Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:28 27.09.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Скаларии и рамирезинови [re: Oko]  
Автор Фaйoнa (Принцеса)
Публикувано12.11.03 00:48



Тук наистина нямам понятие. Съжалявам Око..

"Всяко нещо си има своята цена, която не винаги съответства на стойността му."


Тема Re: така значи..нови [re: Boby_]  
Автор Фaйoнa (Принцеса)
Публикувано12.11.03 00:51



Това беше тъпо. Не аз не си хапвам пържени попчета..и е твой избор какво ще ядеш. Аз не ям агнешко и без да гледам агнета. Но да не говорим за кулинарии. И да съвсем сериозно смятам, че не ме интересува коя риба към кой вид принадлежи господин книжен плъх:)
Учени значи..тука ме заинтригува..и за какви учени говориш?

"Всяко нещо си има своята цена, която не винаги съответства на стойността му."


Тема Re: така значи..нови [re: Boby_]  
Автор Фaйoнa (Принцеса)
Публикувано12.11.03 00:53



И още нещо Боби. Аз мога да поставям морални определения да който си поискамДруг е въпроса кой как ще реагира.

"Всяко нещо си има своята цена, която не винаги съответства на стойността му."


Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: x-fan]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано12.11.03 08:44



Никъде не съм казвал, че моите рибки не са в състояние да износят малките. Даже винаги оставям първото люпило да мине по естествения си път. Но не и следващите.
И ще повтарям, докато смисълът на следващото стигне до явно замъгленото ти съзнание:
Твърдя, че при равни други условия в изкуствен инкубатор оцеляемостта е по-висока от естествената такава



Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: x-fan]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано12.11.03 08:48



Един вид в 200 л.? Ти защо изобщо си правиш труда да гледаш рибки - иди в рибния магазин и зяпай аквариума с живите шарани - там са точно така, 1 вид.


А ако още не си, вземи изгледай филмчетата от Малави и ми кажи колко вида виждаш на всеки 100 л.

2-3 вида в 3 тона? Извинявай, ама ти изобщо не си акварист, а чиста проба смешник!



Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: killiman]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано12.11.03 08:55



Точно така е. Но за разлика от случая с това наперено момченце, което дори не знае що е то запетайка и има ли то почва у нас, в разговора си с теб установих, че ти се опитваш да си в крак и да разбираш какво става в аквариума ти, а не да следваш сляпо някакви строги рецепти (рецептите, разбира се, имат своето място, но не са универсална панацея).

Видя ли до какви висоти стигна "аквариста" x-fen - искал да гледа 1 вид в 200 л. Смешки разни. Пък и смятам, че съм сред няколкото човека в този форум, които се опитват да обясняват и да помагат на начинаещите според силите си. Затова се дразня, когато някакво наперено хлапе ми се хвали с опит, а в същото време не желае да предаде частица от него на тези, които наистина имат нужда от това. И вярвам, че няма запален акварист с опит, който да не желае да въвлече емоционално още някой в хобито, като му предаде знанията си. Файона твърдеше противното, но според мен този, който си крие знанията, е търгаш, а не акварист.



Тема Re: Какви риби да гледам с...нови [re: Фaйoнa]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано12.11.03 09:00



Ти наричаш разговор, в който си позволяваш да си служиш с аргументи ad hominem, спор? Нееее, когато кажеш на някого, че е маниак, това не е спор.
Все пак желанието ти да приключим разговора без обиди ме радва. Така да бъде. Но глупостите на x-fan няма да простя.



Тема Реквиемнови [re: Boby_]  
АвторOko (Нерегистриран)
Публикувано12.11.03 09:01



Вчера като се прибрах, вече беше обърнала коремчето. Жалко за рибката! За кратко време ми стана любимец. Много наперено рибе. Е, ясно е! Или ще се науча да отглеждам рамирези, или ще им се вдигне цената на пазара.
Поне вече съм екипиран с лекарства



Тема Re: така значи..нови [re: Фaйoнa]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано12.11.03 09:02



Учени като например д-р М. К. Оливър или д-р Рон Колеман - и двамата са ихтиолози, Оливър е американце, а Колеман - канадец, доколкото знам. Ако наистина обещаеш да прочетеш нещо от тях, ще ти дам линкове.



Тема Re: Реквиемнови [re: Oko]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано12.11.03 09:18



Много съжалявам за рибката.
Но ще ти дам един съвет - за в бъдеще не разчитай на лекарствата, те са нужни само в краен случай. Обикновено болестите се причнияват от лоши условия - дори самите условия да не са толкова крайни, че да убият сами рибката, те предизвикват постоянен стрес, който значително отслабва имунната и система.
Специално в случая с "дупка в главата" е много вероятно да се касае за авитаминоза, която отслабва рибката дотолкова, че протозоите, причинители на "дупките", успяват да се преборят с имунната система на рибката.
Затова преди да използваш лекарства, е добре да се опиташ да научиш от какво точно имат нужда рибките, които гледаш и да правиш всичко възможно условията, при които ги поставяш, да са максимално близки до това.
Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.