Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:11 27.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Как се казва тованови  
АвторErman (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 15:49



Купих си два броя от рибата на снимката. Едната се зарови в дъното и вече втори ден си показва навън само човката. Другата е малко по-любопитна. Продавачът ми каза как се казва, но забравих и сега не мога да намеря инфо за нея. Помогнете. Ако знаете нещо повече за нея - напишете нещо





Ако не ви отваря снимката - ето и адрес: http://free.bol.bg/erman16//dzver.jpg



Тема Re: Как се казва това [re: Erman]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано18.02.04 16:51



Не знам в какъв водоем ще ги гледаш, но.....не беше лошо да питаш колко големи стават и дали трябва да са 1, 2 или повече.
Рибката е Mastacembelus erythrotaenia (ако може да се използва изобщо думата рибка, за нея, защото става 1 метър!!)
Ето ти малко информация:






Тема Re: Как се казва тованови [re: Niky]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано18.02.04 16:56



И в тая връзка един съвет към всички начинаещи и не толкова начинаещи. Моля ви се, хора, преди да си купите нещо, проучете го! Разберете какво ще стане от него, какви нужди има като параметри на водата, храна, растения, дизайн на вътрешното пространстов в аквариума, с какви риби може да съжителства и т. н. Купуването на нещо просто защото ни е харесало в магазина или на пазара много често води до трагични последици.



Тема Re: Как се казва тованови [re: Niky]  
Авторvikvas (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 16:59



tuk edin prijatel gleda predi 5-6 godini vnos ot Rusija,denem vigdach varha na ustata no pri nisko osvetlenie islizat,pjasaka trjabva da e dreben inache hvachtat kogni zaboljavanija, Kato stanaha 40 sm im slagache hormoni v muskula na garba projavjavaha njakakvo gonene no nikakav haiver ne isleze



Тема Re: Как се казва тованови [re: vikvas]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано18.02.04 17:08



Не че имам нещо против гледането на такива риби, но предизвикването на размножаване чрез хормони или използването на хормони за ускоряване на растежа и съзряването на рибките е една крайно нежелателна практика, която няма нищо общо с идеите и принципите на акваристиката.



Тема Друго име ми казанови [re: Boby_]  
АвторEpмaн (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 17:10



беше нещо с N
Иначе сте прави, че е малко наивно да я купя без да питам, но пук и не я вземам за вечни времена. Винаги мога да я подаря на някого



Тема Re: Друго име ми казанови [re: Epмaн]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано18.02.04 17:18



И да му свиеш такъв номер, че да те споменава с добро още дълго?
Преди години, когато тепърва започвах да се занимавам с цихлиди, подарих на един пич 4-5 броя Cichlasoma nigrofasciatum (ужасно агресивна и зла рибка, която е способна да оцелее дори в аквариум с костенурки - виждал съм го с очите си, да не говорим, че може да се справи с далеч по-големи от нея самата риби). Той имаше 250 л. аквариум със златни рибки. Не съм го виждал оттогава, но мога да си представя какво се е случило с дебелаците му - били са разкъсани за минути най-вероятно. Тази случка ми е като обеца на ухото - още си мисля какво ли му е било на човека и повече няма да повторя това - да подведа някого за това, което му подарявам или продавам.
Ако има кой да ти вземе рибока с пълното съзнание какво може да очаква от него, ще е супер. Но недей да правиш така, че онзи после да съжалява, че те е познавал.



Тема Такъв звяр ли е?нови [re: Boby_]  
АвторEpмaн (Нерегистриран)
Публикувано18.02.04 18:33



Така като ви слушам, си мисля, че съм взел едва ли не добре маскирани пирани. Рибата засега се държи много мирно и си плава напред-назад. Признавам - малко й е тясно в моя аквариум, но ако видя, че нещата отиват на зле, ще я подаря на първия зоо-магазин. Но нито неонките, нито скалариите имат засега някакви проблеми
Впрочем, преди време ме бяха преметнали с едни хищни сомове. Много ме кефеха, но гупите рязко се редуцираха по численост и състав. Вече няма сомове, но няма и гупи



Тема Re: Такъв звяр ли е?нови [re: Epмaн]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано19.02.04 08:55



Чак звяр не, ама в едно от описанията, които Ники ти пусна (ето в

) пише, че рибата е "Semi-aggressive" или с други думи полуагресивна и освен това, че в природата живее сама и не понася присъствието на други индивиди от същия вид. Опитвам се да си представя какво може да направи дори съвсем малко агресивна риба с размер 60-70 см на една скалария да речем и това, което може да се очаква, не ми харесва особено.



Тема Кошмаринови [re: Boby_]  
Автор Erman ()
Публикувано19.02.04 13:59



Цяла нощ сънувам как змиорката обикаля аквариума и неонките едва ли не влизат сами в устата й. Сега ме е хванала параноята и броя рибите на всеки половин час

Как можахте да ми наприказвате такива ужасии

-----------------------------------------
Кое ви накара да се обърнете към лекар?



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.