Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:25 28.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Въпрос за гупи ?  
Автор Legenda Viva (Viva Forever)
Публикувано10.12.03 13:00



Вчера взех две мъжки гупи.Те са за коледен подарък.Човека, който ще ги получи има 3 златни рибки и 6 неона, който живеят в 60 литров аквариум.Та
да питам - ще има ли проблем мужду гупите и златните рибки.С неоните не вярвам да се карат, те са миньончета.

Освен това дайте идея за красиви на външен вид гупи.Сега тези са леопардова
(синьо-зелена, виждала съм и жълта) и малахитова (синя).Обикновените оранжеви са си направо грозни.



Тема Re: Въпрос за гупи ?нови [re: Legenda Viva]  
Автор NikyМодератор (AquariaBG)
Публикувано10.12.03 14:30



Не исках точно аз да ти отговарям, ама....
вземи ги изхвърли тия златни риби. По добре му купи още неони. Гупите скоро ще превземат целия водоем.
Но иначе красиви гупи има на пазара в събота. Успех.



Тема Re: Въпрос за гупи ?нови [re: Niky]  
АвторKmeTa (Нерегистриран)
Публикувано10.12.03 15:58



точно



Тема Re: Въпрос за гупи ?нови [re: KmeTa]  
Автор Chr (demiurg)
Публикувано14.12.03 18:37



Гупите са машини за лайна (извинявай) - няма друга риба да цапа толкова. Освен това се размножават със скоростта на светлината (по 30-50 малки от женска всеки месец (пък те са жилави, оцеляват), сметни колко ще станат след 1 година). Виж - неони, барбуси, някой друг анциструс по дъното (или Coridoras - сомчета) - туй са рибки. Някоя цихлидка, като да не залежават другите рибки, да не затлъстяват... Откакто донесоха една такава в офиса (жълта, ама не помня името - Юлидохромис май - такъв масов спорт настана в аквариума, едно всенародно веселие...).

Дай да го даваме малко по- фънки !


Тема Re: Въпрос за гупи ?нови [re: Chr]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано15.12.03 08:45



Цихлидите са страшни спортисти наистина - аз имам един аквариум с 20-тина малавийски, всичко ври и кипи през цялото време, а като стане време за хранене, екшънът е пълен.



Тема Re: Въпрос за гупи ?нови [re: Legenda Viva]  
Автор Chr (demiurg)
Публикувано15.12.03 19:20



Legenda, извинявай, че имам такова отношение към гупите, но като малък гледах такива и вече не повтарям. По едно време се опитвах да селекционирам, ама си е голям проблем какво ще правиш "ненужните" рибки. Нито е да ги изхвърлиш, нито да ги дадеш на хищниците - жал ми беше... А и наистина много цапат...
Идеята ми беше - сигурна ли си, че гупи са най-подходящия подарък ?? Евтини са, има ги навсякъде (даже ги и подаряват)... твоя човек може би заслужава нещо по-екзотично (не е нужно да е скъпо, ама поне да го няма на всяка сергия). Има доста красиви рибки, които биха съжителствали кротко с изброените от теб видове.

Дай да го даваме малко по- фънки !


Тема Re: Въпрос за гупи ?нови [re: Legenda Viva]  
Автор zoomaniak (zoomaniak)
Публикувано19.12.03 02:47



Ама кви са тея расиски мнения за гупи - златни и такива неща. Стегнете се. Виждам имаш 60 литра аквариум. След време виждам селекционирани но не от теб а в магазина 60 мъжки гупи. Мани ги женските грозни са. Всеки месец да купуваш по 4 мъжки гупи избирани с любов в зоомагазина. Това си заслужава да го видя. 60 гупи и едно две едри растения ммммммм супер. Единствената риба, която предлага великолепен избор от гама разцвеки и видове. А златната и неоните те ще отпаднат след време. Давай пусни го тоя проект да го видим. Имаш подкрепата ми.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.