Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:57 02.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Тема pHнови  
АвторOko (Нерегистриран)
Публикувано07.10.03 09:36



Здравейте!
Имам следния проблем. От известно време забелязвам че пехато ми е спаднало на 5,5 и не знам на какво се дължи това. Мехурчетата от въздуха се задържат на повърхноста дълго време и тая работа хич не ми харесва. Обикновено пехато ми беше между 6 и 6,5 а сега изведнъж 5,5!
Аквариума ми е 35 л. Гледам 4 трихогастера 7 неонки и две апистограми. Дъното е с едър грунд, няколко по- големи камъка (с малко червено по тях) и три четири растения. Едното знам че е криптокорн обаче за другите хич не знам какви са.
Ясно ми е, че е пренаселено. Ще купувам нов по-голям аквариум, но ако правя някаква грешка с този не ми се иска да я повтарям и с големия. Сменям водата веднъж седмични по около 8-9 литра. Вчера си направих годишното (по- скоро веднъж на две години) почистване на грунда, подредих наново всичко и сега се надявам с ваша помощ да нормализирам нещата. А и още нещо любопитно. По едно време незнайно откъде се навъдиха много охлюви. Отначало ме дразнеха но после ги зарязах, нека си живеят. Сега откакто наблюдавам намаленото пеха охлювите са на изчезване. Я има един, два, я няма. При рибките, като че ли засега всичко е наред. Дайте идеи къде бъркам и как да вдигна пехато. Тъсих пеха + на сера или на някоя друга фирма но досега не съм намерил



Тема Re: pHнови [re: Oko]  
АвторNiky (Нерегистриран)
Публикувано07.10.03 09:58



Ти сигурен ли си, че е 5.5. С какво го мериш?
Ако имаш криптокорини, при това pH отдавна да са се разложили!
Можеш да дигнеш pH със сода, ама по-добре недей. Смени половината от водата.
Иначе при 5.5 неонките ще се кефят



Тема Re: pHнови [re: Niky]  
АвторOko (Нерегистриран)
Публикувано07.10.03 11:01



С pH тестер na SERA. Не знам доколко е точен. В една колбичка се капват 4 капки от тестера в 5мл вода от аквариума и после се сравнява с цветова таблица.



Тема Re: pHнови [re: Oko]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано07.10.03 11:40



Ами би трябвало да е точен. Ако цвета е зелен - ОК. Ако отива към синьо - високо, ако отива към жълто - ниско.
Но-смени водата и виж пак. След ден, два - може пак.
И я следи...да видим защо пък толкова пада



Тема Re: pHнови [re: Oko]  
Авторkilliman (Нерегистриран)
Публикувано07.10.03 11:45



За тези риби които гледаш ph 5.5 не е фатално.Мое мнение е че криптокорините правят водата по-кисела,за това и при мен е пълно с тези растения.Този тест на Sera не е много удачен,но за съжаление по-удачен за масова употреба няма.Исинският индикатор че ph в твоя аквариум е ниско са охлювите.Ако наистина сменяш 10-ина литра вода всяка седмица всичко е ОК.Ако искаш да вдигнеш малко ph можеш да слагаш по една кафена лъжичка сода бикарбонат(но не повече)при смяна на водата.Успех!



Тема Re: pHнови [re: Oko]  
Автор zoovenci (the best)
Публикувано10.10.03 06:34



Всичко което се внася на SERA, можеш да намериш на ул."Шипка"16.Включително и рН+.



Тема Re: pHнови [re: zoovenci]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано10.10.03 08:43



Под това, което се внася, какво да разбирам?!! Аз например търся дъното с добавки на сера, но никога не съм го виждал.
Иначе ползвам aquatan - доволен съм.
Имате ли още в тоя магазин корени...имаше доста интересни.



Тема Re: pHнови [re: zoovenci]  
Авторkilliman (Нерегистриран)
Публикувано10.10.03 12:40



Венци,ти не спиш ли по това време?



Тема Re: pH [re: Niky]  
Автор zoovenci (the best)
Публикувано12.10.03 08:49



Дъното го няма,но интересни корени-има.Стремя се да поддържам цялата гама на SERA (която се внася). Ако те интересуват още неща-сподели!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.