Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:20 08.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Един репортаж!нови  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано13.02.04 21:28



Моля,разгледайте това:http://aquaria.ru/news/2003-12-27.shtml
Може да видите до какво води комерсиализацията.Има и част от положителните и черти.Ще се запознаете и с мнението на авторите.

А после бихме могли да го изкоментираме!Аз лично съм отвратен от това което видях!Може би скоро ще го видим и тук в "целия му блясък".Какво да се прави,пазарна икономика,интереса клати феса.А целите на акваристиката......



Тема Re: Един репортаж!нови [re: killiman]  
Автор 77 (непознат)
Публикувано13.02.04 22:44



това което видях е мега вариант на съботния пазар.до сега не съм чул отвращения за него.тук скоро няма да го видим просто няма пари,а няма ли пари няма и печелбари.пък и на тях няма какво толкова да се сърдим и те семеиства хранят.аз лично нямам нищо против комерсиализацията невиждам с какво пречи тя на акваристиката.смятате ли че ако няма хора които гледат комерсиални риби нивото на акваристиката ще се повиши?



Тема Re: Един репортаж!нови [re: 77]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано14.02.04 11:03



Не става дума за самия пазар,той изглежда доста по-добър от нашия.Въпроса е в "извращенията" които се продават там.
Аз лично видях част от тези неща и на нашия пазар-новите цветни варианти на т.нар. "папагали" както и "татуираните" стъклени костури.Не е ли отвратителна гледка оцветеното гурами?Ами боциите?
А комерсиални риби винаги ще има!Ще има и хора които си изкарват парите покрай тях.Дали обаче не трябва да се спазват някакви елементарни правила в този бизнес?Все пак рибите не са играчки,а живи същества!И редно ли е за да се изкара някой лев/долар да се гаврят така с животните?



Тема Re: Един репортаж!нови [re: killiman]  
Автор 77 (непознат)
Публикувано14.02.04 11:16



съгласен съм с теб но такова е положението с всички домашни животни в България и не се надявам скоро да се промени.



Тема Re: Един репортаж!нови [re: 77]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано14.02.04 11:31



Лошото е,че не е само в България!Ако беше само тук така щеше да е добре!Все пак България е нищо на фона на световния пазар!Или по-точно - една малка и незначителна част от него.
Искам да чуя още мнения!



Тема Re: Един репортаж!нови [re: killiman]  
Автор tania_vn ()
Публикувано14.02.04 11:45



Докато има кой да купува подобни създания, ще ги има по пазарите...лично аз никога не бих си купила нещо подобно, и не бих уважавала хора които биха си купили. Според мен има достатъчно видове нормални рибки от които да си избере човек ако иска цветен аквариум дори и без да се създават подобни ужасии. Жалко за рибките, все пак те не са виновни с нищо, а са ги превърнали в...

just my two cents


Тема Re: Един репортаж!нови [re: tania_vn]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано16.02.04 09:28



Точно така е - хибридите и изкуствено създадените видове (като например светещи даниота и т. н. гаври с природата) са нещо особено гадно. Но те са неизбежна част от растежа - свободната пазарна икономика си има своите правила и това, че търсенето определя до голяма степен предлагането е едно от тях. Но за щастие по-развитите в това отношение страни с традиции както в акваристиката, така и в пазарната икономика (САЩ, Германия и др.), ни показват, че такива извращения остават сравнително малко като процент и са съвсем приемлива цена за развитието.



Тема Re: Един репортаж!нови [re: killiman]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано16.02.04 10:18



Отдавна говоря, че хибридите са нещо недопустимо. Изкуствената селекция следва да се ограничава до това да се подбират за размножаване само най-красивите и близки до оригиналния вид рибки. Това наистина е следствие на поставянето на аквристиката на комерсиална основа и за съжаление няма как да се избегне - недобросъвестни хора е имало и винаги ще има. Но все пак не мисля, че някъде по света то е придобило такива размери, че да повлияе на хобито по друг начин, освен като ни накара да внимаваме какво правим самите ние.



Тема Re: Един репортаж!нови [re: Boby_]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано16.02.04 20:26



Едва ли е нужно тази съвсем приемлива цена за развитието да придобива комерсиализъм.Може спокойно да си остане в лабораториите.
Тези правила за които говориш са по-скоро липса на такива в този бизнес..И точно тук трябва да изпъкват личностните качества на хората изкарващи парите си от риби.



Тема Re: Един репортаж!нови [re: Boby_]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано16.02.04 20:31



Хибридите са по-малкото зло.По-опасна е гаврата с оцветяването.
А до какви размери са стигнали тези гаври-бъди сигурен,че са доста по-големи от очакванията ни.Така ще е,на неуки хора могат да се продават всякакви простотии!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.