Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:20 25.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Книгата на Румяна Богоеванови  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано19.12.03 14:49



Не исках да пиша нищо преди да съм прочел книгата от край до край.Сега,след като това стана мога да кажа,че книгата е меко казано посредствена.В нея има доста интересни "информации"-ларви на инфузории,устойчиви чифтове при даниото,размера на платите е доста странен,както и снимките на гупите и на обикновения анциструс.Определено авторката не познава значението и градацията на термините род-вид-подвид-разновидност.Има и бисери,като на стр.149-"мека и варовита вода".Изразява се съмнение,че хайвера на кили рибките може да пътува по пощата.Твърди също,че килитата са сродници на харацините.Явно е паднало яко сваляне и преписване от интернет.Имената на рибите са много странни,много малко от тях са познати с тези имена в България.Описани са видове които никога не са били при нас,а са пропуснати такива които са едни от най-популярните, примерно Corydoras paleatus и Corydoras aeneus.Не бих се учудил ако авторката е някоя преминала зенита си манекенка,използвала благоразположението но Тошо Тошев.Общо взето са хвърлени пари на вятъра...Жалко,защото Мечков има готова за отпечатване книга в която са описани 77 вида рибки,76 от които са развъдени от него (не само кили рибки),като за всеки вид е направено графично изображение като е наблегнато на половия диморфизъм между половете.И най-важното- описан е практическият опит на един от най-добрите акваристи в България за всички времена.А това е наистина безценно!Обаче трябват пари да се издаде...Тук системата манекенка-спонсор,издател няма как да мине....

Редактирано от killiman на 19.12.03 14:55.



Тема Re: Книгата на Румяна Богоеванови [re: killiman]  
АвторLonganlon (Нерегистриран)
Публикувано19.12.03 15:03



ми аз не знам какво толкова сте очаквали изобщо от тая книга.

акваристиката отдавна е наука, обемът на информацията за която е прехвърлил многократно обема на една книга и като се поровите в интернет това става пове4е от очевидно. една книга с нормален обем не би могла да е в никакъв случай изчерпателна, освен ако не се занимава само с конкретен въпрос (примерно само за растения или за цихлиди или нещо друго там) и всяка друга издателска занимавка която се опитва да сложи цялата акваристика в 200 страници е безсмислена и жалка.
каквито ще бъдат и всички други книги по темата, издадени в България, тъй като специализирана литература по въпроса биха си купили 50 човека. А бизнесмени, които си гледат златни рибки (кви рибки бе, рибища направо) в офиса - дал господ.



Тема Re: Книгата на Румяна Богоеванови [re: Longanlon]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано21.12.03 15:24



Ясно ми е ,че ако трябва да се напише една хубава книга ще трябва да е от около 1000 страници.Но все информацията в интернет и книгите са две различни и несравними неща...
Яд ме е ,че пишат глупости.Ако един средно интелигентен акварист бяха привлекли за коректор нямаше да ги има тия щуротии в книгата...



Тема Re: Книгата на Румяна Богоеванови [re: killiman]  
Автор zoomaniak (zoomaniak)
Публикувано21.12.03 15:33



Да прави сте и двамата. Но рядко вече се виждат книги. Разпределени по насоки в акваристиката, а в момента има само пуснати една обширнаааааа за цялата наука. Тая не съм я чел. За мене класиикте в акваристиката вече никой няма да ги издаде май. Да хора като г-н Мечков и г-н Пенев и още корифей на акваристиката сами не могат да се справят да я издават. Според мен единственото решение е интернета. Пуснете я в мрежата и доста хора ще научат и така нататък. Това е водата ви да е чист и рибите да са весели.



Тема Re: Книгата на Румяна Богоеванови [re: killiman]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано22.12.03 10:03



Аз вече писах за тая книга. Не съм я прочел докрай и май няма и да го направя.
Румчето има богата фантазия и литературни способности, но за акваристка нестава. Е, началото не е толкова зле, може да се запознае начинаещия с някои от нещата. Иначе...няма какво да се каже.
Книгата (предишната) на г-н Мечков е май единствената, която е писана от акварист и си личи. Аз поне друга не знам. Ако някой познава Владо Йонев, да каже да му забия една...при него и снимките са грешни
Колко пари трябват, за да се издаде новата книга на Мечков?



Тема Re: Книгата на Румяна Богоеванови [re: Niky]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано22.12.03 14:24



Е,има две интересни неща,поне на мен ми бяха интересни-историите около откриването и описването на неоните и гупите.Но това е по-малко от една страница от книгата-капка в морето.А и името някак си не подхожда.Руми май не знае и значението на думата енциклопедия...
А Владо Йонев можеш да го видиш всяка събота на пазара.Като се видим някога там ще ти го покажа....
Нямам никаква идея колко пари му трябват на Мечков за новата книга.Така като се замисля,може би около 2000 кинта...Много са!



Тема Re: Книгата на Румяна Богоеванови [re: killiman]  
АвторLonganlon (Нерегистриран)
Публикувано22.12.03 14:46



имам известен опит в издателката дейност, така, че мога да ви предоставя елементарната информация за издаванео на една книга.

предполагам, че авторът няма договор за написването й с някое издателство. при това положение алтернативите му са две:
1. Да изпрати копия от 'ръкописа' на всички издателства, които биха се заинтересовали от книга на подобна тематика и да се опита да ги убеди да я издадат на техни разноски. Това определено е по-добрият ариант, тъй като при него освен със самото отпечетване, те се занимават и с разпространението и рекламата на книгата.
Да види цените на издателствата и да си избере това, чиито условия (финансови и други) за отпечатване най-добре отговарят на желанията и възможностите на автора. В този случай той поема цялата финансова тежест на отпечатването и сам трябва да направи контакти с фирма разпространител (за което пари не се искат. Поне за това…)



Тема Re: Книгата на Румяна Богоеванови [re: killiman]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано22.12.03 14:58



Непремено искам да го видя този акварист Йонев. Сигурен съм, че и Boby_ ще се интересува от огромния му опит с цихлидите

А за книгата...аз имам един съсед който работи в печатница. Колко страници и какъв тираж ще е книгата. какъв формат..като предишната ли?
той си я продаваше на пазара и хората като видеха заглавието ...., ама тя описва основни неща, не само кили. много беше добра.



Тема Re: Книгата на Румяна Богоеванови [re: Niky]  
Автор killiman (необуздан)
Публикувано22.12.03 18:06



Хващаш ме неподготвен....До колкото знам книгата е около 90-100 страници,но в зависимост от шрифта и това е относително.Тиража е въпрос на преговори.Мен ако ме питаш повече от 500 копия няма нужда да се правят.Но едва ли някое издателство ще се навие за такъв тираж.



Тема Re: Книгата на Румяна Богоеванови [re: killiman]  
АвторLonganlon (Нерегистриран)
Публикувано23.12.03 09:14



а, то за тоя тираж изобщо няма нужда да се безпокоиш - ако се издава с лични пари, всяко издателство ще се навие на каквото му каже човекът - за тях това си е чиста печалба. а ако е с техни пари, тогава те си отговарят за тиража и решават колко ще е. така, че....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.