Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:02 26.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Тоя път първо питамнови  
АвторErman (Нерегистриран)
Публикувано25.02.04 12:01



Понеже получих укори защо съм купил мастацембелуси без да знам за какво става дума, сега ще ви попитам за една друга риба - риба-нож. Една черна, с бяла ивица. Какви са й изискванията към средата и храната? Може ли да живее с неонки, скаларии и мастацембелуси? Екземплярът, който съм си харесал е малък (около 8 - 10 см), но съм виждал и доста по-големи



Тема Re: Тоя път първо питамнови [re: Erman]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано25.02.04 15:06



Аз не знам много за тия риби и нямам кой знае какво желание да научавам, но понеже тук така или иначе вече възникна дискусия за това кой от какво се мотивира да се занимава с акваристика, я кажи ти какво точно намираш в тия "ножове"?



Тема Кефят менови [re: Boby_]  
АвторEpмaн (Нерегистриран)
Публикувано25.02.04 15:17



Из нет-а видях доста риби, на които викат "knife fish", но на тая, дето съм харесал, й викат "black ghost knife fish" и досега не съм видял човек дето да не ахне, като я види наживо. А иначе искам да събера риби с по-ексцентрична външност, щото обикновената шарановидна форма на повечето аква пичове вече ми е скучна. Предварително уточнявам, че не гледам риби, за да им изучавам живота, а просто искам аквариум с много зеленина и цветни и причудливи рибоци. Сега съм замислил един 600 литров аквариум с два различни биотопа вътре, но първо трябва да убедя жената, че секцията в едната стая е излишна.



Тема Re: Кефят ме [re: Epмaн]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано25.02.04 15:35



За убеждаването ти стискам палци съвсем искрено!

А от акваристиката явно търсим различни неща - виждал съм на живо такава риба и съм бил ужасно далеч от мисълта да ахвам.

Аз съм запален фен на цихлидите и бих ти препоръчал да поогледаш из нета за тях - може пък да си харесаш нещо, това са над 2000 вида с най-разнообразен произход, нужди, поведение, вид, цветове и т. н. Обаче няма да го направя, че ей сега ще ме нахокат, задето все за тях говоря.

Това да правиш два различни биотопа в един аквариум не е добра идея, дори да е възможно. А ако двата биотопа се характеризират с различни температура, pH, обща или карбонатна твърдост на водата, това ще си е направо невъзможно. Обаче ако си решил да направиш един 600 л. аквариум, пълен с разнообразни растения и някоя риба за цвят, ще е готина гледка - колкото по-голям, толкова по-добре!



Тема И на мен ми харесват!нови [re: Epмaн]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано25.02.04 16:33



Това за биотопа...трудна работа. Едва ли е възможно 2 биотопа в един аквариум.
Иначе тия риби няма проблем да ги гледаш в 600 литра. Можеш да гледаш поне 5,6. Те растат спрямо обема, аз имах и в 100 литров аквариум.
Интересното на тия риби е как плуват. Как вървят назад....
Освен това са електрически риби, излъчват електричество от специален орган на главата.
И най вече...познават стопанина си. Мен ме познаваха от 1,2 метра като се доближах до стъклото.
По принцип са териториални и искат укрития.
За неонките...харесват ги. Но ако имаш много...няма проблем.
Успех. И чакам снимки от тоя аквариум



Тема Re: И на мен ми харесват!нови [re: Niky]  
АвторKmeTa (Нерегистриран)
Публикувано25.02.04 19:10



тези рибета ги въдеха(ят) двама братя от Благоевград ... лично съм виждал родителите 40 см чудовища ..
аз имах 4 бройки заедно с малки астронатуси ...и гадовете им изядоха очите обичат да похапват и дребосъци харацини ... (както вече спомена Ники)
внимавай с аклиматизацията при поставянето им в новия аквариум , защото при рязка смяна на температурата и показателите на водата умират веднага ..
много обичат телешко сърце ,може спокойно да ги храниш от ръка като поотраснат ...
за укрития ползвай PVC , много ще се кефят :)

Ники:Те растат спрямо обема, аз имах и в 100 литров аквариум.
Гадно



Тема Re: Кефят менови [re: Boby_]  
АвторKmeTa (Нерегистриран)
Публикувано25.02.04 19:28



цихлиди .. motaguense ,managuense , Cichla sp. , dovii ,umbriferum 5 тона гьол

размечтах се



Тема Виновен съм!нови [re: KmeTa]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано26.02.04 09:02



Знам, в 100 литра е малко, ама човек се учи. Виновен съм



Тема Re: Кефят менови [re: KmeTa]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано26.02.04 09:24



Аз засега си мечтая за скромни 3 тона с нимбохромиси, димидихромиси и сциенохромиси. Ще е грозна гледка.
Ама и 5 няма да е зле, де.



Тема Re: И на мен ми харесват!нови [re: KmeTa]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано26.02.04 09:28



Според мен телешкото сърце не е добра идея за риби, които в естествената си среда не ядат топлокръвни животни - рибите не могат да преработват мазнините от топлокръвни животни, за което е необходима доста по-висока температура от тази в аквариума. Затова направо ги натрупват неразградени - това се отразява под формата бърз ръст, но увреждане на органите и значително съкращаване на живота.
Това е, между другото, и причината рибата да е толкова полезна като храна - мазнините и са много по-лесно смилаеми дори за човека.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.