Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:32 30.04.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Тема zashto ne mi rastat vodoraslite?  
Авторgeorge (Нерегистриран)
Публикувано30.07.03 12:14



az sam nachinaesht lubitel. imam 85 l. akvarium 70x30x40 oswetiawam go okolo 10-tina chasa na den s luminiscentni lampi ednata e 11W energospestiavashta a drugata e mai okolo 20W. kam povarhnostta vodoraslite za zeleni no kolkoto po-kam grunta se otiva te zagubvat cveta si stavat kafenikavi i leko prozrachni. Molia, daite savet kakvo da pravia



Тема Re: zashto ne mi rastat vodoraslite?нови [re: george]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано30.07.03 13:35



Да уточним - ако искаш да ти растат водорасли, няма нищо по лесно от това. Фрасни няколко лампи, сложи аквариума до прозореца и ...гарантиран успех
Ако имаш предвид растенията обаче това вече не е толкова просто.
Първо, кажи ми какви са растенията, какво е дъното и колко са рибите.
После...ще го обсъдим



Тема Re: zashto ne mi rastat vodoraslite?нови [re: Niky]  
Авторgeorge (Нерегистриран)
Публикувано30.07.03 17:31



predpolagam razbirash, che ne moga da ti kaja latinskite im nazvania ... sigurno sa shiroko razprostraneni: ednite prilichat na treva s dalgi mechovidni lista, drugite sa dalgi s razkloneno stablo i iglovidni lista neshto kato Limnophila, poslednia vid vodni rastenia sa s lista shiroki okolo 2 cm dalgi okolo 10-15 cm i bez razklonenia po stabloto (tamno zeleni) grunda e ot presiat piasak 2-10 mm neshto prilichashto na Cryptocoryne



Тема Re: zashto ne mi rastat vodoraslite?нови [re: george]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано31.07.03 10:30



Направо трябва да съм като Шерлок Холм, но...
Предполагам, че първото ти растение е валиснерия. Тя по принцип е бързо растящо растение, но иска доста светлина и правилно засаждане. Много е важно да не го засаждаш дълбоко, а да се вижда малка част от корена, за да може да пуска издънките. Ако си спацил това и скоро си я засадил...тя изведнъж ще тръгне и няма спиране.
За криптокорината - това е много бавно растящо растение. То може почти без лампи (за афинис говоря).
Третото - не можах да го индентифицирам.
Препоръчвам ти да видиш


Виж там растенията, всяко има снимка и условия на отглеждане.
Като ги разпознаеш всичките - пак ще говорим.
и най-важното - търпение



Тема Re: zashto ne mi rastat vodoraslite?нови [re: Niky]  
Авторgeorge (Нерегистриран)
Публикувано31.07.03 11:05



mersi za savetite shte vidia dali sam gi zasadil kakto triabva trevoliacite ":)



Тема Re: zashto ne mi rastat vodoraslite?нови [re: george]  
Автор Reo ()
Публикувано11.08.03 18:19



Ама виж сега,ти с тия неонови лампи я караш към провал.Това не е подобна на естествената светлина и няма да постигнеш големи успехи в растениевъдството.Тук има доста писано назад във форума за осветлението-ако искаш прочети.Ако можеш вземи си от специалните лампи-ще намериш в магазините за рибки.Просто попитай те ще ти помогнат(би трябвало).Ако нямаш възможност-махни едната неонова лампа и монтирай една с нагр.жичка-примерно20-25W.Едно време,когато не ни гевезяха с фитолампи-така правехме.Успех!



Тема Re: zashto ne mi rastat vodoraslite?нови [re: george]  
Автор Firebird (***)
Публикувано11.08.03 22:26



Аз съм много доволна от лампите Grolux (за които научих от клуба тук )
Не растат водорасли, а само висшите растения. (не зеленясва водата и предното стъкло)
Само че за 85 л аквариум ми се струват малко тези лампи, които изброяваш.
При мен на 95 л - 2 бр. Гролукс по 45 см (мисля, че бяха 18 вата) Аквариума е близо до прозорец, но сльнце влиза само сутрин рано за много кратко.



Тема Re: zashto ne mi rastat vodoraslite?нови [re: george]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано14.08.03 00:53



Що не минеш на малавийски цихлиди? Няма да ти тръгнат по-добре растенията, ама ти гарантирам, че повече няма да се притесняваш за тях. Никога.



Тема Re: zashto ne mi rastat vodoraslite?нови [re: Boby_]  
Автор Фaйoнa (Принцеса)
Публикувано14.08.03 09:08



Ехх..този шегаджия

"Всяко нещо си има своята цена, която не винаги съответства на стойността му."



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.