Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:22 21.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Plashlivi heleri ?нови  
Авторhaivan (Нерегистриран)
Публикувано16.08.03 12:39



Imam si 4 heler4eta i gi gledam v krygla kolba - okolo 10 litra.
Mnogo sa plashlivi oba4e...neznam dali se dylji na oblia akuarium, toi dosta izkrivjava obraza, ili prosto sa sviknali na pravoygylen ?

A moje bi porodata e plashliva ... ?



Тема Re: Plashlivi heleri ?нови [re: haivan]  
Автор Reo ()
Публикувано16.08.03 17:07



По-скоро се плашат,защото не се чувстват в естествена среда-обема е много малък,вероятно нямаш растения които минават за укрития при опасност.Може би и разположението на аквариума е също стресиращо за тях.А по принцип не са плашливи.



Тема Re: Plashlivi heleri ?нови [re: haivan]  
Автор Фaйoнa (Принцеса)
Публикувано17.08.03 12:06



защо не им вземеш един нормален 15 литров аквариум? не оставяй животинките да се мъчат в тази колба..
и успех

"Всяко нещо си има своята цена, която не винаги съответства на стойността му."


Тема Re: Plashlivi heleri ?нови [re: Фaйoнa]  
Авторhaivan (Нерегистриран)
Публикувано18.08.03 09:49



Взех им 25 л. аквариум същия ден и два бр. плаващи водорасли, и сега мисля че са по-спокойни. Но имам друг въпрос: какво може и какво не е добре да се слага в аквариума? Имам предвид почва за дънните растения, разни керамични украшения, плексиглас, дърво и т.н.... И каква дъно е най удобно и как се обработва преди да се сложи? Защото сега настилката е от малки камъчета, мисля че не са удобни, между тях се натъпква с рибешки л..на и почти не мога да ги чистя.

Хайде до скоро :)

И благодаря на всички загрижени, които ми отговориха!



Тема Re: Plashlivi heleri ?нови [re: haivan]  
Автор Reo ()
Публикувано18.08.03 15:44



Ами първо за обработката-тук по-рано бях написал за един метод с киселина-трябва да я има темата някъде по-назад,ако искаш погледни(ако не е изтрита вече).Иначе по мое мнение най-добре е да се слагат неща,които да придадат на аквариума максимално близък до естествената природа вид.Аз не харесвам изкуствени замъчета,корабчета и др.боклуци.Корен от дърво-може,НО!-трябва да е добре минерализирал,за да не гние.Най-добре виж в магазините продават евтино мангрово дърво-то е подходящо.Относно дъното-по-добре е едър пясък,ситният възпрепятства циркулацията на водата в него и води до гниене а съответно е и зле за корените на засадените растения.Обикновена пръст не слагай,че голяма беля ще си вземеш .



Тема Re: Plashlivi heleri ?нови [re: Reo]  
Авторhaivan (Нерегистриран)
Публикувано18.08.03 16:37



Сега дъното е с камъчета - от 0.5 до 1 см големи. Обаче чистенето е проблем, лайненцата се набутват между камъчките и с маркуча не мога да ги дръпна. Ако си взема морски пясък предполагам че трябва да го варя до изпарение за да се отсоли... А какъв е метода с киселината? Не е ли опасно?

Ама честно, задавам /може-би/ глупави въпроси, защото преди няколко месеца се опитах да гледам 2 златни рибки и ги уморих. Много е гадно. Сега искам да си направя новия аквариум гут и да е красив, и на рибиците да им е готино:)

Thanks!



Тема Re: Plashlivi heleri ?нови [re: haivan]  
Автор x-fan (prost(o) x)
Публикувано21.08.03 12:28



по въпроса с рибешките упражнения между камъните ... отговора е много прост, продават специални такива чистачки за дъно, а ако не ти се дават 6 или там колкото лева струваха можеш да използваш празна тубичка от силикон и маркуч, значи на тубата от силикон нахлузваш най-отгоре маркуча, след това потапяш тубата, духваш в маркуча и после леко засмукваш и хоп края на маркуча в кофата или над легена, ти си избираш, след това тубата я натикваш в пясъка и като тръскаш леко вадиш, така струята засмуква само упражненията без да засмуква пясък, просто не е толкова силна :-)) и така, ръгаш-вадиш-ръгаш-вадиш, няма се отплесвам да описвам за какво се сещам в момента, но да не се занимаваме с индивида дет се вика :-РР
това е то сякаш, иначе си вземи повече живи растения, залеси си хубаво аквариума, храни по-малко рибетата и няма да имаш проблеми с нечистотиите или поне няма да даваш 24 часови дежурства пред аквариума да чистиш като замаян :-)) а да, вземи си аквариум, тоя 15 литров буркан става само за трушия, или солена риба :-РР, макар че като се замисля солената риба изисква къде къде по-малко грижи, но за сметка на това е далеч по-неинтересна за наблюдение :-))
айде успех с чистенето и мисли преди да правиш каквото и да е, така после ще ти се налага да оправяш далеч по-малко поразии ;-)))

Всяка привързаност е тежест и мъка, а съзнанието се мята в мрежите...

Редактирано от x-fan на 21.08.03 12:31.



Тема Re: Plashlivi heleri ?нови [re: x-fan]  
Авторha-ivan (Нерегистриран)
Публикувано21.08.03 13:25



Ами взех си по-голям аквариум - 25 л., и е супер, но дъното не е от пясък, а малки камъчета - от3 до 10 мм, затова трудно се чисти. Но ще пробвам с нещо такова като силиконена туба... понеже у нас силикон няма.

А растенията ми се виждат доста скъпи - от 3 лв нагоре дънните... странно при положение, че рибките които гледам са по 70 стотинки.



Тема Re: Plashlivi heleri ?нови [re: ha-ivan]  
Автор x-fan (prost(o) x)
Публикувано21.08.03 15:24



ами 25 литра не е нещо особено но за 4 рибета става, предполагам ясно ти е че ще ти се накъса чистачката да чистиш, малък водоем = ГОЛЕМИ грижи, но всеки си решава сам, предполагам има си причини за този избор, както и да е.
За растенията няма какво да се учудваш винаги са били по-скъпи от повечето риби, като разбира се зависи от вида както на растението така и на рибите, просто си вземи някакви валиснерии, криптокорини или нещо такова, те не са кой знае колко скъпи :-)) номера е в това да имаш възможно най - гъста растителност, без това разбира се да притеснява рибите ти, требе да имат достатъчно място да плуват. Колкото повече растения толкова по-добре, поне според мен е така, един добре залесен аквариум , па макар и без риби винаги е бил по привлекателен за мен отколкото някакъв рибарник наблъскан с какви ли не риби и без един стрък "трева" ( почти 99.99999999% съм сигурен че сега Боби ще се изправи пред монитора и с едно "Ся ще му кажа на тоя отворко едно две за аквариумите без растения които пак са си супер готини..." ще тръгне да ме опровергава, но това е тема на един друг разговор :-РР). Хелерите ще се накефят на растенията, още повече ако имаш два мъжки, по-слабия със сигурност ще ти е благодарен, макар че в 25 литра .... колкото и растения да имаш няма да се спаси :-))
това е , чух нещо за някакви златни рибки, мир на праха им и слава Богу че си се отървал от тях и аз с това почнах но бързо ми мина мерака да гледам прасета с плавници и ....
ако има нещо питай, няма тъпи въпроси, а кофти постъпки вследствие на незададени въпроси :-)))

Всяка привързаност е тежест и мъка, а съзнанието се мята в мрежите...


Тема Spokoini heleri :)нови [re: x-fan]  
Авторha-ivan (Нерегистриран)
Публикувано22.08.03 10:44



Tова със златните рибки беше подарък за жената, тя ги харесва, аз не. :) Вечна им памет, бяха много грозни :)

А този аквариум, дето за 25 л. ми го продадоха, всъщност събра около 22 и се напълни 5-6 см до ръба. Ама за 5 рибета става... обаче възниква друг въпрос: идва зима, а стаята е доста студена. Не съм сигурен, че ще мога да си позволя целодневно отопление през целия сезон. Значи купувамнагревател, ама колко вата ? /като за 20-22 л./ ?

А как се мери РН на водата ? /гледам и други сходни теми/ ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.