Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:44 27.09.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Boby_]  
Автор Фaйoнa (Принцеса)
Публикувано25.10.03 20:36



"Трудно е да гледаш няколко вида цихлиди, особено ако са агресивни. Всъщност..можеш да ги гледаш, но не и с малки рибки като неоните."
Това второто изречение прочете ли го или си прекалено зает да се заяждаш?

"Всяко нещо си има своята цена, която не винаги съответства на стойността му."


Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Oko]  
Автор Фaйoнa (Принцеса)
Публикувано25.10.03 20:41



Гледай само да не си пренеселиш аквариума..от онова 4 от това 5..не прекалявай:)
Колкото до неона:
-обикновен неон (Paracheirodon innesi)
-червен неон (Paracheirodon axelrodi)
-Син неон (Paracheirodon simulans)
из "http://www.geocities.com/Petsburgh/Haven/6060/neon.htm"

"Всяко нещо си има своята цена, която не винаги съответства на стойността му."


Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Фaйoнa]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано27.10.03 09:25



Не се заяждам, просто това, което казваш, не е вярно - оцеляването на рибките, съжителстващи с цихлидите НИ НАЙ-МАЛКО НЕ ЗАВИСИ ОТ РАЗМЕРА ИМ. Това са разбрали от опит огромни 25 см. калихти и птеригоплихти. Оцеляването зависи от това до каква степен въпросната рибка влиза в конфликт за територия и/или храна с цихлидите, както и до каква степен може да се защити. А ненките не влизат в конфликт с цихлдиите, като освен това са достатъчно бързи и пъргави, за да се отърват от случайни атаки. Ако можеха да живеят при висока твърдост на водата и при алкална реакция, щях да се закълна, че спокойно ще оцелеят дори с малавийци, камо ли с далеч по-спокойните южноамерикански цихлиди-джуджета.
Нямам нищо против лафчето във форума, но когато се стигне до съвети, не е зле човек да е подготвен с достатъчно информация, преди да започне да ги раздава.



Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Boby_]  
Автор killiman (новак)
Публикувано27.10.03 10:26



Боби,не знаех че имало и 25 сантиметрови калихти.Може би са някакъв нов мутантен подвид,сяздаден специално за съжителство с цихлиди?



Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: killiman]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано27.10.03 12:24



Е хайде сега. Виждал съм 20 см. с очите си и предполагам, че има и по-големи. Всичко зависи от условията и възрастта - сомовете не престават да растат (не само те, но това е друга тема).



Тема Извинявай!нови [re: Фaйoнa]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано27.10.03 15:10



Заяждам се. От гледна точка на фактите съм прав, но го казах по лош начин. Извинявай!




Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Oko]  
Авторsky (Нерегистриран)
Публикувано30.10.03 15:25



Отглеждам основно харацини в 80 литров аквариум.
Тип холандски аквариум.
Днес си купих три скалария.
Смятате ли че ше имам проблем.
Предварително благодаря.



Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Boby_]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано30.10.03 15:57



Напълно вярно е това за размера. Много малки рибки си живеят прекрасно сред агресивни, дори хищни риби. За неоните..не забравяйте че живеят по принцип с пирани, в Амазонка. Даже в зоопарка в Германия (не помня града) са си заедно, 20 пирани и около 300 неона поне.
Трябва си подбор. Защото аз имам черен нож (аптеронотус албифронс), който ги хапва (неоните) без проблеми. А не е уж агресивен и хищен.
Всички сте виждали и акулите които се придружават от малки рибки, които изяждат остатъците и почистват акулите (абе друго си е)

А дали има калихти по 25 см. Аз лично имам в работата два по около 20 см, но един притял има и по-големи. Ама той ги храни само с чернодробна и са като прасета.



Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Boby_]  
Автор Фaйoнa (Принцеса)
Публикувано05.11.03 20:56



Абе ти много си знаел! И особено като се опре до малавийци съвсем много знаеш Виж какво Боби..с очите си съм виждала как скалариите ми си хапват не особено малки расбори и неони и не защото са гладни:) Гледала съм ги и с неони а в момента ги гледам с расбори но ПО-ГОЛЕМИЧКИ. Така, че ако обичаш престани да си показваш малавийците като най-прекрасните риби съществуващи някога. Благодаря ти все пак за корекния отговор

"Всяко нещо си има своята цена, която не винаги съответства на стойността му."


Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Niky]  
Автор Фaйoнa (Принцеса)
Публикувано05.11.03 21:07



Здравей:)
Съгласна съм, че неоните живеят с пирани но забележи..в Амазонка:) Освен това пираните не са цихлиди..те са харацини нали?Освен това те по-принцип се хранят с по-едра риба.За разлика от скалариите които и на дребна рибка са навити.:) Освен това Ники не мисля че аквариума в Германия е от 100 до 150..200 литра нали? Той е доста по-голям биотоп. Но си прав..трябва си подбор.

"Всяко нещо си има своята цена, която не винаги съответства на стойността му."



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.