Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:25 17.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Сайт на клуб "Рибки"  
Автор addon ()
Публикувано12.02.04 00:20



Излизам с предложение да направим сайт за всички настоящи и бъдещи членове на клуб "Рибки". Целта на сайта е не да дава информация за това как се отглеждат, едикаквиси рибки или пък как се размножават едикоиси рибки.
Не да обеснява за тия или ония растения. За такивата или онакивата храни, размножавания и порочеееееее.......... ,

а да представи аквариумите на членовете на клуба и да представи въпросните членове. Тука отварям една скоба и мисля, че хората които искат да бъдат представени в сайта трябва да бъда регистрирани членове на клуба ( помислете си гопода - 77 и Longanlon).

Сайта може да се хоства на БГ фри сърварите и да обслужва БГ аквариумната общност.

Отново почаквам ващите предложени и идеи по темата



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: addon]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано12.02.04 09:22



По принцип на всички е ясно, че клубовете на дир.бг няма да са вечни. В тая връзка наистина не е лошо да си подготвим навреме друг форум, който да ги замени, когато моментът за това настъпи. Лошото е, че един независим сайт няма да има как да привлича нови членове на клуба, а точно това е целта на занятието в крайна сметка.
Знам, че имаш друго предвид, като предлагаш идеята за сайт, но помисли нужен ли е такъв, който да функционира успоредно с клуба? Лично аз мисля, че той ще дублира донякъде функциите му.
Идеята има и плюсове, разбира се - на един сайт могат да се хостват стаии, снимки и др., а това е повече от възможностите на форума. Но не бива да забравяме, че всеки, който пише тук, го прави от ентусиазъм. Дали ще се намери кой да проектира и поддържа един сайт? Тук Ники има повече опит с неговата Българска Аквариумна Енциклопедия и мисля, че няма да е лошо да видим какво може да каже по въпроса, преди да говорим по-нататък.



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: addon]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано12.02.04 09:47



Ами Boby_ e прав. Форума уви може да не е вечен. То и със сайтовете е така де. Но пък аз мога да си местя сайта където си искам, а форума не мога.
Представяне на членовете...много добра идея. Със снимка, какво гледа, аквариуми, риби растения.
Абе не те познавам addon ама след кавгите тия дни, най сетне нещо съзидателно
Аз не съм навътре с тия форуми. Ако знаеш как да се направи, да регистрираме сайт и ...действай.
Ако искате, аз ще ги сложа на моя сайт, но....някой хора ще се сърдят...

Това е засега.



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: addon]  
Автор addon ()
Публикувано12.02.04 12:21



Идеята за независим сайт, който да поддържа форум, библиотека и т.н. е хубава, но трудно реализуема на този етап.

За да се направи форум, трябва на сървъра, къдео ще се хоства да има поддръжка на някакъв скрип език - ASP, PHP и възможност за ползване на база данни MS SQL или mySQL. Има такива безплатни хостове, но те са или бавни(времето за обработка на скрипта или времето заобръщение към базата данни е голямо) или имат досадни банери и/или pop-up прозорци, който допълнително забавят времето за доунлоад на страниицата и развалят дизайна.

За да направим нещо което може да се използва трябва да се купи хостинг пакет евентуално да се регисрира домейн, от типа www.imeto_na_kluba.com или .bg. А това струва пари и не може да се направи сега.

За това си мислех за нещо по елементарно - да представим профилите на членовете на клуба.



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: addon]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано12.02.04 12:25



При всички положения не е зле да се направи това с профилите, независимо дали по-нататък ще се мисли за доразширяване или не. Тъй че аз лично съм с теб.



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: addon]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано12.02.04 13:21



Ами добре тогава. Да регистрираме сайт на hit.bg и да действаме.
А тук ще сложим линк.
Кой ще се заеме с тая задача?



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: Niky]  
АвторLonganlo (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 13:48



да, hit.bg е май най-добрия фрий-хостинг у нас

а идеята за такъв сайт е прекрасна - подобни имат много от акваристичните общества. Подържат се линкове, библиотека, прдставяне на членовете и аквариумите им.

и само за сведение - регистриран съм във форума, просто не си правя труда да се логвам.



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: Longanlo]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано12.02.04 14:40



на мен също ми беше писнало да се логвам всеки път.
ама то имало опция в личните данни и те помни
и не пишеш всеки път парола и име.



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: Niky]  
Автор Longanlon (непознат )
Публикувано12.02.04 15:11



хааааа, могъществен съм!



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: Longanlon]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано12.02.04 17:09



A така!!!
Иначе и на мен ми беше писнало в тия име и парола



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: Niky]  
Автор KMETA (непознат)
Публикувано12.02.04 22:56



Ако решим да правим цял сайт, най-добре да платим за свободно пространство за да не стават половинчати работи ... идеята е добра ..
как ще научат хората за този сайт ?



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: KMETA]  
Автор 77 (непознат)
Публикувано12.02.04 23:04



КОЛКО ЩЕ СТРУВА?



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: KMETA]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано13.02.04 09:22



Струва ми се, че няма да сработи това с платения хостинг - как ще съберем пари, кой ще си плати "членски внос" (така да го наречем), кой ще плаща след това редовно и т. н.? Мисля, че още не сме достигнали тоя етап - дай да започнем с нещо на безплатен хостинг, пък ако нещата станат, ще го обсъдим пак.



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: Boby_]  
Автор Longanlon (непознат )
Публикувано13.02.04 09:27



бе това платения хостинг не си е работа, пък с безплатния до сега проблеми не съм видял (не, че имам много опит де), ама разни доста по-важни от нашата организации (щото то нащо си е жива организация) си правят сайтове на фрий сървъвъри. Включително и тази, в която работя. Не, че си нямаме комшютри, просто на никойне му се занимава със системно администриране.



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: Longanlon]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано13.02.04 09:38



Е това е въпроса? Кой ще се заеме? Само идеи, но...
А за фрее сървърите....не знам как е при вас, но аз трябва да си взема отпуска докато се отвори.



Тема предварителен скрийншотнови [re: Niky]  
Автор addon ()
Публикувано13.02.04 13:15



Направих 1 примертен скрийншот на евентуалния уеб сайт. По долу е структурата на сайта, а jpg е на

. Файла е 110К. Умишено не използвах много графика с идея сайта да бъде по "лек", да се доунлоадва по-бързо.

Структурата на сайта:

начало - "добре дошли" бла бла текст. Няколко думи от председателя на клуба. Тъй като в момента няма такъв могат да бъдат от модератора.

цели на клуба - тук отново някакъв бла бла текст.

членове - Представяне на членовете на клуба: лични снимки, лична информация, снимки на аквариума(ите), описание на аквариума(размери, нагреватели, осветление, филтър, схема на растенията, списък и брой на растенията, списък и брой на рибите). Това е примерна информация, като всеки който иска да представи профила си преценява каква информация желае да сподели с отаналите членове.

ресурси в интернет - линкове към уеб сайтове посветени на акваристиката

библиотека - линкове към онлине книги, статии които си заслужава да бъдат прочетени

контакт - емаил на уебмастера, линк към форума ... и каквото се сетим още

банерите - има схема за обмяна на банери, която може да се използва, като един от начините за популяризация на сайта. Ние показваме някакви банери на нашия сайт и колкото повече кликове се генерират от нашия сайт към останалите, толкова по-често ще се появява нашия рекламен банер по останалите вклучени в системата. Не съм ползвал услугата досега и не мога да кажа какъв ефект ще има върху трафика към нашия сайт.
Друг начин за популяризиране е да го включим в уеб директориите и да се регистрира от търсачките, но това ще стане след като го направим и качим.

Очаквам коментари



Тема Re: предварителен скрийншотнови [re: addon]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано13.02.04 13:43



Ей, голям си бързак!
Лично на мен твоя дизайн много ми допада - сайтът изглежда елегантен и не твърде натруфен, без да е прекалено прост. Изглежда като че ще е лесен за навигация и ориентация. Точно такива сайтове обичам - хем прости, хем функционални, хем леки за зареждане. Супер начало!



Тема Re: предварителен скрийншотнови [re: addon]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано13.02.04 14:02



Много е добре. Но кой ще го направи и поддържа? Никой не отговаря на тоя въпрос.
Иначе за дизайна ...харесва ми.
Аз лично си падам по по шаренкото (луд на шарено се радва, но ти си дизайнера)
Готино е.
Най сетне нещо съзидателно



Тема Поддръжката на сайтанови [re: Niky]  
Автор addon ()
Публикувано13.02.04 15:08



Аз мога да го направя, да го кача някъде(на хит.бг например) и да ъпдейтвам информацията. Но за съдържанието на сайта трябва да повече хора да се ангажират. Аз не се чуваствам достатъчно компетентен по темата "акваристика" и е по-добре да не пиша статии или да давам мнение по въпроси свързани с нея. Колкото до правене на html, за мен не е проблем да го върша.



Тема Re: Поддръжката на сайтанови [re: addon]  
Автор Longanlon (непознат )
Публикувано13.02.04 15:41



ба, ти си ебати пича, честно! направо си златен, къде се кри до сега?

Както казваше баба ми - "накарай мъзеливия на работа, та да те научи на акъл", само дето ти не само не караш нас - мързелите да работим, но и сам питаш за акъл...

идеите ти са перфектни и нямам ама абсолютно никакви забележки.



Тема Re: Поддръжката на сайтанови [re: addon]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано13.02.04 15:46



A как си с php? Mоже ли да ми помогнеш за да стартирам енциклопедията.
пиши на tnn@enproco.com



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: addon]  
Автор 77 (непознат)
Публикувано13.02.04 21:01



нищо не разбирам от програмиране ,и за съжеление това означава че не мога да ви помогна ,но ще се радвам ако тръгне сайта.УСПЕХ!!!



Тема Re: предварителен скрийншотнови [re: addon]  
Автор The_Mqn (непознат )
Публикувано17.02.04 23:47



еее браво бе addon кефиш ма отсякъде да знайш налко са отзовават тъй браво за сайта, за съжаление и аз не разбирам от web design обаче ако мога с нещо друго да помогна, например ако за тая енциклопедия трябва да се преписват някакви текстове или нещо от сорта - аз съм насреща

Peace



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: addon]  
Автор addon ()
Публикувано26.02.04 15:19



Качих сайта, чиито дизайн предложих по-горе на адрес:
http://club-aquarium.hit.bg.

Сега очаквам желаещите да включат своите профили да изпратят инфо на club.aquarium@mail.bg или вашите коментари тук във форума, или на същия е-маил.

Имах намерение да кача сайта още миналата седмица, но бях ангажиран с други дела : ). Съжалявам за закъснението.



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: addon]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано26.02.04 15:25



Браво! Страшен си! Сайтът е супер като дизайн, а пък аз много харесвам хора, които малко приказват, а повечко вършат.



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: addon]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано26.02.04 15:57



Сетих се за още нещо - дай преди да праща някой инфо, да вземем да уточним какво точно да съдържа то. Например аз лично нямам нищо против да ти дам персонална информация за себе си - така или иначе самоличността ми е известна и не я крия от никого. Но може да има хора например, които ще желаят да запазят анонимност, без при това да изглежда, че се крият или не харесват идеята.
Предлагам да няма лични данни, поне на първо време. Нека се ограничим засега с ник, брой и размер аквариуми, риби, които се гледат (видове, бройки, размери, възраст), растения (ако има такива), филтрация, осветление и най-готината част, снимки.
Ако някой има още идеи, да ги казва докато е време, пък после ще ги структурираме и ще започнем да попълваме инфото.



Тема профилнови [re: Boby_]  
Автор addon ()
Публикувано26.02.04 16:24



Прървоначално си представях да има следната информация:

лични данни :ник, снимка, име, местоположение(град)

данни за аквариумите:
за всеки аквариум: размери, параметри на водата(ако се знаят), тип на осветлението, филтър, нагревател, панорамна снимка(и) на аквариума, списък на растенията, списък на рибите, схема на разтенията

Като всеки преценява сам за себе си дали иска или не да предостави тази информация или само част от нея.



Тема Re: профилнови [re: addon]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано26.02.04 16:37



За мен лично биха били поне толкова интересни, даже по-интересни близки снимки на рибките.



Тема Re: профилнови [re: Boby_]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано26.02.04 16:57



Май и двамата се размечтахте. Дано някой прати поне снимка на аквариумите, пък за схеми на растенията...
А защо да няма и лична снимка. Който иска дава, който не...той губи



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: addon]  
Автор ToHuK (непознат )
Публикувано08.04.04 03:44



Poneze mi haresva ideiata a i sum nachinaesh akvarist , predlagam slednoto, da vidim dali niakoi shte haresa tazi ideia:

1. Iskam ( s vashe razreshenie) da premestim vashia sait na moi sobstven server.

Linux, i da instaliram forum mysql+php razbira se, bruz, v bg.

na choveka, koito shte go poddurza websiteto shte dam ftp dostup i t.n da si go obnoviava.



Тема Re: Сайт на клуб "Рибки"нови [re: ToHuK]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано08.04.04 08:59



Идеята не е лоша, но трябва да я координираш с addon, който е автор на сайта и на самата идея и се занимава с него до сега.



Тема A какво ще кажеш за този?!нови [re: ToHuK]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано08.04.04 09:54



А какво ще кажеш за този сайт:


Още не е готов, но се нуждае от място за развитие
Тук е временно, за да не плащам докато стане готов. Но после ....



Тема Re: A какво ще кажеш за този?!нови [re: Niky]  
Автор KMETA (PIMP)
Публикувано08.04.04 11:57



Ники, идеален е



Тема Re: A какво ще кажеш за този?!нови [re: KMETA]  
Автор aquabg (непознат )
Публикувано09.04.04 09:05



Сайта е готин няма спор, но помислете за вариянта phpnuke + addons
ще изглежда нещо от този род но разбира се дизайна може да се променя както си искате



поддръжката и ъпдатването е много лесно + това потребителите могат само да добавят статии и тн.



Тема Re: A какво ще кажеш за този?!нови [re: aquabg]  
Автор Longanlon (потребителен)
Публикувано09.04.04 13:00



извини ме, но дизайнът, който си показал е толкова ужасяващо грозен, че не мога да не се намеся.

Сегашният дизайн на сайта ни е прекрасен (само ако може да го скъсиш малко, за да се вижда рибката отдолу...), а подобни сайтове, наблъскани с какви ли не безсмислени боклуци са ми изключително противни.

На Ники сайта също ме кефи - просто като човек, който много работи в Интернет съм привърженик на олекотените, с много бяло пространство страници, които щадят очите ми и предоставят леснонамираема информация. Дизайн тип 'вестник' е толкова претрупан, че цялата информация, която предоставя остава затрупана в общата какафония.

Коя търсачка има най-големия ръст на посещенията, и коя - най-големия спад в последната година - Гугъл или Яху? И коя какъв дизайн има?

<



>

Тема Прав си!!!нови [re: Longanlon]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано09.04.04 13:23



Не исках аз първо да се изкажа, но напълно те подкрепям. В посочения сайт от aquabg направо е хаос за мен. Може да има много неща, ама....къде са.

P.S. Навремето и аз ползвах Яху. Познай какво ползвам сега



Тема Re: A какво ще кажеш за този?!нови [re: Longanlon]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано09.04.04 14:45



Реших поне този път да не съм аз този, дето ще каже "Не струва!".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.