Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:22 30.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Nov akvarium ... suveti moljaнови  
АвторKmeta (Нерегистриран)
Публикувано25.07.03 12:59



nai nakraja sesijata mi priklju4i i moga da se zaema s praveneto na nov akvarium .....
planiral sa da e s razmeri
2.00m -dulug
70sm -shirok
40 sm visok
na4i tova pravi kum 600 litra ..
ta vuprosite sa mi dva ... kakva debelina stuklo da izpolzvam pri polojenie 4e akvariuma e samo 40 sm viskok i naljaganeto najama da e tolokova goljamo ?... vse pak razlikata v cenite na stuklata e dosta goljama v zavisimost ot debelinata im ta iskam da spestja njakoi lev vupreki 4e ne mi se iska da riskuvam mnogo ... akvaruima ste e v hola
drugoto e koe e nai dobroto ,koeto lepilo da polzvam ?! (za nego njama da se skupja )

kostadin



Тема Re: Nov akvarium ... suveti moljaнови [re: Kmeta]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано25.07.03 14:24



Това ще е страхотен аквариум. Дано да е холандски :)))
Но...сигурен ли си, че осъзнаваш с какво си се заел? Правил ли си преди друг аквариум? Това е сериозен водоем, 560 литра!!! И по-добре го направи 50 висок, ако ще е с растения, или 45....
Ако не си правил, по добре ..нали...
На въпроса . за дебелина на стъклото най -добре да използваш 12мм. Може и 12 дъното, а стените по 10. Стъклата не са чак толкова, ще ти кажа къде да си ги поръчаш, там ти ги режат, шлифоват.
Ти трябва да ги залепиш. Ама не е толкова лесно. 2метра стъкло.!!!
Трябва да предвидиш ребра, капаци...
За залепване - взимаш силикон 1200 за аквариуми - 9 лева тубичката.
Е, за над 1000 литра няма да стане, ама ти сега започваш

Секса е спорт, спорта е здраве, спортувайте за здраве.


Тема Re: Nov akvarium ... suveti moljaнови [re: Niky]  
АвторKmeta (Нерегистриран)
Публикувано28.07.03 14:27



Niky mersi za suvetite ...
akvariuma ste e za jujnoamericanski cihclidi i somove pri krasi vidjah
Pseudoplatystoma fasciatus ,
a moje i pirani ako nai nakraja stane taja prostotija deto ja zaburkah v ispanija (edva li )

stuklata shte gi poru4am tuk v blagoevgrad kudeto jiveja zashtoto i bez tova vsi4ko mi idva preku sili ,ne moga da si pozvolja prevoz ot Sf
akvariuma ste go pravi moi poznat koito ve4e sglobi predishnija mi 500 litrov (ako pomnish snimkite na piranite ), no za nego njama "problem" da go naprai i ot 0.6 stuklo zatova reshih da se konsultiram .....

ade po natatuk shte postna kvo sam naprail

kostadin



Тема Re: Nov akvarium ... suveti moljaнови [re: Kmeta]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано29.07.03 10:51



Искаш да кажеш, че твоя 500 литров е с 6мм стъкло - стига бе...доста смело решение :))
Мисля, че поне 10 , за да няма потопи. Иначе в София ще ти излезат около 200 лева стъклата, с 10 стени и 12 под. А иначе цената е 1лв/литър. Сещаш се, че ти взимат 200 лева за работа.
Иначе...чакаме снимки от новия водоем. А какво ще стане със стария?

Секса е спорт, спорта е здраве, спортувайте за здраве.


Тема Re: Nov akvarium ... suveti moljaнови [re: Niky]  
АвторKmeta (Нерегистриран)
Публикувано29.07.03 13:29



Nicky ...bilzo si starija beshe ot 0.8 stuklo .... ne se prusna nito prote4e ,no postojanno me beshe strah ,zatova go dadoh na edin prijatel da si gleda nilski krokodil ... toi go pulni max 20 sm ot dunoto i njama problem .... toi ne mi dava da go snimam stoto predi mu snimahme iguanata i tja umrja ,ta sega vidi li fotoaparat se izprishtva
a novija "shadravan " stane li gotov se go razprostranja po mrejata kato virus .....
v blizkite godini shte my izmislja i filtracija
kostadin



Тема Re: Nov akvarium ... suveti moljaнови [re: Kmeta]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано29.07.03 14:25



Ще стане супер водоем. Аз лично бих си направил и по-голям, но панела няма да издържи
За филтрацията - не виждам какво да я мислиш. Външен филтър. Ако не ти се дават пари за последния модел на ECHEIM, те имат един железен филтър за обем до 1000 литра. Мисля че е към 200-250 лева.
Може да си купиш и турски разни, ама....вервайте ми ще съжаляваш

Секса е спорт, спорта е здраве, спортувайте за здраве.


Тема Re: Nov akvarium ... suveti moljaнови [re: Niky]  
АвторKmeta (Нерегистриран)
Публикувано30.07.03 01:19



za Eheim 2260 li govorish ?!... stoto toi mi e v glavata ...

kostadin



Тема Re: Nov akvarium ... suveti moljaнови [re: Kmeta]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано30.07.03 09:46



Тоя, който съм виждал е 2217


Aз имам 2028

Препоръчвам ти него. Макар че, и предишния е супер, но с този се борави много много лесно.
За съжеление, тук в София се продава на умопомрачителна цена и аз правих големи системи, че да ми го докарат от Германия, с поръчка по Интернет.
Така ще ти излезе 350 лева.
А този 2260 - не съм го виждал тук



Тема Re: Nov akvarium ... suveti moljaнови [re: Niky]  
АвторKmeta (Нерегистриран)
Публикувано30.07.03 18:33



az imah 2215 na predishinja s dva AquaClear i beshe gore dolu dobre ...
2260 e ot sushtata serija kato 2215 i 2217(starite modeli ) no kofata e ogromna i e za akvariumi do 1200 litra ...ste gledam uredja da mi go donesat i na men ot njakude stotot naistina cenite tuka sa dvoini ... ti ot tvoja dovolen li si ?! 2028 mai wet/dry beshe znam 4e canister sa im po dobri ....
drugija variant e da vzema ot poduene Project ... razbrah 4e njakvo mom4e gi prodavalo kofite po 100 -200 lv ako e taka naprao 2 ste vzema ..
ti ako znaesh neshto pove4e kazvai



kostadin



Тема Re: Nov akvarium ... suveti molja [re: Kmeta]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано31.07.03 10:41



Значи, моя не wet&dry. Има 3 чекмеджета, като най долното е за керамични тръбички, а горните две за субстрат. Отгоре - вата. Филтъра е много удобен за обслужване - ума индикатор за замърсяване, сферични клапани, за да можеш да изключиш циркулацията и да си откачиш маркучите без наводниш къщата. Има и обезвъздушител отгоре, абе...просто е песен.
Не знам дали ще е достатъчен за 600 литра обаче, макар че го дават до толкова.
А Project - абе и те са филтри, имах и такъв. Но първо пада голяма борба с маркучите. За обезвъздушаване - да не говорим. А най-веселата част е слагането на уплътнението на капака
За това, че чекмеджетата пропускат отстрани...изобщо да не споменавам.
Иначе - става.
Все пак е външен филтър.
За цените - моя тък го предлагат за $330 , аз го взех за 350 марки (тогава)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.