Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:08 02.07.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ichthyophthirius - HELPнови [re: Boby_]  
Авторcимo (Нерегистриран)
Публикувано02.03.04 15:53



те си работят но после искам да ги спра и да ги почистия и да активирам наново керамиката



Тема Re: Ichthyophthirius - HELPнови [re: cимo]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано02.03.04 16:02



Тя ще се активира сама и ако не им е време така или иначе за почистване на филтрите, няма смисъл да го правиш само заради лечението. Но трябва непременно да смениш голям процент вода в края на лечението - някъде към половината. Трябва и да сменяш ежедневно по малко вода (1/5 някъде) преди слагане на лекарството, с каквото и да решиш да ги лекуваш.



Тема Re: Ichthyophthirius - HELPнови [re: Boby_]  
Авторsimo (Нерегистриран)
Публикувано02.03.04 22:06



една силвер шарк загина дано другите да не ги споходи същото



Тема Re: Ichthyophthirius - HELPнови [re: simo]  
Автор 77 (непознат)
Публикувано02.03.04 22:31



другарчета дано не ми се ръсърдите ,ама какво стана -много баби хилаво дете.аз мисля че ако заболяването се лекува от самото начало няма да има проблеми дори с турското контраихтио.



Тема Re: Ichthyophthirius - HELPнови [re: 77]  
Авторsimo (Нерегистриран)
Публикувано02.03.04 22:40



ами аз от началото го лекувам ама какво стана в крайна сметка и аз не разбрах, с тия лекарства нещо не е читава работата



Тема Re: Ichthyophthirius - HELPнови [re: simo]  
Автор 77 (непознат)
Публикувано02.03.04 23:12



СИГУРЕН ЛИ СИ ЧЕ Е ИХТИО ?



Тема Re: Ichthyophthirius - HELPнови [re: 77]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано04.03.04 09:03



Абсолютно си прав - за лечение на ихтиофтириус е критично ранното начало + повишаване на температурата + наличие на НЯКАКЪВ подходящ дезинфектант във водата (дори метиленово синьо би свършило работа в общия случай).
Имам чувството, че тук става дума по-скоро за по-устойчивия "братовчед" на ихтиофтириуса - оодинум. За него условията за лечение са същите, само че трябват по-силни препарати. Май е време за антибиотик.



Тема Re: Ichthyophthirius - HELPнови [re: 77]  
Авторcимo (Нерегистриран)
Публикувано04.03.04 09:47



ами не съм 100% сигурен но предполагам че е това, тези риби дето първо се бяха заразили вече нищо им няма



Тема Re: Ichthyophthirius - HELPнови [re: Boby_]  
Авторcимo (Нерегистриран)
Публикувано04.03.04 10:16



от вторник вечерта температурата я повиших на 30С и започнах да слагам от лекарството на сера, какви са тези антибиотици.



Тема Re: Ichthyophthirius - HELP [re: cимo]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано04.03.04 10:22



За бензицилин говоря, но щом първите рибки са се оправили, недей да слагаш - карай на сера и повтори курса на лечение два пъти. По принцип пишат, че е тридневен, но не е достатъчно за пълно унищожаване на паразита.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.