Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:07 09.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Тема Проблем с водатанови  
Автор Venko Grig (Странник)
Публикувано24.11.03 22:16



От известно време имам следния проблем - по-повръхността на водата започна да се събира нещо бяло - най-близката ми асоцияция е със "цвят" по кисело зеле или туршия (млечно кисела бактерия ли го правеше ). Бялото постепенно се увеличава и става все по плътно като покрива цялата повръхност. Когато бръкна във водата и поразбаркам се разкъсва на нещо подобно на малки парцали.

Онзи ден опитах да го почистя аквариума изцяло - част от стария пясък с аквариума преседя в разтвор от калиев перманганат. Добавих нов речен пясък - преварен. Камъните преварени. 1 корен - поради липса на подходяща танджера преседя около 5 мин в микровълнова печка . Единствено което остана несварено са рибите и няколко растения (не им знам имената, но ако се налага ще поровя и ще ги намеря).

Та имате ли представа какво е това "бялото" и как да се справя с него.

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа!


Тема Re: Проблем с водатанови [re: Venko Grig]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано25.11.03 09:03



Аквариума ти има ли капак?



Тема Re: Проблем с водатанови [re: Niky]  
АвторVenko (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 12:19



Само половината е с капак с лампа - задната част е открита.

Снощи пуснах въздуха от потопяемия филтър - въпросното "бяло" явно от движението на водата изчезна. странно



Тема Re: Проблем с водатанови [re: Venko]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано25.11.03 12:28



Значи по начало повърхността на водата не се движи? Това е грешка - трябва да имаш добро течение на повърхностния слой. Само така можеш да си сигурен, че се разтваря достатъчно кислород, аерацията не може да осигури нужното количество и като цяло е излишна.
Колкото до пяната, ако все пак имаш движение на повърхността И по ъглите се задържа устойчива пяна, значи във водата има нещо допълнително. Така не мога да кажа какво точно, но със сигурност знам, че не му е там мястото.



Тема Re: Проблем с водата [re: Venko]  
АвторLonganlon (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 12:30



имам абсолютно същия проблем и много добре знам за какво говориш. тази белезникава ципа на повърхността се получава от разни мръсотии (прах, дим, суха храна, мазнина от ръката ти, когато бъркаш във водата) и се увеличава от размножаващите се бктерии, които живеят в нея.

някъде прочетох, че молинезиите го ядат това нещо, обаче не е вярно или поне не и ако има друга храна.

положението се оправя леко ако махнеш плаващите си растения, за да може водата да се движи свободно.

аз се избавих от него като сложих старата си въздушна помпа с един филтър - гъба, от който около 2 мм се подават на повърхността и мехурите и водата излизат отгоре. гадостта се филтрира бързо, но така, мисля, излита СО2, ако вкарваш такъв, от водата.



Тема Re: Проблем с водатанови [re: Longanlon]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано25.11.03 12:51



Да, в общи линии отговорът е добра филтрация и свободно движение на повърхностния слой на водата. А ако това не помогне, е добре да се помисли какво друго не е наред в аквариума.



Тема Re: Проблем с водатанови [re: Venko]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано25.11.03 12:57



Ами те вече са ти отговорили. Питах те за капака, защото оттам влиза прахоляка. Ако нямаш движение на повърхностния слой, изглежда точно както го описваш. Е, чак пяна не съм виждал де. Затова истината си е свестен филтър. Никоя риба няма да яде боклука.



Тема Re: Проблем с водатанови [re: Niky]  
Автор Venko Grig (Странник)
Публикувано27.11.03 12:50



Благодаря за отговорите - от движението наистина ципата изчезна

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.