Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:39 04.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема непозната болест  
Авторmhs-gotin (Нерегистриран)
Публикувано24.01.04 19:11



Може ли някой да ми помогне?Вече трето поколение Бети ми умират масово
Просто им се надуват коремчетата и умират.Аз такава болест до сега не бях
срещал.



Тема Re: непозната болестнови [re: mhs-gotin]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано25.01.04 12:23



Може да си вкарал нещо с тубифекса.При мен се е случвало няколко пъти като съм давал не добре промит тубифекс или леко поумрял ....Сега е нормолно да попадне лош тубифекс в аквариумите защото много бързо замръзва.



Тема Re: killimanнови [re: killiman]  
Авторmhs-gotin (Нерегистриран)
Публикувано25.01.04 13:58



А можеш ли да ми кажеш някакво лекарство.За 4-5дни сьм изхвьрлил
около 1000Бети



Тема Re: killimanнови [re: mhs-gotin]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано26.01.04 09:14



Първо трябва да си сигурен за какво иде реч. Ако си имаш работа с вътрешни паразити, лечението е едно, а ако си говорим за инфекция на стомашно-чревния тракт - друго.
Все пак мога да ти предложа нещо - вземи филе от бяла риба (около 200 грама, след като го почистиш от кожата и костите), добави ситно накълцани 2-3 средноголеми скилидки чесън и пасирай всичко това с пасатор. След това го сложи в пликче и го замрази във фризер. Отчупвай парченца и храни с тях няколко дни - има много добър ефект както против паразити, така и за прочистване на стомашно-чревния тракт. Само се съмнявам дали ще помогне срещу някоя по-тежка инфекция, но нищо не пречи да пробваш.



Тема Re: killimanнови [re: mhs-gotin]  
Автор Sorrow ()
Публикувано26.01.04 20:35



Един флакон бензацилин (продава се в хуманитарните аптеки)на 20 л . Ако започнат неестествени движения на рибите на втория ден подмени половината вода. Ако случайно не помогне викни пак.



Тема Re: sorrowнови [re: Sorrow]  
Авторmhs-gotin (Нерегистриран)
Публикувано28.01.04 00:14



Бензацилина го използувам о много години,но с него се лекува само ПЯСЬКА
или на лат.OODINUM ако не греша.За тази болест вьобще не помага нито бьлгарски нито австрийски.Някакьв друг лек знаеш ли без ТЕТРАЦИКЛИН и него сьм го използувал



Тема Re: sorrowнови [re: mhs-gotin]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано28.01.04 10:30



Пак ти казвам, няма да ти помогне нищо, което просто така разтвориш във водата. Ако държиш на марково лекарство, вземи си храна Тетра Медика - помага за някои вътрешни инфекции. Ако пък ти се дават повече пари, имаше един американски антибиотик, много ефикасен, обаче трябва да проверя за името - кажи, ако те интересува.



Тема Воднянка?!нови [re: mhs-gotin]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано28.01.04 12:19



Мисля, че тая болест е воднянка..е, не съм съвсем сигурен, но съм имал лебео със същите симптоми.
За съжаление, уви...май няма лек...но ще проверя довечера в една стара книжка, какво препоръчват
Най добре дезинфекцирай всичко и ...отново



Тема Re: Воднянка?!нови [re: Niky]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано28.01.04 12:29



Има различни форми на водянката, както и няколко сходни заболявания (примерно Malawi Bloat). По принцип стигне ли се до там коремчетата да се подуят, вътрешните органи вече са увредени и рибките са обречени, но все пак не пречи да се пробва с някакво лечение.
Но най-важно според мен е да се изолират всички аквариуми, в които е имало болни рибки и обитателите им от тези, които не са били в контакт.



Тема Re: sorrowнови [re: mhs-gotin]  
Автор Sorrow ()
Публикувано29.01.04 20:51



Според мен да се ползва бензацилин срещу оодиниум си е чисто прахосничество на антибиотика , но това е друга тема. Препоръчах ти точно него, защото го ползвах точно срещу това заболяване и то точно при бети. Дозата обаче беше убийствена - флакон на 5л. На следващия ден задължително се подменя цялата вода иначе антибиотика убива и рибите... Не се тревожи, че нещо на рибките ти ще им се увреди от болестта - излекувани живеят дълго и успешно се размножават. Колкото и да е странно на бетите е нужна чистота и редовна подмяна на водата. Ако спазваш това и въпреки всичко боледуват причината навярно е в храната - качеството или количеството. На каква възраст са твоите боледуващи?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.