Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:45 30.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Малки кафяви охлюви...  
Автор Nik55 (любопитен)
Публикувано02.12.03 08:13



Един мой познат има аквариум и му се появили тези гадини. Интересува се дали знае някой как да ги изчисти. Махал рибките, варил каманите, държал 2-3 дни аквариума с калиев перманганат и после пак се появили. Можете ли да му помогнете?


Човек съм и нищо човешко не ми е чуждо

Тема Re: Малки кафяви охлюви...нови [re: Nik55]  
Автор discus (непознат )
Публикувано02.12.03 09:10



Решението е просто и много ефикасно а именно БОЦИИ / Botia macracanthus /
изяждат всичките охлюви за доста кратко време и не им дават да се завъдят отново, а най важното е че лесно се намират на пазара в BG.



Тема Re: Малки кафяви охлюви...нови [re: Nik55]  
АвторLonganlon (Нерегистриран)
Публикувано02.12.03 09:22



е, тъй като яйцата на охлювите са залепени за растенията и камъните, едва ли дезинфекцията само на аквариума ще ти помогне.

освен него - нагревател, филтър, термометър - дезинфекция с химикали.

пясъка го слагаш в една тава и го печеш на части.

камъните и дървете ги вариш.

рибите не им правиш нищо, защото ако ги свариш ще умрат(ама верно...)

растенията - баня с химикали. пътво ръчно ги почистваш и ги оглеждаш от всякъде за яйца и охлюви, особено долната част на листата и опсле ги топиш в каквото там си избрал да ги топиш. като стоят колкото време е неонгодимо, изплакваш ги с хладка вода много пъти.
за химикалите - някой друг ще ти напише дози и такива работи. ама да знаеш - ако ти е сериозен проблема, само белината оправя...



Тема Re: Малки кафяви охлюви...нови [re: Nik55]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано02.12.03 09:32



Не си казал много за тия охлюви, форма, къде стоят, големина.
Но аз си мисля, че говориш за Мелания туберкулата (ама че име а). Тези охлюви са един вид червеите в земята. Изяждат отпадъците, разрохват дъното, за да не се образуват отровни газове и наслагвания. При мен популацията има се самоконтролира. Но наистина, те си живеят и във филтъра (имаше един гигант с 100-на малки). Не е толкова лесно да ги махнеш, освен да пресушиш всичко, при което биофилтрацията ти отива.
Аз лично виждам единствения им недостатък в това, че като умрат черупката остава и ми втвърдява водата(а аз се опитвам да гледам апоногетони все пак ).



Тема Re: Малки кафяви охлюви...нови [re: Niky]  
АвторЛoнraнлoн (Нерегистриран)
Публикувано02.12.03 09:47



как тъй във филтъра бре? баси гадините...

а тия дето живеят в грунда не са ли едни продълговати, заострени такива, щото аз имам един такъв и той все се заравя....



Тема Re: Малки кафяви охлюви...нови [re: Лoнraнлoн]  
Автор BLKnight (неЗАпознат)
Публикувано02.12.03 09:56



точно такива са :) Любимите ми охлюви. И аз вадя по десетина малки всеки път от филтъра, хем е мъничък вътрешен.
Ники, казваш че черупките втвърдяват... че нали те за да си изградят черупката, пак от аквариума взимат калция? да не говорим, че в моята кисела и мека вода животинките не могат да си изградят черупката - има някой толкова разядени, че е останал само "седефения" слой...
А защо пусналия темата толкова се е засилил да избива охлювите с химическо оръжие?



Тема Re: Малки кафяви охлюви...нови [re: Nik55]  
Автор discus (непознат )
Публикувано02.12.03 10:09



а защо всички решихте че става въпрос за мелании.



Тема Re: Малки кафяви охлюви...нови [re: discus]  
Автор Nik55 (любопитен)
Публикувано03.12.03 08:01



Дайте да се уточним. Писах че това е на един познат, той няма интернет и затова аз пиша вместо него аз нищо не разбирам от тези работи само искам да му помогна.


Човек съм и нищо човешко не ми е чуждо

Тема Re: Малки кафяви охлюви...нови [re: Nik55]  
Автор BLKnight (неЗАпознат)
Публикувано03.12.03 17:19



Попитай все пак твоя човек с аквариума какви точно са охлювите - формата на черпуката поне кажи - дали спиралата е завита в една равнина, или конусовидно? Последната "навивка" (където е тялото на охлюва) има ли си капаче? и какво точно кафяво е черупката? Плътно кафвяво като шоколад, или с някакви петна/пръски?
и ако е решил да ги треби - да ти каже какви риби и растения има в аквариума...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.