Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:09 24.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Сайт на клуб "Рибки"  
Автор addon ()
Публикувано12.02.04 00:20



Излизам с предложение да направим сайт за всички настоящи и бъдещи членове на клуб "Рибки". Целта на сайта е не да дава информация за това как се отглеждат, едикаквиси рибки или пък как се размножават едикоиси рибки.
Не да обеснява за тия или ония растения. За такивата или онакивата храни, размножавания и порочеееееее.......... ,

а да представи аквариумите на членовете на клуба и да представи въпросните членове. Тука отварям една скоба и мисля, че хората които искат да бъдат представени в сайта трябва да бъда регистрирани членове на клуба ( помислете си гопода - 77 и Longanlon).

Сайта може да се хоства на БГ фри сърварите и да обслужва БГ аквариумната общност.

Отново почаквам ващите предложени и идеи по темата



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: addon]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано12.02.04 09:22



По принцип на всички е ясно, че клубовете на дир.бг няма да са вечни. В тая връзка наистина не е лошо да си подготвим навреме друг форум, който да ги замени, когато моментът за това настъпи. Лошото е, че един независим сайт няма да има как да привлича нови членове на клуба, а точно това е целта на занятието в крайна сметка.
Знам, че имаш друго предвид, като предлагаш идеята за сайт, но помисли нужен ли е такъв, който да функционира успоредно с клуба? Лично аз мисля, че той ще дублира донякъде функциите му.
Идеята има и плюсове, разбира се - на един сайт могат да се хостват стаии, снимки и др., а това е повече от възможностите на форума. Но не бива да забравяме, че всеки, който пише тук, го прави от ентусиазъм. Дали ще се намери кой да проектира и поддържа един сайт? Тук Ники има повече опит с неговата Българска Аквариумна Енциклопедия и мисля, че няма да е лошо да видим какво може да каже по въпроса, преди да говорим по-нататък.



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: addon]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано12.02.04 09:47



Ами Boby_ e прав. Форума уви може да не е вечен. То и със сайтовете е така де. Но пък аз мога да си местя сайта където си искам, а форума не мога.
Представяне на членовете...много добра идея. Със снимка, какво гледа, аквариуми, риби растения.
Абе не те познавам addon ама след кавгите тия дни, най сетне нещо съзидателно
Аз не съм навътре с тия форуми. Ако знаеш как да се направи, да регистрираме сайт и ...действай.
Ако искате, аз ще ги сложа на моя сайт, но....някой хора ще се сърдят...

Това е засега.



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: addon]  
Автор addon ()
Публикувано12.02.04 12:21



Идеята за независим сайт, който да поддържа форум, библиотека и т.н. е хубава, но трудно реализуема на този етап.

За да се направи форум, трябва на сървъра, къдео ще се хоства да има поддръжка на някакъв скрип език - ASP, PHP и възможност за ползване на база данни MS SQL или mySQL. Има такива безплатни хостове, но те са или бавни(времето за обработка на скрипта или времето заобръщение към базата данни е голямо) или имат досадни банери и/или pop-up прозорци, който допълнително забавят времето за доунлоад на страниицата и развалят дизайна.

За да направим нещо което може да се използва трябва да се купи хостинг пакет евентуално да се регисрира домейн, от типа www.imeto_na_kluba.com или .bg. А това струва пари и не може да се направи сега.

За това си мислех за нещо по елементарно - да представим профилите на членовете на клуба.



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: addon]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано12.02.04 12:25



При всички положения не е зле да се направи това с профилите, независимо дали по-нататък ще се мисли за доразширяване или не. Тъй че аз лично съм с теб.



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: addon]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано12.02.04 13:21



Ами добре тогава. Да регистрираме сайт на hit.bg и да действаме.
А тук ще сложим линк.
Кой ще се заеме с тая задача?



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: Niky]  
АвторLonganlo (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 13:48



да, hit.bg е май най-добрия фрий-хостинг у нас

а идеята за такъв сайт е прекрасна - подобни имат много от акваристичните общества. Подържат се линкове, библиотека, прдставяне на членовете и аквариумите им.

и само за сведение - регистриран съм във форума, просто не си правя труда да се логвам.



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: Longanlo]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано12.02.04 14:40



на мен също ми беше писнало да се логвам всеки път.
ама то имало опция в личните данни и те помни
и не пишеш всеки път парола и име.



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: Niky]  
Автор Longanlon (непознат )
Публикувано12.02.04 15:11



хааааа, могъществен съм!



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: Longanlon]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано12.02.04 17:09



A така!!!
Иначе и на мен ми беше писнало в тия име и парола




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.