Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:51 02.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Help! Ribkite umirat...нови  
АвторXa-uBaH (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 22:26



...ve4e 2. Izgyrbvat se i ... die. Novi ribi ne sym si kupuval ot meseci, hranja gi s dafnii... Da ne bi hranata da e neshto kofti ? Ili ...4akam, molja ako njakoi ima ideia - kajete mi.
Ribkite sa heleri i molinezii, 25 l aquarium s vytreshna pompa i nagrevatel s rele.



Тема Re: Help! Ribkite umirat...нови [re: Xa-uBaH]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано13.02.04 09:12



Значи да започна от храната - предполагам, че говориш за сушена дафния, защото сега не е сезон за жива. Това изобщо не е храна - не съдържа почти нищо ценно за рибките. Възможно е да са се разболели от това, но за да е сигурно, дай повече подробности - променя ли се поведението им (дали плуват на повърхността в опит да поемат допълнително кислород, трият ли хриле в камъни и дъно или пък се крият, без да се показват - ей такива неща), имат ли някакви външни белези по тялото (разранени или разръфани плавници, черни, бели или червени петна по тялото, настръхнали люспи, подути коремчета, бял мъх около устата и по плавниците и т. н.). Тогава ще може да се каже повече.



Тема Re: Help! Ribkite umirat...нови [re: Boby_]  
АвторXa-uBaH (Нерегистриран)
Публикувано13.02.04 09:22



Njama nikakwi vynshni belezi, osven tova 4e se izkrivjavat nadolu...a poslednata ne mojeshe da si dviji opashkata dobre.



Тема Re: Help! Ribkite umirat...нови [re: Xa-uBaH]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано13.02.04 09:24



Как така се изкривяват? Изгърбват се или плуват с главата надолу?
Плуват ли съвсем на повърхността? От колко време са така?



Тема Още нещонови [re: Xa-uBaH]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано13.02.04 09:36



Всъщност така или иначе най-доброто, което можеш да направиш, е веднага да смениш да речем половината или дори повече от водата, да почистиш мнооооого добре филтъра и да огледаш пак внимателно рибките. На мен ми прилича на отравяне това.



Тема Re: Help! Ribkite umirat...нови [re: Boby_]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано13.02.04 14:33



предполагам, че говориш за сушена дафния, защото сега не е сезон за жива

Блестяща проява отново.Сега няма ли жива дафния?Никъде ли не се предлага?



Тема Re: Help! Ribkite umirat...нови [re: killiman]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано13.02.04 15:32



А ти как мислиш, дали човекът, който задава въпроса, има предвид жива дафния или сушена?
И на колко точно места се предлага жива дафния в момента? Сега ли е разгара на сезона за предлагането и според теб?
И изобщо защо задаваш такъв въпрос, а не се опиташ да помогнеш?

Редактирано от Boby_ на 13.02.04 15:35.



Тема Re: Help! Ribkite umirat...нови [re: Boby_]  
АвторNothing (Нерегистриран)
Публикувано13.02.04 17:29



Извинявам се предварително, че нямам предложение за решение на проблема с изгърбените рибки.
Това за подутите коремчета ме притесни. Имам две скаларии, малки са (може би колкото монета 1лв.) и едната е с подуто коремче. Мислех, че това е от прекалено ядене, но изглежда сякаж се е нагълтала с пясък, все едно има твърди предмети в корема. Понякога се опитва да се "почеше" в термометъра или в нагревателя - застава на страни и плъзга долната част на главата си по тях. Рибката си е жизнена и се храни добре. Само този подут корем ме притеснява. Имаш ли идея дали е нещо лошо?



Тема Re: Help! Ribkite umirat...нови [re: Nothing]  
Авторvikvas (Нерегистриран)
Публикувано13.02.04 17:43



Според мен е чревна бактерия. Някаде четох на времето различните симптоми на каква болест отговарят, освен че се изкривяват сигурно се и "клатят" и така могат да изкарат и месец, не съм сигурен, но май тази бактерия си съществува в всички аквариуми но поразява само риби които са се потдали вследствие на някои нарушен външен фактор- лоша храна, слаба аерация, претъпкан аквариум, рН и т.н.



Тема Re: Help! Ribkite umirat...нови [re: vikvas]  
АвторNothing (Нерегистриран)
Публикувано13.02.04 18:20



Ами тя изкара вече почти 2 месеца така. Не дава никакви признаци на отпадналост или липса на апетит. Бръмчи си весело из аквариума както и другата. Аквариума е 20-25л. в него има и 3 гупи, 2 сомчета и един хелер. Май е пренаселено... скоро ще го сменя с по-голям аквариум.

Та има ли някакво лечение или профилактика, която мога да приложа или сама ще се оправи, ако се оправи?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.