Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:25 26.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Оптималните параметри за различни рибинови  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано19.02.04 11:59



Понеже тук надълго и нашироко обсъждахме pH, твърдост и др. подобни параметри, реших, че не е зле да обобщя това в една табличка нуждите на различни видове рибки. Може да е полезно за някого, който се чуди кои риби могат да се комбинират:





Тема Re: Оптималните параметри за различни рибинови [re: Boby_]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано19.02.04 20:16



Точно такива общи съвети са много вредни!Не може да се дава такава обща информация за толкова разнообразни риби.



Тема Re: Оптималните параметри за различни рибинови [re: killiman]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано20.02.04 09:09



Така ли? И кое точно не е вярно в това, което съм написал?
За твое сведение различните риби обитават сходни биотопи. И рибите, които произхождат от един и същ географски район, имат и сходни нужди.



Тема Re: Оптималните параметри за различни рибинови [re: Boby_]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано20.02.04 14:42



Така ли?Еееееееееееее,ами аз защо не знам?!
Много по-лесно щеше да ти е да напишеш-аквариумните рибки живеят във вода с температура от 18 до 32 градуса,ph от 5 до 8,5,и трърдост до 25 DH.
А харацините и барбусите от един и същи географски район ли са?Харацини-ph до 7,5.Алооооо,ами неоните?!За това ти казвам,че такава информация е ВРЕДНА!Но за човек така силно повлиян от комерсиализацията е нормално да е проводник на грешна информация!
По-добре махнете тази тема!



Тема Re: Оптималните параметри за различни рибинови [re: killiman]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано20.02.04 14:47



Напротив, тази информация може да бъде много полезна за хора, които се чудят какви рибки могат да комбинират. Масово явление е да се комбинират видове с много различни изисквания. Не е невъзможно да се направи такова обобщение по видове, но мислиш ли, че някой ще го прочете? А и като гледам, ти едва ли ще се захванеш да го направиш - не си се засилил да свършиш каквото и да било смислено. Много те бива да търсиш кусури, ама май само за толкова ти стигат силите.

Колкото до неоните, те попадат едновременно в две от групите в тази таблица. Ще се сетиш в кои две. 7,5 наистина им е много, но това е граничната стойност за групата. Предполага се, че това са референтни стойности, служещи за ориентация - всеки може да намери и прочете подробни описания на видовете. Целта тук е друга.



Тема Re: Оптималните параметри за различни рибинови [re: Boby_]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано20.02.04 14:57



Хем казваш че хората не четат,хем да са си намерили нещо допълнително!
Като си тръгнал да правиш нещо го направи като хората!
Като за начало с най-разпространените видове.Всеки ще се включи в такава дейност,дори и аз.Ще си предоставя статиите,нищо че казваш,че нищо не правя!
И за неоните.Изядахте ме тук,че съм казал,че издържат на високо ph,сега било гранична стойност!Кофти е да нямаш собствено мнение!



Тема Re: Оптималните параметри за различни рибинови [re: killiman]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано20.02.04 15:06



Ти знаеш ли какво е гранична стойност? Такава, която служи за граница на интервал. В понятието гранична стойност не се включва оценка на размера и, т. е. дали тя е ниска или висока. Тълковен речник ти трябва на теб, а не интернет-клуб.
"Ще си дам статиите" - това ми прозвуча като заплаха направо. Толкова ли са страшни за четене? Ами пусни ги, де. Няма да ги изям. Даже няма да ги коментирам, дори да има нещо за коментиране по тях, в което дълбоко се съмнявам.



Тема Re: Оптималните параметри за различни рибинови [re: Boby_]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано20.02.04 19:37



И е много глупаво да комбинираш барбуси и харацини!Да ти кажа някои неща,отново не знаеш за какво става дума.

Харацини-огромна част от тях обитават Южна Америка,почти незначителен процент обитават Африка.
Барбуси-болшинството от видовете са от Азия,съвсем малка част от Африка.Много видове от рода обитават и Европа,включително и България.
Да твърдиш,че в местообитанията на харацините ph е от 5 до 12....без коментар.Не че не издържат,напротив,знаеш личното ми мнение по въпроса,но в естествените местообитания...

Специално за неона има много хубава статия в един от броевете на "Тропически рай".Да я беше попрочел ли....и аз не знам!



Тема Re: Оптималните параметри за различни рибинови [re: killiman]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано23.02.04 09:38



Кажи кое точно е вярното, щото досега чета от теб само кое не е вярно, но така и не си направи труда ти персонално да напишеш нещо конкретно.



Тема Re: Оптималните параметри за различни рибинови [re: Boby_]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано23.02.04 14:06



Темата не е направена така че да се пишат конкретни неща.Това го има във всяка една книжка.

"Не е важно колко приказваш, важно е какво правиш!"



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.