Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:24 18.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема UV лампанови  
Автор 77 (непознат)
Публикувано19.02.04 21:49



според вас има ли полза от UV лампите?колко вата трябва за помпа с дебит 1600 л/ч и аквариум 450 литра.



Тема Re: UV лампанови [re: 77]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано20.02.04 09:28



Аз лично мисля, че няма нужда от това - здравите и добре гледани рибки имат достатъчно силна имунна система, че да се преборят с болестотворните организми, които нормално се срещат в аквариума и в организмите на рибите.
Друг е въпросът, ако подритваш здравната книжка на любимците си, като им даваш ловена в пресноводен водоем жива храна. Тогава обаче и UV лампа няма да може да те спаси.



Тема Re: UV лампанови [re: 77]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано20.02.04 09:28



Ами доколкото знам, повечето хора, които се занимават с дискуси ползват такива.
Били много чувствителни, а лампата убива бактериите.
От друга страна, тя убива всички бактерии а това не е чак толкова добре.
Но....не съм ползвал, не знам. Потърси из нета за отзиви.



Тема Re: UV лампанови [re: 77]  
Автор discus (непознат )
Публикувано20.02.04 14:15



по мое скромно мнение полза има особено след като гледаш дискуси, но ако имаш възможност да правиш ежедневни смени на 100-200 % от водата тогава със сигурност няма да ти е нужна, но при положение че използваш другата схема а именно частична подмяна седмично тогава си е нужна.по отношение на дебита на помпата срещал съм много различни мнение но за съжаление нямаше никакво застъпване на твърденията т.е. нямаше две еднакви за това погледни какво ти пише на кутията ако ти е фирмен стерилизатора там трябва да пише за какъв обем е иначе в нета ще намериш две основни неща първото е какво излъчване имат различните W ве лампи, а второто е точно за дебита.успех



Тема Re: UV лампанови [re: discus]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано20.02.04 14:17



Честно казано не знаех, че дискусите са чак толкова деликатни.



Тема Re: UV лампанови [re: Boby_]  
Автор discus (непознат )
Публикувано20.02.04 14:33



въпроса не е в това че са супер деликатни.въпроса е че повечето дискуси / всички хубаво оцветени / особено тези в Бг са изкуствени няма ги в природата, при тази селекция както се сещаш имунната им система доста по слаба от тази на естествените видове, които аз лично харесвам повече.



Тема Re: UV лампанови [re: discus]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано20.02.04 14:41



М-да, за този вариант не се бях сетил.
Е, лично аз не съм голям фен на изкуствената селекция на нови цветни варианти. Тя, разбира се, не е толкова лоша, колкото създаването на нови видове (като папагалите примерно), но все пак не е онова, което аз търся от акваристиката. На мен естественото природно разнообразие ми стига - само в езерото Малави има над 500 идентифицирани от науката ендимични вида.



Тема Re: UV лампанови [re: Boby_]  
Автор discus (непознат )
Публикувано20.02.04 14:52



напълно съм съгласен по въпроса за естествените видове, но както знаеш тука сме доста назад относно разнообразие, ами то доскоро /3-4 г. / нямаше никакви дискуси пък не ми се мисли кога ще видя диви форми тук. а относно малави , дали са останали цихлиди в езерото защото скоро гледах по дискавъри че хората са направили поредната боза като са заселили нилски костур в езерото който унищожава всичко живо



Тема Re: UV лампанови [re: discus]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано20.02.04 15:03



Уф, за нещастие положението с Малави наистина е много трагично. И не влияе само нилсият костур. Населението по бреговете се увеличава, а то до голяма степен зависи за прехраната си от риболова в Малави. Това увеличава интензивността и количеството на улова. Смята се, че вече е достигната точката, в която уловът е надминал прираста. Трагедията още не се е случила, но предстои съвсем скоро.



Тема Re: UV лампа [re: Boby_]  
Автор discus (непознат )
Публикувано20.02.04 15:12



ми да им дадем една идея, с улов на цихлиди за акваристиката ще правят пачки а с пачките ще си купуват каквото им трябва, това съм го взаимствал от тези дето ловят дискуси по амазонка и около нея.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.