Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:43 12.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема отглежданенови [re: Longanlon]  
Автор aquabg (непознат )
Публикувано26.03.04 11:00



Ами аз се убедих, че за тези есетри най добре ще е отделен аквариум. Идеята ми е да си взема още един 200 литров в началото на лятото и да го напълня само с есетри. Надявам се че дотогава ще съберем повече информация по въпроса. Най добре ще е да разровим руските сайтове понеже тези есетри там са най-разпространени.



Тема Re: времетонови [re: aquabg]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано26.03.04 11:01



Ей затова винаги съм казвал "Моля ви, проучвайте какво си купувате, преди да го сложите в аквариума си!".
И аз нямам търпение да си взема нова рибка, като ми хареса нещо, но вече се научих на повече въздържание - след няколко подобни гафа преди години.
Наложи ми се даже да се откажа от любими видове (примерно Maylandia Crabro), защото не биха могли да съжителстват добре с останалите. Но това е, трябва и компромиси да се правят понякога.



Тема партидатанови [re: Boby_]  
Автор aquabg (непознат )
Публикувано26.03.04 11:10



А за партидата какво се установи, от онази въпросната за която спомена ли са или е нещо друго?



Тема Re: отглежданенови [re: aquabg]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано26.03.04 11:19



Всъщност знаеш ли каква ТОЧНО е тая есетра, която си си взел? Щото колкото повече чета, толкова повече се плаша - немската есетра ставала 3.5 метра и 300 кг. Руската пък достигала полова зрелост на 10 години и живеела 40-50 години, като ставала по 2,5 метра. Как мислиш да дочакаш съзравянето? Доста търпение трябва, смятам аз.
Ето и източниците, ако ти е интересно:




Това пък е статия от в-к Сега:


Зарибиха Дунав с 90 000 руски есетри и 1500 моруни

Видинска фирма, спечелила квота за износ на хайвер, е пуснала в река Дунав 90 000 риби от вида руска есетра и 1 500 моруни. Това съобщиха от изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури.
Това е първото зарибяване на Дунав у нас с моруни, като е предвидена още една такава акция на 5 август. Раздаването на квотите за износ на хайвер у нас става срещу ангажимента на съответната фирма да възстанови популацията на рибите. За 2002 г. квотата за износ на хайвер от България е 1720 кг моруна и 20 кг хайвер от есетра.



Интересното е, че с малки рибки се зарибява Дунав. Статията е от няколко седмици след като ти си си купил есетрите. Можем да допуснем, че е изляза няколко седмици след събитието, тъй че според мен си говорим за част от тази партида руски есетри, предназначени за зарибяване на река Дунав, "случайно" отклонени с цел печалба от въпросната видинска фирма и попаднали на пазара, а от там - и при теб. Как ти се струва тая версия?


Но най-интересният материал за есетрите, на който попаднах, е следния:

Eсетра по унгарски

4 порции есетра, 200 г кисела сметана, 1 жълтък, лимонов сок, червен пипер, бульон от рибени глави, перки и опашки и зеленчукови корени, сол

Посоляваме почистените порции есетра, поръсваме червен пипер, поставяме в тенджера, наливаме малко вода и задушаваме под похлупак до омекване. Подреждаме готовите порции в затоплено блюдо. В соса наливаме сметаната, разбита с жълтъка, сол и лимонов сок, възваряваме, като бъркаме непрекъснато, и заливаме рибата.















































П. П. Надявам се, че не се обиждаш - днес съм в шантаво настроение. В края на одит сме и ми е бръмнала главата от простотии.

Редактирано от Boby_ на 26.03.04 12:09.



Тема Re: партидатанови [re: aquabg]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано26.03.04 11:20



Не знам - просто правя предположения. Изстрели в тъмното. Но виж другия ми постинг по-нагоре - там очертах цяла схема.



Тема Както съм гладен:))нови [re: Boby_]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано26.03.04 11:27



Е може ли такива работи да пишеш когато умирам от глад
Тия рибки са много вкусни (хапвал съм ).

Пък и черен хайвер...страшна работа



Тема Re: Както съм гладен:))нови [re: Niky]  
Автор Longanlon (потребителен)
Публикувано26.03.04 11:37



ъ? черен хайвер? ловни сачми с маргарин...

<



>

Тема Поведениенови [re: Boby_]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано27.03.04 14:28



Ако за теб атрактивното поведение на рибите се свежда до непрестанните им опити да се самоунищожат една друга, то тогава наистина тетрите и килитата имат примитивно поведение.


За есетрите.Преди няколко години наистина едни хора внесоха от Чехия есетри като ги продаваха за декоративни рибки.Беше пролетта на 1998 или на 1999 година.От тогава внос не е имало на такива риби не е имало, или поне аз незнам за такъв.Но със сигурност знам, че в пловдивските рибарници развъждат такива риби за промишлени цели. Най-вероятно от там е присигнала и някоя и друга рибка на пазара в "Подуене".

"Не е важно колко приказваш, важно е какво правиш!"

Редактирано от killiman на 27.03.04 14:30.



Тема Re: Поведениенови [re: killiman]  
АвторLonganlon (Нерегистриран)
Публикувано27.03.04 15:19



e, ne znam za 'atraktivno', no za inteligentno povedenie sys sigurnost moje da se govori pri opitite im za uni6tojenie. Vij horata....



Тема Re: Поведениенови [re: Longanlon]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано27.03.04 16:03



Опити за самоунищожение = интелигентно? Нещо не се връзва....

"Не е важно колко приказваш, важно е какво правиш!"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.