Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:05 16.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: UV лампанови [re: discus]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано20.02.04 15:18



То има разни програми за подпомагане, за регионално развитие, за опазване. Но процесите са налице въпреки това. Ето една статия по въпроса - интересна е, макар че е малко стара (1997):





Тема Re: UV лампанови [re: Boby_]  
Автор discus (непознат )
Публикувано20.02.04 15:27



да се надяваме че все пак нещата някой ден ще се оправят не само в малави а и в много други райони най-яркият друг такъв пример е може би амазонската джунгла.



Тема Re: UV лампанови [re: discus]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано20.02.04 15:29



Почти навсякъде, където природата все още е дива, хората живеят в крайна бедност. За съжаление не можем да искаме от човек, който няма с какво да нахрани децата си, да не закача безценните ни риби/дървета/животни/биотопи. Ситуацията е много сложна.
Е, дано се оправи, макар че аз съм по-скоро песимист - ударът ще дойде от глобалното затопляне, а не толкова от локалните проблеми. Климатичните промени вече са съществени и всеки може сам да ги забележи.



Тема Re: UV лампанови [re: Boby_]  
Автор discus (непознат )
Публикувано20.02.04 15:37



така е, обаче глобалните проблеми идват именно от локалните визирам амазонската джунгла, а по-общо казано ние хората сме най-голямия проблем на земята,именно защото се опитване да бъдем по силни от природата,но пък тя ни напомня от време на време че сме твърде слаби за да се борим с нея.



Тема Re: UV лампанови [re: discus]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано20.02.04 15:41



Ние не сме проблем за Земята - тя и животът на нея са преживели далеч по-страшни катаклизми от сегашните (поне няколко масови измирания на видове, стигащи до почти пълно изчезване на флората и фауната, катастрофи от мащаби, които не можем дори да си представим напълно). Ние сме проблем за настоящото равновесие и най-вече за себе си. Защото дори да нарушим равновесието и напълно да го разрушим, Земята ще се възстанови, само че този път без нас.



Тема Re: UV лампанови [re: discus]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано20.02.04 17:08



Сега като се замисля, това е една изключително интересна тема, която си струва самостоятелното обсъждане.



Тема Re: UV лампанови [re: discus]  
Автор 77 (непознат)
Публикувано22.02.04 15:50



аз колкото съм запознат няма различни UV лампи ,дали за аквариум, дали за езеро всички са еднакви UV-C.различният дебит ми е проблем ,но от него зависи кои бактерии ще убива лампата, при малко ватове лампата ще работи неефиктивно а при голяма мощност ще убива и нитрификтиращите бактерии?



Тема Re: UV лампанови [re: 77]  
Автор discus (непознат )
Публикувано23.02.04 10:19



ами не е така, защото не можеш да сложиш 5W на 10 000 литра ще трябват повечко ватове иначе просто няма смисъл от лампата, това имах пред вид за ватовете, лампата може да работи неефективно и при зацапване на кварцовата тръба, а също и ако температурата около лампата/ т.е. температурата която е в пространството между лампата и кварцовататръба не е около 37.5 градуса мисля че беше/ по въпроса за дебита не мога да ти кажа защото не съм чел нищо конкретно , но по проста логика тъй като разстоянието в което протича водата е около 1см. колкото и бързо да протече водата тя се облъчва мигновенно, друг е въпроса ако облъчваш по голям воден стълб примерно 50см. там облъчването е друго защото водата поглъща излъчената радиация и не се облъчва цялото количество вода.



Тема Re: UV лампанови [re: discus]  
Автор 77 (непознат)
Публикувано23.02.04 13:01



не си ме разбрал написах че при малко ватове лампата ще работи неефиктивно а при голяма мощност ще убива и нитрификтиращите бактерии.за температурата около лампата нищо не мога да направя ще се доверя на производителя.прав си че трябва да се чисти някъде 2 -3 пъти годишно.различните бактерии умират при различна сила на облъчването това ми е проблема.



Тема Re: UV лампанови [re: 77]  
Автор discus (непознат )
Публикувано24.02.04 11:54



май и аз не съм се изразил правилно, РАЗЛИЧНИТЕ ПО ВАТОВЕ ЛАМПИ ИМАТ РАЗЛИЧЕН ИНТЕЗИТЕТ НА ОБЛЪЧВАНЕ ,това трябва да бъде една от изходните точки при поставяне на лампата затова за по големи аквариуми се използват 15,30 W обикновенни лампи или Power compact които може и да са по малко W но имат по голямо облъчване, за да ме разбереш правилно отиди на сайта на филипс примерно и разгледай характеристиките на лампите и по точно W и интензивност на облъчването




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.