Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:58 01.07.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: мерсинови [re: aquabg]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано31.03.04 14:32



Ами ако искаш, дай да пробваме - пусни тук една снимка в едър план с добра разделителна способност и ще си играем на отркий разликите. Попаднах на златна мина за есетрите - ето

на всичките 28 вида от семейството, сравнявай и кажи на кое прилича най-много.



Тема снимкатанови [re: Boby_]  
Автор aquabg (непознат )
Публикувано31.03.04 15:11



Значи снимката довечера ще я постна, а ако форума позволява ще посна няколко с различни гледни точки.
Ето тук още една интересна страница



струва ми се че вида е Acipenser ruthenus–Sterlet без да съм 100% сигурен

Редактирано от aquabg на 31.03.04 15:16.



Тема Re: снимкатанови [re: aquabg]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано31.03.04 16:25



Ако е това, значи от цяло семейство неподходящи за аквариум риби си избрал тази, която е най-малко неподходяща. Виж пак първите линкове - единия от тях, първия от руските мисля, говори точно за това какви условия трябват за нея.




Тема Re: снимкатанови [re: Boby_]  
Автор aquabg (непознат )
Публикувано31.03.04 16:47



Пак казвам не съм 100% сигурен но довечера ще сложа снимките пък да видим.
В сайта доколкото аз разбрах условията не са чак толкова неизпълними:

- голям аквариум > 200л. не висок но дълъг (мисля си че 120см върши работа)
- силна аерация
- жива растителност
- честа смяна на водата (1 на седмица)
- силна аеражия
- бих добавил рН не по малко от 6.5

Редактирано от aquabg на 31.03.04 16:50.



Тема Re: снимкатанови [re: aquabg]  
Автор Longanlon (потребителен)
Публикувано31.03.04 17:36



хм, абе според мен наистина ще е интересно от акваристична гледна точка да се направи подобно нещо. Все ми се струва, че в малък аквариум тия риби няма да достигнат размерите си от природата, иначе до сега да бяха станали бая по-големички. А ако останат малки, това ще си е одомашаване на нов а акваристиката вид риба ебаси.

<



>

Тема снимкитенови [re: aquabg]  
Автор aquabg (непознат )
Публикувано31.03.04 23:04









Тема Re: снимкитенови [re: aquabg]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано01.04.04 08:56



Спред мен това наистина е Acipenser ruthenus - формата на тялото отговаря, по-тъмен гръб и по-светъл корем също, както и броят и формата на плавниците, формата на главата и муцуната, видът и формата на костните плочки на гърба и по страничната линия на рибата. Абе това ще да е, а ако не е, ще си проличи, като порастне.

вече е линк за отглеждането им в аквариум. Най-интересното от статията ще го конспектирам в няколко изречения - рибите били корави и се адаптирали към всякакви условия. Имали нужда от сравнително ниска температура, като ако лятно време температурата на водата се повиши твърде много, се налагало да се мисли за допълнителен източник на кислород. Нужна им е мощна филтрация и силно течение. Гледат се в аквариум минимум 300 галона, което е приблизително равно на 1200 литра. Не е възможно размножаването им в аквариум. И накрая да знаеш, че ще те надживеят по всяка вероятност - очаквана продължителност на живота: 100 (сто) години.



Тема инфотонови [re: Boby_]  
Автор aquabg (непознат )
Публикувано01.04.04 09:11



Да в общи линии и аз до тази информация съм стигнал. Само не знам дали лятно време няма да се наложи охлаждане на водата. Дали температурата играе ключова роля в случая или става въпрос само за разтворимостта на кислорода във водата при по висока температура. Ако е така проблем няма да има. За големината на аквариума си мисля че и 200 - 300л ще свърши работа понеже рибите няма да нарастнат драстично в рамките на период от около 5-10г. а може пък и растежа да им се определя от големината на съда? Знае ли човек? Ако стане така че да ме надживеят в аквариум - е тогава значи стават за отглеждане ;-)



Тема Re: инфотонови [re: aquabg]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано01.04.04 09:18



Според мен става дума за разтворения във водата кислород - способността на водата да го разтваря рязко намалява с повишаване на температурата, а това са риби (щях да кажа рибки, но се спрях на време), които живеят в чисти проточни води и имат нужда от много голямо количество кислород. Имаш три опции - да увеличиш течението на водата и да се надяваш, че това ще е достатъчно, да добавиш по някакъв друг начин кислород (примерно да се опиташ да пригодиш кислородна бутилка или нещо такова) или да охлаждаш водата. Има решения и за трите, но някои от тях са едновременно трудни и скъпи.



Тема кислороданови [re: Boby_]  
Автор aquabg (непознат )
Публикувано01.04.04 09:49



Две глави от вътрешни филтри резун (без филтрите), монтирани близко до повърхността на водата с отворени докрай клапи за въздух мисля че ще решат проблема с кислорода, за течението, пак същите глави ако се позиционират по една токова линия заедно с външния филтър (мин. 950л/ч) ще генерират доста сериозно течение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.