Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:05 27.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Какви риби да гледам с...нови  
АвторOko (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 11:23



Моля за съвет (пак :-)) какви рибки мога да гледам заедно с неонки(7), трихогастери(4) и апистограма рамирези(2). До сега са били в 35 л аквариум, обаче определено им е тясно. Сега вече имам 90л и докато го подготвям искам да си съставя мнение и за други рибки. Прочетох темата на Боби "какви рибки гледате" обаче останаха много неясни неща относно цихлидите. Обичат ли растения (май не). Аз възнамерявам да залеся аквариума постепенно, но обилно. Дискуси - супер! хем ми харесват, хем са миролюбиви, ама дали пък тогава трихогастерите няма да ги емнат. Въобще трихогастерите изглеждат, като рибки с доста тежък характер. Колко литра вода да смятам за рибка. От другите цихлиди, какви ще ми препоръчате?
Предварително благодаря!



Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Oko]  
Автор Gribo (kotak)
Публикувано21.10.03 12:03



Цихлидите много обичат растения. Обичат да ги вадят и късат. Също така обичат да пренареждат дъното в размножителния си период. Забавно е за наблюдение в началото.....Дискусите които също са от семейството на цихлидите (както и скалариите)не ги правят тия работи, но са много чувствителни и искат пространство. А трихогангстерите не са лоши по природа. Просто си попаднал на изнервени екземпляри. Може да са изнервени и от малкото пространство.

Ако искаш аквариум с растения - стой по-далече от цихлидите!!!

Мирния атом - във всеки дом!<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Gribo на 21.10.03 12:06.</EM></FONT></P>

Редактирано от Gribo на 21.10.03 14:05.



Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Gribo]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано21.10.03 12:53



Специално за теб отблязвам, че по някакво странно стечение на обстоятелствата ДИСКУСИТЕ СА ЦИХЛИДИ.

Четете, хора, не се излагайте!!!



Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Oko]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано21.10.03 13:03



Аз лично мога да говоря най-вече за цихлидите.
Не слушай хора, които ти казват, че цихлиди и растения не могат да се гледат. Това е вярно само за НЯКОИ РАСТИТЕЛНОЯДНИ видове от езерото Малави и Южна Америка, като дори и с тях могат да се гледат някои видове растения.
Като цяло хищните цихлиди (с изключение на тези, които ровят дъното - геофагуси и някои малавийци) не закачат растенията.
Общо взето от всички разпространени аквариумни обитатели цихлидите имат най-високо развито и сложно социално поведение, а поради това може да се каже, че са по-интелигентни от останалите аквариумни рибки. Лично на мен ми допада най-вече това, като цветовете и формите са от второстепенно значение. Но дори ако търсиш ярки цветове и екзотични форми, отново ще стигнеш до цихлидите - има много малко семейства, в които можеш да попаднеш на по-голямо разнообразие.
Ако темата те интересува, можем да говорим още.



Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Boby_]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано21.10.03 13:15



Както и скалариите



Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Oko]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано21.10.03 13:22



Бях ти писал, ама нещо няма никой...

Та..честито за новия аквариум. Това вече е аквариум за начинаещ...около 100 литра.
Ако искаш да гледаш растения, трябва да почнеш от подходящо дъно, глина, торф и т.н. И поне 2 лампи в твоя случай.
за рибите ...ако искаш да запазиш неонките, не си взимай от агресивните цихлиди. А за дискуси...забрави....те искат големи аквариуми, само ще си дадеш парите...
Може и кили рибки...но тук е килимен.




Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Oko]  
Автор Фaйoнa (Принцеса)
Публикувано22.10.03 10:08



Здравей:)
Не ти препоръчвам растителноядни цихлиди- ще ти унищожат растенията..а дори да не го направят със сигурност ще ти умъртвят другите риби..особено неоните. Дори Боби ще се сегласи, че колкото и невинни, мили и любезни създания да са негововите риби веднага ще видят сметката на 7 неона(нали така Боби?). Аз съм виждала аквариум с малавийски цихлиди..а и други..там сом не се задържаше..анциструса беше изгризан..а какво говорим за едни неони. Преди извесно време си бях взела от сестра ми 5 малки зебри..много красиви рибки. Само дето едвам не ми убиха чифта скаларии за по-малко от 2 дена. Малко тъй..пооформиха ги като дискуси. За щастие перките на скалариите се възстановяват бързо:)
Та така..бих ти препоръчала дискуси..но 90 литра аквариум..по-добре недей. Ще се мъчат животинките. Затова ти препоръчвам скаларии. Ако ги вземеш малки няма да има проблем. Ще свикнат с другите риби

"Всяко нещо си има своята цена, която не винаги съответства на стойността му."

Редактирано от Фaйoнa на 22.10.03 10:10.



Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Oko]  
Автор Фaйoнa (Принцеса)
Публикувано22.10.03 10:13



Разбира се..ако не харесваш големите рибки винаги би могъл да си купиш още неони..кардинали или нещо такова..данио също може. Но! Само един от гореизброените видове. Разбира се може и да си взмеш някоя живородка..ама не ти го препоръчвам:)
Бързо ще ти се пренасели аквариума

"Всяко нещо си има своята цена, която не винаги съответства на стойността му."

Редактирано от Фaйoнa на 22.10.03 10:13.



Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Oko]  
Автор Фaйoнa (Принцеса)
Публикувано22.10.03 10:16



Споменах ли червеноносите тетри и тернециите?
Айде стига толкоз от мен

"Всяко нещо си има своята цена, която не винаги съответства на стойността му."


Тема Re: Какви риби да гледам с... [re: Oko]  
Автор killiman (новак)
Публикувано22.10.03 11:48



Обикновено в аквариуми с пищна растителност се отглеждат харацини.Вижда ми се малко голям този аквариум за килирибки.Но ако си направиш една колекция от 10-15 вида тетри винаги може да пуснеш и някои килита.Предимството на тетрите е че са дребни рибки и в 100 литра могат да живеят и повече от 100 риби-при осигурена добра техническа поддръжка,разбира се.А с харацините вървят и сомчетата Corydoras.Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.