Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:05 17.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема startova hrana za apistogrami ramirezi  
Автор GeorgeR (непознат )
Публикувано28.01.04 14:13



zdraveite
moje li niakoi da mi pomogne kakvo triabva da se dava na izlupili se apistogrami ramirezi ...
imam 2 dvoiki ot tiah. predi 1 den si hvarliha haivera i sled den dva moje da se poiavi i niakoia malka ribka. ne znam s kakvo da zapochna da gi hrania



Тема Re: startova hrana za apistogrami ramireziнови [re: GeorgeR]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано28.01.04 15:28



Рамирезитата по принцип не са сред най-добрите родители сред цихлидите, но все пак е по-добре да оставиш яйцата при родителите, а също и бебетата после и да ги махнеш само ако видиш, че родителите ги ядат.
Захрани ги с току що излюпена артемия - ще я ядат. Можеш да пробваш и със ситно стрита суха храна, само че в момента ми е трудно да си представя колко точно ситни са бебетата на рамирезито, щото мноооого отдавна не съм виждал други бебета, освен тези на моите малавийци, а те са достатъчно големи, че да ги захраня направо с циклопс.

За killimen: Виждаш ли какво е нивото на акваристиката в България? Ето човек, който знае достатъчно и има достатъчно опит, че да размножи Papiliochromis Ramirezi, а още не знае, че не се причисляват към род Apistograma от повече от 15 години. Те ти, букле, спасовден!



Тема Re: startova hrana za apistogrami ramireziнови [re: Boby_]  
Автор GeorgeR (непознат )
Публикувано28.01.04 16:15



мерси за съвета боби,
аз съвсем нямам претенции да сам акварист, рибки гледам близо от година, а рамирезито го взех преди около месец. знам, че не се води кам апистограмите но сам останал с впечатлението, че просто така е общоизвестно. простете мойта некомпетентност :)



Тема Re: startova hrana za apistogrami ramireziнови [re: Boby_]  
Автор bubanka ()
Публикувано28.01.04 21:16



още малко за нивото на компетентност: дори в зоомагазини съм ги виждала наречени apistograma



Тема Re: startova hrana za apistogrami ramireziнови [re: GeorgeR]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано29.01.04 09:16



Изивнявай, не съм имал никакво намерение да те обвиня в некомпетентност.
Обвинявам в немарливост човека, който ти е продал рибките.



Тема Re: startova hrana za apistogrami ramireziнови [re: bubanka]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано29.01.04 09:18



Именно за това говоря - един акварист, особено по-начинаещ такъв, получава инфо за видовете най-вече от продавачите. Не е виновен този, който си е купил апистограма рамирези, ами онзи, дето му я е продал.



Тема Re: startova hrana za apistogrami ramireziнови [re: Boby_]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано29.01.04 14:42



Едва ли латинското име на даден вид дава отражение на нивото на акваристиката.И то при положение,че тези имена редовно се сменят,ще се сменят и в бъдеще.А всъщоност името не е грешно.За синоними чувал ли си?
Дори и да е така,мисля си,че все пак по-важни са некомерсиалните видове.
И ника ми е killimAn!



Тема Re: startova hrana za apistogrami ramireziнови [re: killiman]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано29.01.04 15:08



По-важни за кое са некомерсиалните видове?

Колкото до латинското име, синонимът си е синоним, но има тенденции, които са повече от ясни - имената се променят и старите се забравят. Синоними могат да се употребяват тогава, когато все още нито едно от двете (или повече) имена не е прието окончателно. В случая с рамирезито това са папилиохромис и микрогеофагус, но в никой случай не и апистограма. Има и още много такива примери, но няма смисъл да ги изреждам. Това, че някой използва старо име, обикновено показва и стари познания. Или не мислиш така?

Извинявай за ника - неволна грешка.



Тема Re: startova hrana za apistogrami ramireziнови [re: Boby_]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано30.01.04 14:39



Мисля,че е по-важно че е успял да ги развъди,от колкото,че е употребил старото име на вида.А и от къде човек да ги научи?Изключвам интернет.Къде може да ги види промените в номенклатурата на видовете?!



Тема Re: startova hrana za apistogrami ramireziнови [re: killiman]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано30.01.04 15:12



Ами ако има време и желание, може да следи литературата - новите книги излизат с ревизирани имена. Само че на запад. Тук никой не ебава (извини ме за израза) за тия неща, което според мен е жалко.
А иначе аз лично следя в интернет - има няколко места, на които може да се има доверие. И си гоня най-вече моите си видове - африканските цихлиди.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.