Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:22 16.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Ichthyophthirius - HELPнови  
Авторcимo (Нерегистриран)
Публикувано02.03.04 12:47



Заразиха ми се рибите, кажете как да ги лекувам. Имам едно лекарство за СЕРА с малахитово зелено да го използвам ли



Тема Re: Ichthyophthirius - HELPнови [re: cимo]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано02.03.04 13:27





Това на Сера можеш да го използваш, но не е кой знае колко ефективно.



Тема Re: Ichthyophthirius - HELPнови [re: Boby_]  
Авторcимo (Нерегистриран)
Публикувано02.03.04 13:34



е какво да използвам тогава?



Тема Re: Ichthyophthirius - HELPнови [re: cимo]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано02.03.04 13:41



Ами ако приложиш цялостна схема, може и да се получи - повишаваш температурата, слагаш онова на сера (всъщност кое точно - те са няколко, които могат да се ползват срещу их - сигурно си взел Costapur), спираш осветлението и т. н. Най-добрият препарат, който съм виждал у нас, е FaunaMore, но не знам дали може да се намери. А ако ще ползваш лекарства на Сера, не е зле да комбинираш - примерно комбинацията на Bactopur Direct с Mycopur дава добри резултати при инфекции, а Costapur и Ectopur - против външни паразити (а сега като се замисля - и срещу ихтиофт.) Така че дерзай с костапура, само че не разчитай само на него - вземи и ектопур.




Тема Re: Ichthyophthirius - HELPнови [re: cимo]  
Автор Nikolav (непознат)
Публикувано02.03.04 13:44



Преди две седмици имах същото (рибките де )
Отделих болната в друг аквариум и я лекувах със сера. И на мен ми казаха, че не било хубаво, но нямах друго, а нямах време да търся. За 4-5 дена изчезна. В основня аквариум имам доста китки и там не съм слагал нищо и за сега нищо не се забелязва.



Тема Re: Ichthyophthirius - HELPнови [re: Nikolav]  
Авторcимo (Нерегистриран)
Публикувано02.03.04 13:57



мерси



Тема Re: Ichthyophthirius - HELPнови [re: cимo]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано02.03.04 14:07



Не отделяй болните риби, а слагай в общия аквариум. Ще направиш грешка иначе. И повиши температурата поне на 30 градуса - това ускорява жизнения цикъл на паразита, а и така умират плуващите във водата гадинки.



Тема Re: Ichthyophthirius - HELPнови [re: Boby_]  
Авторcимo (Нерегистриран)
Публикувано02.03.04 14:17



да но въпроса е дали рибите ще издържат "поне 30С", дали УВ лампа ще реши въпроса с пловащите във водата вируси? Досега слагах едно френско лекарство с метиленово син и малахитово зелено, но след 9 дена осхте има петна по някои риби и за това се чудя какво да правя



Тема Re: Ichthyophthirius - HELPнови [re: cимo]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано02.03.04 14:24



Ихтиофтириуса е паразит, а не вирус. УВ лампата няма да реши проблема според мен. Жизненият цикъл на празита е 7-10 дни при температура 20 градуса, така че явно се касае за кофти лекарство - 9 дни е повече от достатъчен срок.
Ако кажеш и какви риби гледаш и в какъв аквариум, а също и каква ти е филтрацията, може да ти помогна. Почти всички тропически рибки биха изръджали без никакви проблеми 30 градуса.



Тема Re: Ichthyophthirius - HELPнови [re: cимo]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано02.03.04 14:38



Когато лекувах сребърните акули на един приятел от ихтио използвах много евтини консумативи, на стойност не повече от 4-5 лева - бензацилин и трипафлавин.Но каквото и да правиш, без да вдигнеш температурата на поне 30 С трудно ще се оправиш.Ако си прежалил растенията може да добавиш и сол.Задължителна смяна на водата поне през два дни.Тук целта не е точно в смяната на водата, а по-скоро в изсмукването на отделените от рибите паразити паднали по дъното.Една седмица така, 3-4 смени на малки части от водата, температура 31-32 С и си готов.
Успех!

"Не е важно колко приказваш, важно е какво правиш!"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.