Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:17 22.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема osvetlenieнови  
Авторflash (Нерегистриран)
Публикувано07.02.04 12:52



hmmmm ,mai me prezakaha v edno zoomagazin4e .prodava4a me ubedi 4e
ne e problem da si sloja luminiszentno osvetlenie .za ribkite ne znam kak stoqt ne6tata , no za rasteniqta ve4e nqkolko 4oveka mi kazvat 4e ne e dobre .4udeh se dali 6te moga da kombiniram s nqkakva druga lampa koqto sveti v zeliq spektur
na svetlinata .puk i dali nqma da stane prekaleno .ako nqkoi znae ne6to po vuprosa .....
mersi



Тема Re: osvetlenieнови [re: flash]  
Автор BLKnight (неЗАпознат)
Публикувано07.02.04 15:22



Не е вярно че не е добре, дори напротив - луминесцентното осветление е най-доброто в повечето случай. Просто трябва да подбереш внимателно типа на лампите - мисля че някъде по-надолу имаше тема за това (?) или чети



Редактирано от BLKnight на 07.02.04 15:23.



Тема Re: osvetlenieнови [re: flash]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано09.02.04 09:28



Ами лампа с целия спектър няма..само слънцето
За сравнително малки и не много дълбоки аквариуми се използват само луминисцентни лампи...специални или за дневна светлина.



Тема Re: osvetlenieнови [re: Niky]  
Авторflash (Нерегистриран)
Публикувано09.02.04 11:06



50 cm . dulbo4ina ,za takuv li se broi spored teb ? misulta mi e dali moga da mina samo s luminiszentnoto .
a za spektrite mislq ima6e nqkakvi novi razrabotki ,ama moje i samo da si pravqt
reklama



Тема Re: osvetlenieнови [re: flash]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано09.02.04 12:30



Едва ли някой акварист в момента използва друго освен луминисцентно осветление - специализираните лампи са по-добри от всички други варианти.



Тема Re: osvetlenie [re: Boby_]  
Автор The_Mqn (непознат )
Публикувано18.02.04 01:26



Виждал съм някой да слагат едновременно луминисцентни и обикновени (с жълта светлина;) ама дали има някъв ефект незнам



Тема Re: osvetlenieнови [re: The_Mqn]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано18.02.04 09:28



Това се правеше преди години. Тогава нямаше други луминестцентни лампи, освен такива с изцяло бяла светлина. Поне у нас не бяха достъпни. Затова се добавяха крушки с нажежаваща се жичка - за да се балансира спектърът. Но това отдавна вече не е нужно - има луминесцентни лампи с всякакъв спектър, включително и далеч по-близък до дневната светлина от коя да е крушка с нажежаваща се жичка.



Тема Re: osvetlenieнови [re: The_Mqn]  
Автор Longanlon (тъпанар)
Публикувано18.02.04 09:29



ми да, аз в момента съм едновременно с една пура Grolux и две бели крушки с жичка. Анубиаса пуска по листо на седмица....

<

когато си глупав, обикновено е завинаги

>


Тема Re: osvetlenieнови [re: Longanlon]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано18.02.04 10:06



Анубиаса не е критерий за растеж. А цъфти ли анубиаса?!
Как са другите растения, какви са?
Колко е голям водоема?



Тема Re: osvetlenieнови [re: Niky]  
Автор Longanlon (тъпанар)
Публикувано18.02.04 10:22



малък е водоема. а анубиаса не цъфти, защото е много на дълбоко, а е .nana.

Другите растения си растат нормално, освен валиснерията, която нещо ми се инати. Взел съм я от Свищов миналата година (цяла китка беше), а много от акваристите там се оплакват, че миналогодишната валиснерия не расте добре и никой не знае защо. И бакопата ми нещо ми се струва малко бавна...

а дъбчето ми изгни безславно преди месеци, предполагам защото го гледах потопено. Интересното е, че от малките парченца листа, които бяха останали да плават сред ричията, сега се завъждат малки дъбченца

бе забелязах, че "бавните" растения се скъсват да растат (анубиас, криптокорини, ямайска папрат и няколко корена от едно, дето прилича на твърда трева, ама го забравих как се казваше), докато "бързите" нещо...

<

когато си глупав, обикновено е завинаги

>



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.