Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:09 17.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Boby_]  
АвторOko (Нерегистриран)
Публикувано22.10.03 13:22



Интересува ме, Боби. Дай насам някаква литература да си подготвя домашното. И няма да ти откажа по-конкретен съвет. Значи търси се: 1)Интересно семейство - Щом прекаржам часове в съзерцание на ненормалните ми трихогастери, значи ще се влюбя в по- интелигентни рибки :-)). 2) Харесвам растения. 3) Харесвам и другите си рибки. Не ми се дават за храна. 4) Имам доста грунд. Ако ще се ровят в него, ще стане грозно.
До тук разбрах за дискуси и скаларии. Други цихлиди има ли, които отговарят на високите ми изисквания? Колкото и да ми напишеш, все ще е от полза. А и да не забравя. Напиши нещо за пехато и твърдуста, и температурата, и колко литра вода за рибка да оставя и всичко каквото се сетиш. Мерси!



Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Niky]  
АвторOko (Нерегистриран)
Публикувано22.10.03 13:28



направих си система огледала и ще сменям крушката докато остановя оптималната осветеност. Мисля, че добре стана. За рибките мисля си за цихлиди. Кефи ме, как си ги харесва Боби. Сигурно са готини рибета!



Тема П.П.нови [re: Niky]  
АвторOko (Нерегистриран)
Публикувано22.10.03 13:32



Мерси са отговорите ти по другите ми два въпроса за пехато о активния въглен. Помогнаха ми и ме успокоиха :-)



Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Фaйoнa]  
АвторOko (Нерегистриран)
Публикувано22.10.03 13:37



Добре ли ще е две скаларии, две тернеции, неонките и трихогастерите, и апистограмите, и доста растения?
Няма ли други цихлиди, които да мога да гледам :-((?



Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Oko]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано22.10.03 14:36



Ами според мен щом не си гледал досега цихлиди, ще е добре да започнеш с южноамерикански цихлиди-джуджета. Родовете Apistograma и Papilliochrmois ще са добро решение. У нас съм виждал няколко вида апистограми, но най-разпространени са Cocatoides (какаду). От другия род мога да ти препоръчам Ramirezi. С южноамерикански рибки не съм се занимавал от много години, но като цяло трябва да гониш умеренотвърда до мека вода с леко кисело Ph - точно това, което ти трябва за харацините (общо взето обитават едни и същи места).
Вземи си един мъжки с по няколко женски - специално при какадутата това е много желателно. Обикновено всяка от женските си завоюва мъничка територийка, която пази ревностно, а един мъжки пази териториите на няколко женски, като не допуска там други мъжкари - своего рода прави си харем.
Мога да ти дам литература колкото щеш - има една поговорка "Гугъл всичко знае!"
Успех с цихлидите - сигурен съм, че ще се влюбиш в тях. При мен стана така - с времето разкарах всичко останало, за да гледам все по-интересни и по-екзотични видове цихлиди.



Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Boby_]  
АвторOko (Нерегистриран)
Публикувано22.10.03 17:25



Имам една двойка Apistograma Ramirezi. Да разбирам ли, че предлагаш да купя (освен още няколко женски Ramirezi) и малко Cocatoides. Ще си намерят ли място в 90л?
Почвам да търся линкове за тея чудесии. Има ли някъде да пише, кои са агресивни и кои не?



Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Oko]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано23.10.03 09:21



Първо, Ramirezi не е от рода апистограма - преди много време е бил причисляван към него, но отдавна вече е в род Papiliochromis. При Ramirezi-тата не е задължително да има повече женски, но със сигурност няма да е излишно - по начало това е един от най-добрите начини да канализираш и намалиш агресивността на цихлидите, макар че точно при Ramirezi тя не е никакъв проблем.
По принцип апистограмите не са много агресивни и могат да съжителстват с други видове, особено с такива, които плуват в средната и горна част на аквариума (повечето дребни харацини са точно такива). Така че давай смело и не се притеснявай. А за четене можеш да започнеш от тук:





Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Oko]  
Автор Фaйoнa (Принцеса)
Публикувано23.10.03 22:32



Трудно е да гледаш няколко вида цихлиди, особено ако са агресивни. Всъщност..можеш да ги гледаш, но не и с малки рибки като неоните. Затова ти препоръчвам един основен вид-по голяма риба (примерно скалария) и два-три вида по-малки и пъстри рибки..Гледай да не са по 2..а поне по 5 например:)

"Всяко нещо си има своята цена, която не винаги съответства на стойността му."


Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Фaйoнa]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано24.10.03 09:05



"Трудно е да гледаш няколко вида цихлиди... - извини ме, но това е ужасно далеч от истината!!! Всичко е въпрос на подбор и внимателно обмисляне на комбинацията от рибки.



Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Фaйoнa]  
АвторOko (Нерегистриран)
Публикувано24.10.03 10:55



Мерси, Файона! Така и ще наперавя. Поне нещо подобно. Възнамерявам в събота да си взема 4 скаларии, още 2-3 рамирези ( Боби ми написа, че са папилохоми, а не както си мислех апистограми. Както и да е все са семейство цихлиди) и малко се колебая дали да си купя и апистограми(истински тоя път:-) какаду. Така ще се получи:
неонки-7бр (знаеш ли как е латинското им наименование. Търся в нета нещо по- подробно за тях, но на "неони" нищо не излиза)
трихогастери- 4
папилохроми - 5
скаларии - 4
апистограми какаду - 4?
Всичко 24 рибки. Но 7 са миниатюрни, все пак




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.