а той ги продава със съдовете всъщност

<



>

Тема Re: А Анубиаса?нови [re: Longanlon]  
Автор BLKnight (неЗАпознат)
Публикувано11.04.04 11:55



...да се върнем на темата - кое е мястото с анубиасите?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.