Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:05 29.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Стъклен сом?нови  
Автор Nikolav (непознат)
Публикувано22.01.04 09:55



Хора, купих си 1 стъклен сом. Ама нещо ми се струва, че не яде. Значи въпроса ми е с какво се храни това чудо и да не е стадна риба? Ако е, още колко да взема за да се чувства добре. Проблема е, че си бях казал "Аде таз и стига толкоз", щото май ще си пренаселя аквариума. 100 литров е. Има златни рибки, трихогастери и малко сомчета. Общо са 15 рибки, всичките още малки.



Тема Re: Стъклен сом?нови [re: Nikolav]  
АвторMaya (Нерегистриран)
Публикувано22.01.04 10:03



Mnogo gi haresvam, otkude go vze, kolko struva, iskam i az



Тема Re: Стъклен сом?нови [re: Nikolav]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано22.01.04 10:10



Какво значи не яде? Ако очакваш да излезе на повърхността и да започне да лапа като златните рибки или трихогастрите, няма да стане. Повечето сомове са нощни животни и на светло се крият. Има малък шанс да го видиш.
Освен това не забравяй стреса от транспортирането и смяната на обстановката - дай му седмица да се адаптира, пък тогава се притеснявай. Рибките са студенокръвни животни и като такива, изразходват далеч по-малко енергия от топлокръвните. Ако са здрави, биха могли да изкарат 3-4 седмици без храна, при това без никакви вредни последствия за тях.



Тема Re: Стъклен сом?нови [re: Maya]  
Автор Nikolav (непознат)
Публикувано22.01.04 10:21



В магазина на Крум Попов 64. 6 лв.



Тема Re: Стъклен сом?нови [re: Boby_]  
Автор Nikolav (непознат)
Публикувано22.01.04 10:32



Абе не се крие. По щял ден си щъка в средните слоеве на водата. Като пускам храна минава покрай нея без да и обръща никакво внимание... И имам чувството, че малко се стряска от останалите риби...



Тема Re: Стъклен сом?нови [re: Nikolav]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано22.01.04 10:36



Рибката е стресирана. Дай и малко време да посвикне с обстановката и компанията. Не е лошо да угасиш осветлението за няколко дни или ако имаш растения, все пак да намалиш продължителността на "деня".



Тема Re: Стъклен сом?нови [re: Nikolav]  
Автор Nikolav (непознат)
Публикувано22.01.04 12:52



Абе, търсих в интернет за тая риба, но нищо не открих... Някой има ли идея за някой линк?



Тема Винаги проучвай!!! [re: Nikolav]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано22.01.04 13:13



Никога не си купувай риба, за която не знаеш нищо. Никога.
Имаш Интернет, потърси, попитай.
виж тук :


рибата е стадна и се препоръчва да се купят поне 6!!!
Става сравнително голяма и изисква голям аквариум с доста растения, за да се крие.



Тема Re: Стъклен сом?нови [re: Maya]  
Автор Tyбифekca (некоиси)
Публикувано23.01.04 10:21



Стъклен сом има и в магазина на ул. Сердика (има го в списъка), не съм питал за цената



Тема Ами сега?!?!?нови [re: Nikolav]  
Автор Nikolav (непознат)
Публикувано23.01.04 16:43



Сега дилемата е следната:
Още пет сома ми е малко скъпо да взема...
Мога да си позволя още 1-2. И като пари и като място в аквариума. Какво ще ме посъветвате? Да взема още 2, за да станат 3 или да махна и единия?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.