Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:08 21.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Подаръкнови  
АвторNiky (Нерегистриран)
Публикувано07.10.03 15:30



Какво да подарим на човек, който има 20 аквариума!!!

Любители на Риф-аквариуми

Ако вашата приятелка(приятел) има 20 аквариума с великолепни корали, то отговора е еднозначен. Подарете машина, която отпечатва пари, които с нищо не се различават от истинските. Е, това е незаконно. Тогава подарете печеливш лотариен билет.

Любители на Кили

Като голям любител (die-hard freak) на кили-рибки мога да ви дам реален съвет. Намерете каталог за разпродажба на всякакви шпионски неща и поръчайте най-малкия шпионски фенер. Кили най-добре изглеждат при стайно осветление, когато лъча е насочен право на тях.

Даниоманяк

Ако вашия приятел има 20 аквариума с данио-рерио, то кутия успокоителен чай е напълно подходяща.

Любител на гупи

За любителите на гупи, които любовно гледат своите 20 аквариума, пълни със самци, девствени самки и малки, отговора е лесен. Купете още 20 аквариума. Това ще се случи рано или късно.

Любители на цихлиди

Любителите на цихлиди са много трудни по отношение на избора на подарък за тях. Ако вашия приятел обича малки, агресивни цихлиди или Малави, то за него ще е подходящо едно малко пътешествие или боксова круша, за да изпусне парата.



Тема Re: Подаръкнови [re: Niky]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано08.10.03 14:09



Боксова круша? Хмммммм!




Тема Re: Подарък [re: Boby_]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано08.10.03 16:31



Аз като бъдещ любител на цихлиди вече съм се снабдил с круша. Е, малка
Яд ме е, че няма нищо за любителите на "златни риби"--може би тиган и олио?!!!



Тема Re: Подаръкнови [re: Niky]  
Авторkilliman (Нерегистриран)
Публикувано09.10.03 12:30



Mnogo interesno.Za da budem chestni-ima izvestna doza istina.Mnogo mi e interesno koi go e pisal.Triabva da e niakoi chovek s poznania,ili prosto go e prochel niakude.Nadiavam se da e purvoto....



Тема Re: Подаръкнови [re: killiman]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано09.10.03 12:38



Ако питаш кой го е писал, не знам. Аз го намерих в един руски сайт и го преведох с доста съкращения.
Но който го е писал е бил акварист със сигурност
Ако искате, мога да ви пусна линк за оригинала, но малдоците не учат руски?!!!



Тема Re: Подаръкнови [re: Niky]  
Авторkilliman (Нерегистриран)
Публикувано09.10.03 12:46



Tukmo povod da zapochnat.Ako iskat da budat dobri akvaristi bez ruski niama da minat...



Тема Re: Подаръкнови [re: Niky]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано09.10.03 12:48



Такива въпроси не се задават - или пускаш линка, или изобщо не го споменаваш.

Между впрочем, яйцата отново масово се скапват. Подозирам, че или имам проблем с някакви плесени (което е малко вероятно - слагам си метиленово синьо за профилактика, а и преди не се е случвало нищо такова), или пък мъжкия не си е свършил работата както трябва и много от яйцата са останали неоплодени. Някакви идеи по въпроса?



Тема Re: Подаръкнови [re: killiman]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано09.10.03 13:17




Това е линка. Между другото, сайта за акваристика е много добър...Но сега се смеси с още няколко и...няма нищо ново.

Боби, за цихлидите не знам нищо. Даже не знам тия точно как го оплождат, на камък, в устата си...Но по принцип, побелелите яйца се махат веднага, защото заразяват и другите. Някои пускат и ампуларии да ядат бактериите....



Тема Re: Подаръкнови [re: Niky]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано09.10.03 16:31



Оплождането става в устата на женската, като тя поема там яйцата в момента, в който ги снесе. След това мъжкият, който има по аналния си плавник жълтеникави петна с форма и цвят на яйца, го бута пред главата на женската. Обикновено тя се лъже и го налапва вместо яйце, като при това поема сперма в устата си, където яйцата се оплождат. Но при млади мъжки често не се оплождат всички яйца. А на африте това им е първо хвърляне.
От друга страна пък последните две люпила на хонджитата ги сполетя същата участ, въпреки всичките ми усилия (почистване на аквариума, ежедневно отстраняване на побелелите яйца, даже купих нов филтър). Така че вече направо се чудя какво да правя. Ампуларии едва ли ще свършат работа - аквариумът в момента е пълен с мелании, които би трябвало да вършат точно това. Само че не става. Ей това е. Да ми беше за първи път да ми хвърлят рибките, добре, щях да го преживея. Ама не е - извадил съм сигурно хиляди рибета, а се дъня като новобранец. Но какво да се прави, това е положението - само това, което не е живо, не умира.

А сайтът наистина е готин!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.