Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:23 27.09.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Болна рамирезинови [re: Oko]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано11.11.03 12:14



Нали ти казах - пробвай първо с трихомонацид на вагинални таблетки.
Сериозно - това е според мен. Гледай много да не се изчервяваш в аптеката (купува се от нормална хуманитарна аптека) - лекарството се използва за лечение на гонорея и други подобни.
Ще трябва да проверя обаче за дозировката - не помня как точно се дозираше.
Купи си непременно вагинални таблетки, а не друга форма - разтварят се добре във вода.



Тема Re: Болна рамирезинови [re: Oko]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано11.11.03 12:43



Ето и как се дозира и използва:
Трябва ти концентрация от 50 мг/л. Не помня от колко мг бяха таблетките, но можеш лесно да си го пресметнеш, като си купиш или като помолиш да ти кажат с какво разполагат в аптеката. Та значи правиш си тази концентрация, след 24 часа сменяш частично водата (около 1/2), а после отново слагаш същата доза трихомонацид. Повтаряш това 3 до 5 дни или докато симптомите изчезнат напълно. Лекарството не е много опасно за рибките, затова не е нужно дозировката да е суперстриктна, но все пак внимавай да не предозираш много. Не е лошо да отделиш болните риби и да ги лекуваш в самостоятелен аквариум, за да можеш да проследиш как се повлияват от лечението. Ако се налага, след това повтори процедурата и в общия аквариум.
Успех!



Тема Re: Болна рамирезинови [re: Oko]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано11.11.03 14:37



Знаеш ли, точно след като ти отговорих, реших да попрегледам сайта на Niky (този, който пише тук). Защо не погледнеш раздела за болестите и не видиш дали не можеш да разпознаеш симптомите, които са описани там? Обърни особено внимание на Хексамитоза, Туберкулоза, както и на инфектирани язви, предизвикани от Aeromonas. Така ще сме по-близо до истината.
Ето линк:





Тема Re: Болна рамирезинови [re: Boby_]  
АвторOko (Нерегистриран)
Публикувано11.11.03 15:22



Вече изпринтих съветите ти и след работа(сега не мога да излезна вече) отивам в пъвата аптека.
Ще те черпя Боби! Мерси! Дано да помогне



Тема Re: Болна рамирезинови [re: Boby_]  
АвторOko (Нерегистриран)
Публикувано11.11.03 15:26



По малко прилича и на трите изброени :-(((( Мамка му, дано не е Туберколоза. Пипах с ръце!



Тема Re: Болна рамирезинови [re: Oko]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано11.11.03 15:46



Тогава пробвай първо да отделиш рибката и да я лекуваш 5 дни с трихомонацид, като и даваш витаминозна храна - най-"нежният" вариант. Витамин C се усвоява само с храната, така че няма голям смисъл да слагаш във водата. Ако това не помогне, а рибата е все още жива (защото дори при удачно лечение има шансове да е късно, а при неподходящо е ясно), ще мислим за нещо друго. Успех!



Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Boby_]  
Автор x-fan (prost(o) x)
Публикувано11.11.03 16:19



Мдам, не ми се е налагало да се контролирам каквато и да била агресия просто защото не съм създавал предпоставки за възникаването й. А щом ти си толкова опитен в този ми ти контрол явно е крайно време да се замислиш защо ти се налага да контролираш агресията на питомците си, контрол се налага върху нещо съществуващо. Щом рибите ти проявяват чак такава агреся едни спрямо други че ти се налага да ги контролираш ... твой си проблем. Прави каквото щеш не ми дреме :-)))
Явно не само аз чета нещата така както ми изнася, никога не съм казвал че съм кой знае колко голям фен на малавийците. Ако им бях толкова голям фен нямаше да ги зарежа. По тоя въпрос дет се вика присмял се щърбел на хърбел.
Нямам намерение да ти ровя сега из мненията и да ти показвам що за смехории си писал. Не си ми чак токова интересн. Бъди жив и здрав с разбиранията си :-)))

Всяка привързаност е тежест и мъка, а съзнанието се мята в мрежите...


Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Boby_]  
Автор x-fan (prost(o) x)
Публикувано11.11.03 16:25



намери се кой да говори за непоносимост към чуждото мение :-)))

Всяка привързаност е тежест и мъка, а съзнанието се мята в мрежите...


Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: x-fan]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано11.11.03 16:29



Няма такова нещо - в моя аквариум живее една улегнала и много внимателно подбрана група малавийски цихлиди от групата Мбуна. В момента няма почти никакви шансове от сериозни наранявания на някоя от рибките, както и от хибридизиране. Ето това е контрол на агресията - да знаеш какви рибки да събереш заедно и как да го направиш.
А що тия, дето се извъдихте най-големите и опитни разбирачи, поне веднъж не се опитахте да помогнете на някой с по-малко опит, изпаднал в затруднение? Защо един път не написахте градивна тема с интересна информация за рибките, които харесвате? Защо не се опитахте да обясните някои най-основни физични, химични и билогични предпоставки, които трябва да се знаят (какво е кръговрат на веществата, какво е обща и карбонатна твърдост, какво е Ph...). Аз много пъти съм правил такива "смехории" в този форум. Ти можеш ли да кажеш нещо такова? Не, не можеш. И знаеш ли защо? Защото в живота си не си виждал на едно място толкова книги, колкото аз съм прочел. А това е жалко.



Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: x-fan]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано11.11.03 16:32



Мнение е нещо, което е обосновано и аргументирано, пък било то и погрешно. Това, дето го правите в момента, не е изразяване на мнение, а проява на необосновано упорство.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.