Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:25 14.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Gupiнови  
Автор mobikommanqk (mobifonist)
Публикувано19.10.03 21:46



imam gupi no ne znam za6to ne moga da se oprawq s tqh. Neprekusnato smenqm venskite. Te prosto si umirat edna sled druga. Ili glawata im e naso4ena na dolu ili e na gore. Towa bolest li e> PLEASE HEPL



Тема Re: Gupiнови [re: mobikommanqk]  
Автор Singapore (wSm@rt)
Публикувано20.10.03 00:59



При мен когато една риба е видимо болна - просто се изхвърля от аквариума. Без значение за колко е купена. Днеска например виждам, че една разкошна неонка си е обелила кожата в камъните. Много мъчно ми беше за рибата, но я изхвърлих. Така намалявам риска от болести.


mobikommanqk:

Изхвърли болните риби. Здравите - в буркани. Аквариума - 3 дена без вода в него - да умрат причинителите на болести. След това почваш отначало.

"НОКИЯ" - за да си част от тълпата ...


Тема Re: Gupiнови [re: Singapore]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано20.10.03 09:33



Ауууу, полека със съветите, че от такива съвети като твоите само бели могат да произлязат!!!
Най-добре вземи да попрочетеш нещо, преди да раздаваш безплатно акъл.

А за да може да се каже нещо по-конкретно за проблема с умиращите гупи, не е зле да се знаят някои основни детайли за аквариума - размер, брой и вид на рибите, растителност, грунт, тип и количество филтрация, отопление, осветление, честота на смяна на водата и почистване на дъното, географски район (от гледна точна на качествата на чешмяната вода), някакви добавки (лекарства, торове и др.) във водата и т. н. Освен това не е лошо да се знаят симптомите - има ли петна, точки и ранички по тялото, гниене и белезникави плесени по плавници, усти и хриле, подути коремчета, промяна в поведението (непредизвикано криене, гълтане на въздух на повърхността и др.). Чак като знаем това, ще можем да помгнем по някакъв начин. Всичко друго са или необосновани предположения, или направо касапски методи.



Тема Re: Gupi [re: Boby_]  
Автор mobikommanqk (mobifonist)
Публикувано20.10.03 10:09



zna4i namiram se w sofia. kato im smenqm wodata (na okolo sedmica) q ostawql 24 4asa da se otdeli hlora. Winagi smenqm polowinata ot neq. Akwariuma mi e ne e golqm 28x40x22. Myvkata riba e dobre (napulno). No wsqka nowa venska koqto q wzema umira po opisaniq gore na4in. na dynoto imam promit pqsyk. Nego go wzeh ot zoo magazina i oswen towa sym kisnal wsi4ki akwariumni prinadlevnosti w kaliew permanganat (KMnO4) 24 4asa. Nqmam filtyr. Imam termostati4en nagrewatel, pompi4ka za obogatqwane s wyzduh. kato rastitelnost imam wodorasli. Te sa podobni na trewa. na edna ot ribite ednata strana be6e 4erwena (mislq 4e e ot bytre6en krywoizliw). Kat wzema nqkolko venski myvkara neprekysnato se zanimawa s tqh no posle kato se razboleqt nikakwo wnimanie!



Тема Re: Gupiнови [re: Singapore]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано20.10.03 10:11



Това за бурканите...за гупи може и да става, ама аз имам риби по 25 см?!!!
А за 3 дена, не всички болести ще изчезнат. При някои трябва да се изварява всичко (без рибите, но не би било лошо).
Щом такива яки риби като гупите ти мрат, има нещо много нередно във аквариума.
Опиши по-подробно (и нещата които ти е казал Боби). И тогава ще ти кажем (поне ще се опитаме).



Тема Re: Gupiнови [re: mobikommanqk]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано20.10.03 10:18



Да не им прави магии бе. Той сигурно е някакъв енергиен вампир
Сега сериозно - вземи да ги отделиш тия риби и измий всичко наново.
И си купи филтър, може и обикновена гъба (то ти май на нея и викаш въздух, а)

И това зачервяване..може и да е червенка, туберкулоза. Може да е опасно и за теб....Та ..почни го наново. И според мен на 25 литра аквариум да сменяш 50 % водата си е много. Сменяй най-много 1/3.
И моля те, прави разлика между растения и водорасли



Тема Re: Gupiнови [re: mobikommanqk]  
Авторkilliman (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 10:55



А защо не опиташ просто да си вземеш женска рибка от друг магазин?



Тема Re: Gupiнови [re: Niky]  
Автор mobikommanqk (mobifonist)
Публикувано20.10.03 11:29



prawq q razlikata. Imah predwid 4e mnogo prili4at na. Wse pak sym zawyr6il biologiq i sym w biologi4eskiq fakultet.
zabrawih da kava 4e imam ohluw4eta. oswen towa w posledno wreme opa6kite na muvkite ribi sa izblednqli. 6te wzema da po4na wsi4ko ot na4alo. Ne sym wivdal do sega da se prodawat ohliuw4eta. Nqkoi move li da mi kave ot kyde da si wzema.

Редактирано от mobikommanqk на 20.10.03 11:35.



Тема Re: Gupiнови [re: killiman]  
Автор mobikommanqk (mobifonist)
Публикувано20.10.03 11:32



Naprawih go. ot 3 zoo magazian sym vzimal.



Тема Re: Gupiнови [re: mobikommanqk]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано20.10.03 11:48



Ами заповвядай на пазара в събота..там има и охлюви и риби и храна и т.н
Може да си поръчаш и по-голям аквариум
Иначе и аз мога да ти дам, ама става сложно.
И женски гупи имам, ама аз ги ползвам за експерименти...ако издържа, значи няма проблеми




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.