Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:18 13.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Тема Rastenia i svetlinaнови  
АвторOderus (Нерегистриран)
Публикувано04.09.03 10:19



rasteniata mi neshto linejat, kakwo osvetlenie trjabva da sloja za da se razvivat dobre? Stava li 45W bjala krushka ili trjabva da kupuvam specialna lampa?



Тема Re: Rastenia i svetlinaнови [re: Oderus]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано04.09.03 13:08



Осветлението е един от най-важните фактори за растежа на растенията, но далеч не е единствен. Кажи повече за останалите условия. Аз не съм спец по растения, но все ще се намери някой да ти помогне.



Тема Re: Rastenia i svetlina [re: Oderus]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано04.09.03 16:10



Напиши размерите на аквариума, какво е дъното, какви са растенията. А и какви риби гледаш в него. Какъв е филтъра?
Не е задаължително да имаш специални лампи, макар че те са хубави разбира се. Но с обикновена крушка само криптокорини и то най невзискателните ще ти растат.
При мен в офиса си растат и без лампа. Само на тези дето са в стаята и пускаме отвреме на време. Напиши подробно и ще го обсъдим



Тема Rastenia i svetlinaнови [re: Oderus]  
АвторOderus (Нерегистриран)
Публикувано05.09.03 09:33



Аквариума е около 25-30 л., растенията незнам какви са, но са от тези, които се продават във всички акваристики - дънни, с дълги прави гладки листа. Дъното е от камъчета - от 3мм до 1см големи. Рибките са живородки-молинезии, хелери и гупи, 4 големи и около 12 малки.

Аквариума е в дъното на стаята, която и без това не е много слънчева и е почти винаги в сянка.

А може би дъното не е подходящо?



Тема Re: Rastenia i svetlinaнови [re: Oderus]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано05.09.03 12:23



Виж сега, според мен:
Предполагам, че това растение, което описваш е валиснерия. Тя обича доста светлина. За твоя аквариум са достатъчни 2 крушки миньонки. Мога да те уверя, че такъв водоем е единственото място, където съм видял да цъфти това растение, а това говори доста.
Дъното ти е доста грубо. Най-добре е да е 3-5мм. Може да сложиш и малко глина, но изобщо не е задължително за това растение.
и последно - валиснерията не се засажда дълбоко!!! Правиш ямка с пръстите, набутваш растението, като предварително си подрязал корените, зариваш и после лекичко го издърпваш, докато се покаже малка част от корените (листата да са над дъното)
Ами..успех



Тема Re: Rastenia i svetlinaнови [re: Niky]  
АвторOderus (Нерегистриран)
Публикувано05.09.03 13:47



Thanks!

Предополагам, че под "крушки миньонки" имаш предвид обикновени малки бели крушки... или ?! Знам, че има и някакви специални луминисцентни тръби, но не са много евтини, а и не знам дали си струват.



Тема Re: Rastenia i svetlinaнови [re: Oderus]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано08.09.03 09:05



Под миньонки - това са крушки като за хладилник например.
Иначе може да сложиш и обикновени луминисцентни лампи. За специални - няма толкова малки, най-малките са 60 см.
Но за тоя аквариум 2 миньонки стигат. Успех




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.