Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:37 19.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Шумна помпа  
АвторЯнko (Нерегистриран)
Публикувано30.12.03 08:33



Помпичката ми е доста шумна и това е проблем.
Аквариума е в стаята, където спи баба ми и не знам дали би понесла каквато и да е помпа
Проблем ли ще е за рибките ако я изключвам през нощта?
Няма да работи от 23:00 до 10:00. Горе-долу...



Тема Re: Шумна помпанови [re: Янko]  
АвторЛoнraнлoн (Нерегистриран)
Публикувано30.12.03 09:32



сигурно говориш за външна въздушна помпичка?

като малък намалявах шума, като я слагах върху дунапрен и я затисках с няколко тежки книги.

като по-голям я изхвърлих и си купих филтър.

ако аквариума ти е малък, с повече риби и без растения, рибите ти могат да се задушат през нощтта като я изключиш. зависи и от рибите де - златните ще оживеят и след ядрен удар, гупи там разни, молинезии и хелери и друга живородна сволоч са бая държеливи. но ако са други....

ако пък аквариума ти е по-голям, с растения и малко риби, земи си купи филтър и я хвърли тая помпа.



Тема Re: Шумна помпанови [re: Янko]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано30.12.03 15:18



Предполагам, че говориш за компресорна помпичка. Нямаш голям шанс да я обезшумиш - дори да спреш вибрациите, както те съветва Лонганлон, ще си остане шумът от пукането на въздушните мехурчета. Затова най-добре си вземи вътрешно филтърче - има вече съвсем малки по размер (защото предполагам, че и аквариумът, за който говориш, не е голям). Можеш спокойно да му спреш въздуха и да го оставиш само да филтрира водата - аерацията е излишна, когато има добро движение на водната повърхност, което да осигури достатъчно разтворен кислород.
А идеята да спреш помпичката през нощта не е много добра - точно тогава растенията престават да произвеждат кислород и само отделят въглероден диоксид. Това, заедно с консумацията на рибките, може да доведе до проблеми в малък аквариум.
Затова иди в първия магазин и си вземи малък вътрешен филтър според размера на аквариума си. Само гледай да не е турски. AquaEl или Resun са нелоши марки от по-евтините, особено първата.



Тема Скоро реших успешно проблема !!!нови [re: Boby_]  
Автор QUATRO (новак)
Публикувано07.01.04 08:52



Много просто и ефикасно , купих 7 метра шлаух , с две дупки на прозореца помпата излезе отвън на перваза , удължих и захранващия кабел ,сега едва се долавя шума на мехурчетата . Сигурен съм че си го мислил това решение, просто го направи !!!



Тема Re: Скоро реших успешно проблема !!!нови [re: QUATRO]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано08.01.04 11:27



Доста неразумно решение е да вкараш студен въздух (-10 С като днес, например) в аквариум, който подгряваш с нагревател...



Тема Re: Скоро реших успешно проблема !!!нови [re: тyчo чyчo]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано08.01.04 12:14



Да не говорим за другите "ефекти" - пробито черчеве, намаляване на мощността на помпата поради дългия маркуч, амортизация, защото е изложена на атмосферните условия. Но най-важното е, че по принцип този метод на филтрация е по-неефикасне в сравнение с един норамлен вътрешен филтър, дори когато става дума за малък аквариум.



Тема Re: Скоро реших успешно проблема !!!нови [re: Boby_]  
Автор pinkovinko (непознат )
Публикувано22.01.07 01:00



http://www.petnet.de/index.php?cat=video&id=109 nai dobroto rehenie,vatrehen filtar vijte linka ima niakolko videota na tetra i akvaristika,mnogo gotin sait



Тема Re: Шумна помпанови [re: Янko]  
Автор dovi (непознат )
Публикувано04.08.07 18:41



моят аквариум с рибки е в стаята която аз спя.Има два варианта единият е да се изкл помпата на рибите през ноща- нищто не може да им стане,защото познавам хора,които отглеждат рибките си без никаква помпа.Другият вариант е да сложиш някаква кърпа под помпата и тогава помпата ще се чува едвам едвам!!(аз ползвам този-по-добър е )!!!





Тема Re: Шумна помпанови [re: dovi]  
Автор onchoo ()
Публикувано04.08.07 23:44



ДА и аз съм сигурен че нищо неможе да се случи на рибите няколко часа без помпичката :)

хехе Браво че му отговаряш блио 4 години след като е задал въпроса си човека :)

То ще е полезно за другите които четат за него едва ли вече е проблем :)

Поздрави!

Народе!!!!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.