Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:23 19.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Сушена дафния – няма по-лоша храна!нови  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано18.02.04 16:01



Ето една министатия за сушената дафния. Преведох я от руски от книгата на Дмитрий Карпенко "Акрвариумистика. Это должен знать каждый."
Надявам се да е полезна за начинаещите акваристи тук - забелязвам, че все още има хора, които хранят рибите си с това, при положение, че не бива дори да се доближават до сушена дафния.

Сушена дафния – няма по-лоша храна!

Нека в началото направя малко встъпление. Почти всеки, който някога е имал аквариум, познава сушената дафния. Това познанство не може да донесе нищо по-различно от отрицателни емоции, не само за рибите, но и за собствениците им. Работата е там, че в сухата дафния практически не остават нищо друго освен балстни, т. е. непитателни вещества. Заради това много риби я ядат с доста голяма неохота. Освен това дори при минимално прехранване са възможни усложнения със стомаха на рибите – той може направо да се пръсне, защото сухата дафния набъбва във водата и значително увеличава размерите си. Освен това при прехранване често може да се наблюдава взривообразен ръст на количеството бактерии, които не само развалят водата, но и нарушават биологичното равновесие в аквариума. Но дори това все още не е всичко – сушената дафния е и много силен алерген. Гореизброените ужасни недостатъци са присъщи в една или друга степен и на всички подобни сушени храни – циклопс, хирономус и др.

[Тук следва един абзац, който описва още по-ужасните недостатъци на сушената дафния, продавана от една определена руска фирма, които не вярвам да интересуват някого тук.]

Надявам се, че никой от прочелите тези редове повече никога няма да изпита желание да мъчи себе си и своите питомци с такива, ако изобщо могат да се нарекат така, “храни”.



Тема Re: Сушена дафния – няма по-лоша храна! [re: Boby_]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано18.02.04 20:11



Абсолютно съм съгласен!Докато живата дафния все пак има някои достойнства,то изсушената наистина е неефективна като храна,а на всичкото отгоре може и да откаже човек от хобито му!Ако ще храните със сухи храни има далеч по-качествени и пълноценни от нея.Времената се менят....



Тема Re: Сушена дафния – няма по-лоша храна!нови [re: killiman]  
Автор KMETA (непознат)
Публикувано19.02.04 02:45



точно , времената се менят, а в Благоевград магазините си останаха на ниво дафния и чернодробна ... и фалираха



Тема Re: А нещо за сушения тубифекс ??нови [re: KMETA]  
Автор Chr (demiurg)
Публикувано19.02.04 18:03



Купих днес една кутия с такова, да зарадвам гадовете, но нещо не е наред. Храната е на Sera, на кубчета, но остава отгоре, не потъва и неонките и барбусите губят интерес, а сомовете няма как да се качат догоре. Разчупих едно кубче - уж ядоха малко, ама много остана, разби се на парцали... изгребах го. Дали се прекарах с 6 лв ????

Дай да го даваме малко по- фънки !


Тема Re: А нещо за сушения тубифекс ??нови [re: Chr]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано19.02.04 19:42



По всяка вероятност става дума за лиофилизиран тубифекс.Лично аз съм настроен негативно към всякаква преработка на тубифекса-изсушаване,лиофилизиране или замразяване.Въобще не е същата храна....
И много скъпо си го взел!6 кинта!Не знам какво колическтво е,но там където работя има лиофилизиран тубифекс на Sera на 3 лева за 100 мл.
Мисля,че наистина си се прекарал!



Тема Re: А нещо за сушения тубифекс ??нови [re: killiman]  
Автор Chr (demiurg)
Публикувано19.02.04 20:27



Ми аз исках нещо за разнообразие, ама айде....
А до твоя магазин (ако още си до Плиска) все се каня да ида, щото ми е на път за работа, ама все отлагам.... Да видя тия прословути кили-рибки

Дай да го даваме малко по- фънки !


Тема Re: А нещо за сушения тубифекс ??нови [re: Chr]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано19.02.04 20:33



Заповядай!Все още наистина работя там,но без събота,по обясними причини.В момента има само един вид кили,но за сметка на това е хубаво!



Тема Re: А нещо за сушения тубифекс ??нови [re: Chr]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано20.02.04 09:26



Това, което си си купил, едва ли е най-ценната храна на света, но можеш спокойно да даваш на рибките си. Накисни кубчето във вода 10-тина минути преди хранене и го остави за малко така. После го поразмачкай с пръст - като се разкисне, ще се раздели на отделни червейчета, които ще си потъват нормално.



Тема Re: А нещо за сушения тубифекс ??нови [re: Boby_]  
Автор Chr (demiurg)
Публикувано20.02.04 12:48



Благодаря. Явно още някаква храна трябва да взема, пък тая ще им давам по-рядко...

Дай да го даваме малко по- фънки !


Тема Re: Сушена дафния – няма по-лоша храна!нови [re: Boby_]  
АвторNothing (Нерегистриран)
Публикувано21.02.04 19:11



Ами дай няколко по-достъпни алтернативи.
Аз на моите им давам сухи дафнии, като им разнообразявам менюто и с някаква "чернодробна" храна, която нямам идея каква е, но много се харесва на рибките. Давам им също и някаква витаминозна (не ми казаха име), която представлява ситни жълти и тъмно кафеникави парченца. Имаше и още една "витаминозна" (без име) - шарени парцалчета (целени, чълти, розови...), но тя вмирисва водата страшно много и я изхвърлих. Успях да намеря в едно магазинче тубифекс и от една седмица ги храня с него. Мисля, че едната скалария нещо се "притесни" от както се нажмули с червеи за пръв път и от тогава не поглежда никаква храна!? А беше доста пъргава рибка - ловеше храната преди да падне във водата като я пускам отгоре . Сега просто се рее във водата под действие на течението от мехурчетата или стои до повърхността с поглед вперен в тавана .
Та червейчетата успях да ги намеря само в едно магазинче и продавачката сподели, че повече няма и да зарежда от тях, защото никой не ги купувал (става дума за Пловдив)!? Масово върви сушената дафния!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.