Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:32 05.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Размножаваненови  
АвторNemo (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 15:09



здравейте !!!
навсякъде ,където намерих инфо по темата ( предимно internet) подробно са
описани условията при които се размножават различните видове ( например
големина на размн. аквариум,разтителност ,t и т.н и т.н ) .това добре ,трябва да се знае .само дето един новак веднага си задава въпроса по какъв на4ин се познава 4е една двойка е готова за чифтосване ( е не знам дали това е правилния термин ) ,за да се отдели от останалите .
вярно че е доста общо ,но ако някой се сеща какво имам пред вид и по конкретен пример ще ми свър6и работа
благодаря!!!!



Тема Re: Размножаваненови [re: Nemo]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано05.02.04 15:24



Ти първо кажи какви рибки искаш да размножаваш - много от тях изобщо не се размножават на двойки, а на тройки, четворки и т. н. Освен това има видове, които ще се чудиш как да възпреш от размножаване и други, за които няма да е проблем да си свършат работата в общия аквариум без дори да забележиш. Така че кажи за какви рибки говориш.



Тема Re: Размножаване [re: Nemo]  
АвторNemo (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 16:18



nqmam ni6to konkretno predvid ...
no da re4em heler i trihogaster ( edna jivorajda6ta i edna haiverna )
po skoro me interesuva kude i koga ,otkolkoto kak ( po toqvupros namerih dostatu4no info).
mersi

p.s dano ne dosajdam ve4e s moite vuprosi



Тема Re: Размножаваненови [re: Nemo]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано05.02.04 17:31



Хелерите са от тия, при които ако има мъжка и женска рибка в полова зрелост в един и същ аквариум, няма да се отървеш от бебета - мъжкият ще оплоди женската, тя ще е постоянно бременна и ще ражда когато и както свари.
Трихогастрите са малко по-сложни - когато им дойде времето, двете рибки започват "любовен танц", т. е. да се извиват една около друга, по-скоро мъжката около женската. Женската прави гнездо от въздушни мехурчета, в което снася хайвера. Толкоз.
И не, не досаждаш с въпросите си - ако някой не иска да ти отговаря, просто няма да ти отговори и толкоз.



Тема Re: Размножаваненови [re: Boby_]  
АвторNemo (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 18:11



ok ,mersi
na4i nai vajnoto e da "im doide vremeto "



Тема Re: Размножаване за Бобинови [re: Nemo]  
Авторemzata (Нерегистриран)
Публикувано05.02.04 21:59



Абе пич кой ти е казал че женския Трихогастер прави гнездото?Аз знам че така е само при Бетата,Колизата,Макропода.



Тема Re: Размножаваненови [re: Nemo]  
Автор zoovenci (the best)
Публикувано05.02.04 22:04



Размножаването при рибите е повече опит, отколкото случайност.Всичко е вързано-качества на водата,здравословно състояние на рибите,хранене-какво,колко и как... Това са докторските тънкости,които се научават с опита и постоянството в мерака! Тия неща рядко се пишат по книгите и често се научават от някой по-напреднал в хобито.Но това е интересното в това хоби-когато постигнеш резултата сам-чрез дълги наблюдения и проби.Пожелавам ти успех ако си тръгнал по дългата стълба на акваристиката!!!



Тема Re: Размножаване за Бобинови [re: emzata]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано06.02.04 09:21



Опс, сори, грешката е моя - при Trichogaster Trichopterus мъжкият прави гнездото, а не женската. Което всъщност не променя особено нещата, де.




Тема Re: Размножаваненови [re: zoovenci]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано06.02.04 09:25



Абсолютно е така! Е, ако човек много чете и се опитва да разбере нуждите на любимците си, може да си спести много грешки, но опитът е задължителен.



Тема Re: Размножаване за Бобинови [re: emzata]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано06.02.04 09:38



Между другото, ПИЧ, при бетите също мъжкиЯТ строи гнездото. Нещо май ти е грешна информацията, така ми се струва.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.