Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:55 25.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Реквиемнови [re: Oko]  
Автор x-fan (prost(o) x)
Публикувано12.11.03 13:45



Дам, освен да избягваш лекарствата ( в смисъл винаги е по - добре да премахнеш евентуалните предпоставки за появяването на болеста, отколкото след това да я лекуваш тая болест) и да гледаш да осигуряваш оптималните условия за вида мога да те посъветвам да избягваш закупуването на риби по това време на годината ( не съм сигурен дали пак на теб бях дал такъв съвет? ). По принцип есен - зима и зима - пролет са сезоните в които избягвам да купувам риби и да ги слагам в общия аквариум. Ако се наложи да купя - първо в карантинния за седмица две , ако не друго то поне инкубационния период на ихтиофтириуса беше там някъде и няма да ти се налага да лекуваш после всички риби от "бели точки". И понеже сега нямам възможност за карантинен аквариум - гледам да сведа покупките на риби през тези периоди до минимум или да си ги вземам от приятели. Това според мен е един от най сигурните начини. Отиваш, гледаш при какви условия е гледана рибата, най малко температура. Ако една риба е гледана докато израсте на 28-29 градуса и ти я сложиш в аквариум с температура 25-26, както пише за повечето видове по книгите като оптимална температура.... сам можеш да се досетиш, че няма да е много благоприятно за рибето :-)))) Пък и приятелят ти може да ти каже с какво е хранил рибето досега, на каква възраст е, а не да вземеш нещо което ти изглежда като млада рибка , а то да се окаже просто лошо гледан , напълно развит индивид на размер крайно незадоволителен за възрастта. :-))

Всяка привързаност е тежест и мъка, а съзнанието се мята в мрежите...


Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: x-fan]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано12.11.03 13:46




Тц, бъркаш - никога не повишавам тон и много внимавам как разговарям с хората.
Ако не си наясно, мога да ти разясня разликата между правописна и печатна грешка.
А x-fen го написах съвсем умишлено - поразсъждавай малко над множественото число и ще ти се изясни.



Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: x-fan]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано12.11.03 13:53



Можеш и сам да провериш докъде е стигнал спорът ми с килимен, ако ти стига акъла да го откриеш.
И вместо да парадираш с неграмотността си, като непрекъснато насочваш вниманието към нея, вземи да се засрамиш малко - няма да ти е излишно.



Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: x-fan]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано12.11.03 13:55



Кавичките са излишни - глупостите ти могат да бъдат само обект на съжаление, не на нещо друго.



Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Boby_]  
Автор x-fan (prost(o) x)
Публикувано12.11.03 14:10



Е вече незнам какво да кажа, просто бях останал с явно напълно погрешното впечатление, че тук сме се събрали индивиди, които поне малко от малко могат да четат. Не бях очаквал, че е ми се налага да обяснявам дума по до дума това което съм написал, но явно ще е така. Добре, няма проблем :-)
Ето какво бях написал " "Ако е била в инкубатор, шансовете да износи малки по естествен път са минимални - такива рибки проявяват склонност да плюят яйцата.",а заслугата за това ще ми кажеш ти на кого е . На хора като теб люпещи рибките в инкубатури ( и препоръчващи това на останалите ) или на другите размножаващи ги по възможно най близък до естаствения начин ?"
Така, това беше простия въпрос, на който аз поисках прост отговор и който така и не получих такъв. Може би си бил прекалено зает да ми търсиш грешките вместо да четеш това което съм ти писал, незнам ?!?
Не смятах, че по нататъчни разяснения ще са необходими но ето, като в осми клас почваме аналаиз !!!
"Ако е била в инкубатор, шансовете да износи малки по естествен път са минимални - такива рибки проявяват склонност да плюят яйцата." - Това Боби се нарича цитат, и за да не бъда обвинен пак че съм останал недоразбран ето : Цитат , Боби, е тогава когато използваш думи казани или написани от някой друг. Ако има още нещо останало недоизяснено , питай, ще обяснявам щом се налага.
"а заслугата за това ще ми кажеш ти на кого е." - тука съм допуснал явна грешка завършвайки въпросително изречение с точка вместо с въпросителен знак. Следствие невъзможността ти да го приемеш като такова, нека се поправя : а заслугата за това ще ми кажеш ти на кого е ? , ето сега е достатъчно разбираемо формулирано, надявам се поне ? Извадено е от контекста и затова само по себе си звучи неразбиртаемо, но за твое улеснение ще сглобя всичко в едно накрая !
"На хора като теб люпещи рибките в инкубатури ( и препоръчващи това на останалите ) или на другите размножаващи ги по възможно най близък до естаствения начин ?" - тука , Боби, не виждам нищо неразбираемо, има енда грешка, след най липсва тире, извинявай,не съм преполагал че това го прави толкова непонятно, пак моя грешка. Сега нека да ти обясня, тука те питам в следствие на изказването ти , цитирам ( цитат пояснихме малко по горе, да пояснявам ли пак ? Ако кажеш, пак ще поясня !) : "Ако е била в инкубатор, шансовете да износи малки по естествен път са минимални - такива рибки проявяват склонност да плюят яйцата.". Така това е твоето изказване, от кое следва въпрост ми , който явно се оказа недостатъчно ясен и ще се опитам да поясня. В следствие на това твое изказване, искам да те запитам : В кого е грешката, че излюпените в инкубатур малки рибки, когато порастнат и имат хайвер са с минимални шансове да износят хайвера си по естествен път?
Ако са останали пак неясноти, моля те, кажи ми ще ти поясня отново. Предварително ще те помоля , пренебрегни допуснатите от мен грешки, съсредоточи се върху текста, опитай се да го проумееш, и ако в крайна сметка пак не успееш, моля те да ми кажеш кое точно те е затруднило, за да мога да ти го обясня!
Така, това е

Всяка привързаност е тежест и мъка, а съзнанието се мята в мрежите...


Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Boby_]  
Автор x-fan (prost(o) x)
Публикувано12.11.03 14:14



Благодаря ти, ето че не е толкова трудно да даваш точни, ясни отговори. Имаме напредък, сега поне четеш какво ти пиша и отговаряш по темата, въпреки че все още ми се струва неудачен за клуб Рибки !
Постът ти е достоен за клуб Българска филология. :-)))

Всяка привързаност е тежест и мъка, а съзнанието се мята в мрежите...


Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: x-fan]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано12.11.03 14:19



Май не знаеш разликата между определенията чуждица, заемка и термин.



Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Boby_]  
Автор x-fan (prost(o) x)
Публикувано12.11.03 14:20



Казах, че не ме интересува! Мислех си, че най после си почнал да четеш това което пиша, явно греша.
Все пак не на мен ми се налага да ми правят разбор на един елементарен въпрос. Кой с колко акъл е то си личи. За очевидни неща няма какво да спорим. Все пак да тръгнеш да убеждаваш човек посветил се на килитата, че цихлидите това и това ..... както се казва : акъл море - глава шамандура :-)))

Всяка привързаност е тежест и мъка, а съзнанието се мята в мрежите...


Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Boby_]  
Автор x-fan (prost(o) x)
Публикувано12.11.03 14:21



Тези, които не ги разбират, наистина могат само да съжаляват, тука две мнения няма :-)))

Всяка привързаност е тежест и мъка, а съзнанието се мята в мрежите...


Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Boby_]  
Автор x-fan (prost(o) x)
Публикувано12.11.03 14:24



Айде сега ти ще определиш към коя група спада тази : "mein freund" :-)))

Всяка привързаност е тежест и мъка, а съзнанието се мята в мрежите...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.