Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:59 25.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Стимуланти за растения ?нови  
Автор Chr (demiurg)
Публикувано14.12.03 18:03



Нещо не ми вървят растенията в големия аквариум, може и заради лампата да е, ама засега ми е скъпо да я сменям, та ми се иска да пробвам с някаква химия. Имате ли наблюдения кое върши работа и къде се намира? Аквариума е с криптокорини, ехинодоруси (то тенелуса си отиде вече...), Myriophyllum, Valisneria Spiralus (ама и тя си отива...). Чета по сайтовете - почти навсякъде тъпкат добавки - хапчета в пясъка или течни стимулант.
Вие как процедирате ?

Дай да го даваме малко по- фънки !


Тема Re: Стимуланти за растения ?нови [re: Chr]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано15.12.03 10:08



Аз нормално е да не ти вървят растенията. Криптокорината иска слаба светлина, докато валиснерията и мириофилиума (особено той) искат много светлина. Ти всъщност сигурен ли си че гледаш мириофилиум? Ако продаваш...аз съм насреща
За тенелуса..забрави да расте без добавяне на СО2.
За добавки ...аз лично съм видял ефект от една на Хаген, но вече май не я внасят



Тема Re: Стимуланти за растения ?нови [re: Niky]  
Автор Chr (demiurg)
Публикувано15.12.03 16:39



Ми то мириофилиум-а е от тоя, червения, и си мислех че ще мине с по- слоба лампа.
А как се добавя CO2 във водата ( щото навремето сипвах газирана вода, ама един химик ми обясни че нищо не правя, само съсипвам содата) ??

Дай да го даваме малко по- фънки !


Тема Re: Стимуланти за растения ? [re: Chr]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано15.12.03 16:50



Нищо не каза за колко ще ми дадеш
Иначе аз добавям въглероден двуокис с бутилка.
Но за начало може да опиташ с мая и захар. Ако те интересува, ще напиша подробно.
Пък ти виж за някой излишен стрък ..нали



Тема Re: Стимуланти за растения ?нови [re: Niky]  
АвторLonganlon (Нерегистриран)
Публикувано15.12.03 17:39



добре де, няма ли никой да каже за торовете, щото и мене ме интересува тоя въпрос?

аз лично добавям СО2 от шише с мая, а нямам никакви органични пластове в грунта - чист пясък 2,5 - 5мм. обаче май трябваше да сложа нещо отдолу - я от тия торфени грунтове дето се продават, я малко глина, щото като пресаждам гледам, че на всичките ми растения кореновата система е твърде много развита. значи не им достигат вещества....

та казвайте, кво се стискате



Тема Re: Стимуланти за растения ?нови [re: Niky]  
Автор Chr (demiurg)
Публикувано15.12.03 17:41



Ми имам само 2 стръка, надявам се да ги развъдя, даже ги преместих в друг аквариум, дето лампата е по-добра и по-силна. Аз затуй питах за стимуланти. Пък и 2 ехинодоруса Озирис имам, дето много ме кефят, ама нещат да пускат издънки...

Дай да го даваме малко по- фънки !


Тема Re: Стимуланти за растения ?нови [re: Longanlon]  
Автор Chr (demiurg)
Публикувано15.12.03 17:57



Е добре де, как се прави това с маята ??

Дай да го даваме малко по- фънки !


Тема Re: Стимуланти за растения ?нови [re: Chr]  
АвторЛoнraнлoн (Нерегистриран)
Публикувано15.12.03 18:26



земаш едно 2 литра пластмасово шише (0,00 лв) от кола или бира, на 5 см под гърлото му правиш дупка с горещ пирон и ръгаш вътре маркуч(от тия за помпичките, 80 ст/метър), дълъг 10-ина см и към него прикрепяш едно от ония малките кранчета (30 ст) за по-лесно разкачване. залепяш със силикон или секундно лепило надката на шишето с маркуча, за да не изпуска.

слагаш вътре 2 ч.чаши захар (30 ст.) и 1 ч. лъжичка мая за хляб (15 ст. на пакетче, стига за 5 пъти). наливаш кило и половина хладка вода и разклащаш до разтваряне. към маркучето закрепяш (посредством кранчето) дъгия маркуч, отведен в аквариума с разпрашител на края(10 - 50ст). почва да пъска мехурчета след няколко часа,трае 2-3 седмици, после разкачваш и пълниш пак. енджой.



Тема Re: Стимуланти за растения ?нови [re: Лoнraнлoн]  
Автор Chr (demiurg)
Публикувано15.12.03 19:09



Ехееее - искаш да кажеш, че с едно зареждане подавам равномерно CO2 в продължение на 2-3 седмици ????
Още утре ще го направя !!!!

Дай да го даваме малко по- фънки !


Тема Re: Стимуланти за растения ?нови [re: Chr]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано16.12.03 09:21



Не видях да пише че подаваш развномерно в продължение на седмици.
Първо за добавките. Аз написах...ползвам една на Хаген. Пробвал съм и на Сера но не съм доволен.
За грунда. Правя си топчета от преварен торф, глина и дървени въглища.
Пече се на умерена фурна
Покрил съм цялото дъно с тях. Сложил съм и няколко таблетки желязо. После грунд.

Да ви кажа за подаването на СО2!!!! Това с маята е ефективно но МНОГО МНОГО опасно.
Първоначално реакцията е много по бурна и подаването е значително. Това не е чак такъв проблем през деня. Обаче!!! през нощта pH може да падне драстично!!!! Не ме питайте колко любими риби съм уморил
Добре е да се спира през нощта. Да, ама...ако запушите бутилката ще има една прилична експлозия. Най добре е да се вади. Ама...то пък всеки ден .
Затова по-добре бутилка и клапан. НО...първо пробвайте с мая. Има ефект...но умната.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.