Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:19 16.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема как се гледа Анубиас?нови  
АвторЛoнraнлoн (Нерегистриран)
Публикувано02.12.03 15:11



анубиасите са скъпи и трудни за намиране растения. бавно растат и още по-бавно се размножават.

за отглеждането им съм чувал и чел коранно различни постановки - че много трудно се 'хващат' и ако условията в новия аквариум не са същите като във стария-загиват или че са

.

въпреки този информационен хаос съм решил да си купя от анубиас за да видя аджеба ще прокопса ли той в моето блато или не.

в тази връзка искам да приканявсички отглеждали го някога да си дадат мнението за това кои са условията за успешното му развитие - светлина, СО2, торове, филтрация, основа на захващане и разни такива.

предварително благодаря.



Тема Re: как се гледа Анубиас?нови [re: Лoнraнлoн]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано02.12.03 15:35



Вземи,моля те се регистрирай. Не е трудно и може да направиш така, че да ти помни паролата, а не да пишеш като идиот всеки пък (както аз правех доскоро ).
Аз имам 3 вида анубиаси и 2 от тях цъфтят в аквариума, което ...не е никак малко.
Всеки вид анубиас си е индивидуален. Общите неща са, че растат бавно, не се нуждаят от много светлина, листата им могат да изкарат до 1 година без да паднат.
Доста от видовете не се нуждаят от субстрат, а се прикрепят към камък, дърво и така даже растат по-добре.
Анубиасите на нашия пазар са основно нана. И са на доста солени цени, поне 7 лева за 3,4 листенца.

P.S. Тоя линк който си пуснал не работи?!



Тема Re: как се гледа Анубиас?нови [re: Niky]  
АвторLongqnlon (Нерегистриран)
Публикувано02.12.03 15:59



http://www.aquabotanic.com/fernsanubias.htm


регнал съм се вече, ама то си няма и никакъв смисъл - и така си поствам екстра.

анубиаса дето ми го продават на мене е по левче за листо и също е nana. а твоя щом цъфти, значи си голяма работа. кажи как го гледаш? торове, нещо?



Тема off topic за регистрациитенови [re: Longqnlon]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано02.12.03 16:03



А, има смисъл регистрирането.
1. Който чете постингите ти, може да е (почти) сигурен, че точно ти си този, който ги е написал.
2. Можеш да си разменяш лични бележки с другите регистрирани юзъри.
3. Има клубове, в коити могат да пишат само регистрирани юзъри.
Има и още, ама хайде да не те отегчавам.



Тема Re: как се гледа Анубиас?нови [re: Longqnlon]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано02.12.03 16:18



За регистрацията Boby_ ти е казал, но основното е да знаем с кого пишем.
И за теб ще е по лесно...ще ти се изписва името автоматично, а виж сега как си го сбъркал. Добре,че има модератор
За анубиасите...не съм велик, просто се опитвам да създам подходяща среда за растенията и рибите. А в голям аквариум това е много много по-лесно.
И преди имах анубиас нана, но листата му бяха като 1 стотинка, а сега са колкото 50 поне.
Микроелементи и желязо слагам , както и СО2, но това за анубиасите не е фатално. Трябва да ги сложиш на сянка, защото водораслите ги нападат първи.
И моите имат кафяви точки по някои листа.

Аз всъщност преди време бях пуснал снимки на аквариума ми. Е, той оттогава е съвсем различен, но може да видиш анубиасите. Ако искаш, прати ми мейл, ще ти пратя снимки. Или пък на Кю-то.



Тема Re: как се гледа Анубиас?нови [re: Niky]  
АвторLonganlon (Нерегистриран)
Публикувано02.12.03 17:12



искам, как да не искам - stoykov@gbg.bg

kakъв препарат използваш?



Тема Re: как се гледа Анубиас?нови [re: Лoнraнлoн]  
Авторsky (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 08:59



В моя аквариум основно имам анубиаси.
С лампи флора съм и добавям на sera препарати за микроелементи и хапчета за дъно.
Какво установих:
Така и не растяха тези анубиаси.
И сложих една китайска лампа - енергоспестяваща с бяла светлина
продават я на всякъде по 3-4 лева.
Не излъчва топлина - затова може да я допреш до стъклото на горния капак.
И за няколко месеца анубиасите луднаха - явно излъчва някакъв по особен спектър.



Тема Re: как се гледа Анубиас?нови [re: sky]  
АвторЛoнraнлoн (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 15:14



ммм, тва е интересно, ще трябва а я пробвам тази лампа - и без това ще махам моите, щото от няколко човека вече чувам, че от тия Philips spot lights водораслите полудяват(както стана и при мен, та ги требих с ниска осветеност).


колкото до сянката на анубиасите, отдавна си мисля да направя накакъв капак над стъкления (мойте лампи висят от стената), които да прави петниста сянка, за да се постигне хем различна осветеност на аквариума, хем онзи готин ефект на лъчите, както когато слъцето пробива облаците( или на магията Преър, който играе Хироус3). какво мислите за това?



Тема Re: как се гледа Анубиас?нови [re: Лoнraнлoн]  
АвторSorrow (Нерегистриран)
Публикувано04.12.03 23:02



Мдаа, хубава игрица. Съвети не искам да давам, ще ти опиша условията , при които от около 15 години при мен растат, цъфтят и се размножават няколко вида анубиас. Нещата потръгнаха, когато разбрах, че най- важното е търпението... После: не много мека вода, рН минимум 6, по- добре около7, никакви торове, дълбочина не повече от 50см, дори за големите видове, най- обикновени български лум. лампи с бяла (не жълта) светлина, невкоренени ( може прикрепени към субстрат), леко засенчени от плаващи или по- едри растения. Ако искаш семена - само надводно изкуствено опрашване, но семената са много кекави. Не е голяма философия, а растенията са едни от най- декоративните според мен. Горещо ти ги препоръчвам и желая успех



Тема Re: как се гледа Анубиас? [re: Sorrow]  
АвторLonganlon (Нерегистриран)
Публикувано05.12.03 18:02



e ти и големите анубиаси ли не ги садиш в грунта? и как ги прикрепяш стабилно за камъните/корените?


колко вата/литър ти е осветлението?

знаеш ли, вчера си поиграх малко и с помощта на 2 малки парченца залепващо се фолио върху стъкления капак успях да направя shadow spots върху двете и туфи криптокорини - стана доста добре, макар да не е точно това,което си представях. т.е. тия, които са назаден план изглеждат добре в цялостната кломпозиция засенчени, но дребните, които са отпред някак не се вписват, стои кофти като има сянка по-напред.
идеи?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.