Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:36 20.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Тема камъни и лепилонови  
Автор Venko Grig (Странник)
Публикувано20.11.03 23:40



темата е малко налудна ;) и неточна ама карай.

Иска ми се от слепени камъчета да направя нещо като пещери за шаранчетата та думата ми е какво лепило смятате че би било подходящо да се ползва за в аквариума.

Предполагам би трябвало да е безвредно а и да лепи бързо - за да не се налага да се занимавам със строежа цяло десетилетие - птитискайки камъче с камъче за по няколко часа ...

Дали ще се получи със секундно лепило от типа на каноконлит ??

Дядо Мраз умря застрелян в гръб от Дядо Коледа!


Тема Re: камъни и лепило [re: Venko Grig]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано21.11.03 08:45




Това за каноконлита беше супер.
Първо, не си казал какви са тия риби (шаранчета).
Защото някои риби няма да понесат определени камъни.
Но..ти си знаеш сигурно.
В аквариума се използва - аквариумен силикон или монтажна пяна.
МОже ако си много търпелив и с епоксидна смола.
За другите...не пречи да експериментираш



Тема Re: камъни и лепилонови [re: Niky]  
АвторЛoнraнлoн (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 14:22



доколкото скромният ми опит позволява да кажа, и доколкото съм чел в интернет, наистина аквариумният силикон е най-подходящ за целта (логично).
него можеш да закупиш на солена цена в едни големи туби и да се чудиш какво да правиш с излишния, или дa отидеш при някой стъклар (ако прави аквариуми - идеално) и да го помолиш да ти услужи (както аз направих - взе ми 1 лев за всичките камъни).

колкото до камъните - избягвай варовиковите и порестите такива. според www.thekrib.com един добър метод за проверка за варовик е да капнеш силен оцет върху камъка - ако до минута не се образуват мехурчета, можеш да го използваш.



Тема Re: камъни и лепилонови [re: Лoнraнлoн]  
Авторvenkogrig (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 22:15



Благодаря за отговорите - междувременно в интернет попаднах на мнение че секундното лепило не е вредно, но пък знае ли човек ...



Тема Re: камъни и лепилонови [re: Venko Grig]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано24.11.03 13:37



За секундните лепила нищо не мога да ти кажа. Със сигурност аквариумният силикон не е вреден и ще ти свърши работа.
Но защо не погледнеш нещата от друга гледна точка - защо ти е да си лепиш камъните? Ако ги залепиш, ще се случат няколко неща - няма да можеш повече да ги разместиш, ако ти омръзне тази форма; ще станат много тежки, особено ако са от гранит или друга тежка скала; ще започне да се събира мръсотия на места, които не можеш да достигнеш, за да почистиш. Не е ли по-добре просто да ги подредиш стабилно един върху друг? Не е лесно да постигнеш устойчиво подреждане, но си струва усилието според мен.



Тема Re: камъни и лепилонови [re: Boby_]  
АвторЛoнraнлoн (Нерегистриран)
Публикувано24.11.03 16:17



така е, ако пещерите са големи, но ако са по-малки, лепенето фактически улеснява почистването, тъй като цялата конфигурация може да бъде извадена и измита с минимум манипулации.

последната информация, която успях да намеря в нета е, че секундните лепила (вкл. каноконлит) отделят вещества (разтворителите си всъщност) само до пълното си изсъхване, след които стават едва ли не инертни. разбира се това е информация на производителя (UHU) и не бива да и се вярва безрезервно. аз бих накиснал пещерите за около седмица в леген след 2 дни сушене, сменяйки водата. но все пак ти препоръчвам силикона.



Тема Re: камъни и лепилонови [re: Лoнraнлoн]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано24.11.03 17:03



Да, ако се направи внимателно и с чувство за естетика, лепенето може да е добро решение. То всъщост и материалът, който ще се похаби, няма кой знае каква стойност (някой и друг камък), така че давайте смело - може да се получи нещо готино.

Редактирано от Boby_ на 24.11.03 17:06.



Тема Re: камъни и лепилонови [re: Venko Grig]  
Автор mislesht (Един човек...)
Публикувано24.11.03 18:06



Аз имам декор от камъни, лепени със силикон и е без проблеми, пробвай и ще видиш...Това е най-добро.

Никога не е рано да стане късно...



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.