Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:25 21.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема trichogaster trichopterusнови  
АвторKatty (Нерегистриран)
Публикувано22.09.03 00:24



Здравейте, имам такув проблем:
Имам тихогастер, когото отглеждам в аквариум с други видове рибки. Днес забелязах, че той/тя упорито преследва и хапе златните ми рибки (не просто всички останали, само златните, което ми се стори странно, тъй като са горе-долу с еднакви размери, а по статиите пише, че когато са агресивни, тероризират, малките и кротките рибки). Пак в една статия прочетох, че когато ще отглеждаме риби от този вид, това трябва да е само една мъжка риба. Въпросът е как да разбера от какъв пол е ексемплярът, който имам... Ама сериозно питам.
Освен това има ли начин да се намали агресивността му/й ... може би с промяна на обстановката (да сложа повече растения например, на първо време ползвам един малък аквариум докато имам възможност да си взема по-голям, и растителност на практика нямам.)



Тема Re: trichogaster trichopterusнови [re: Katty]  
АвторCтoян (Нерегистриран)
Публикувано22.09.03 09:58



става въпрос за обикновенния петнист трохогастер нали.. По принцип трихогастерите са миролюбиви риби. Обичат големите пространства. Рязката светлина ги притеснява. Може би заради това трихоастерът ти тероризира златната рибка. Не мога да разбера обаче как отглеждаш златна рибка в малък аквариум. Аз и 100-литров да имах пак не бих сложил такова чудивище.
За половите белези, доколкото си спомням мъжките имат по-заострен в края гръбенплавник, а женските по заоблен. Обаче докато са малки това не си личи.
А колкото до растенията, за мен те са най-важната част от аквариума. По важни са дори от рибките в много отношения



Тема Re: trichogaster trichopterus [re: Katty]  
Автор bubanka (mda)
Публикувано23.09.03 10:35



моите трихогастери изкълваха очите на златните ми риби
беше гадна гледка, може би не са подходящи за съвместно съжителство...



Тема Re: trichogaster trichopterusнови [re: Katty]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано23.09.03 11:44



Не знам защо пише, че трихогастерите са миролюбиви, но НЯМА ТАКОВА НЕЩО.
Аз гледах 2 заедно с ЛАбео, а те са определено агресивни...Само от трихогастера бягаха..иначе другите хвърчаха като Формула 1.
Дали е мъжки..Стоян ти я казал как да определиш.
И накрая...и аз да бях на негово място, щях да ги гоня тия т.нар. златни риби.
Тези мутанти не са за в аквариум, само за езеро в двора!!!



Тема Re: trichogaster trichopterusнови [re: Katty]  
Автор Иryaнa (вдъхновена)
Публикувано08.10.03 05:06



Извади едната от страните на конфликта преди да се е стигнало до тежки поражения!
А пола се познава по формата на аналния плавник. При женските (май) беше заострен. Провери за всеки случей!



Тема Re: trichogaster trichopterusнови [re: Иryaнa]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано08.10.03 08:58



Не. Мъжкия е с заострен плавник. Стоян е описал съвсем точно.

P.S. Надявам се, че трихогастера вече е изял "златните риби"!!!



Тема Re: trichogaster trichopterusнови [re: Иryaнa]  
Авторkilliman (Нерегистриран)
Публикувано08.10.03 11:01



Пола на трихогастерите се познава най-лесно по гръбния плавник!!!-при мъжките риби е издължен и заострен,а при женските къс и заоблен.Аз също се надявам да ги няма вече "каракудите"




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.