Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:46 28.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Umirashti slatni ribki  
АвторNadia (Нерегистриран)
Публикувано28.07.03 21:10



Molia sa vashata pomosht. V ofisa si imam akvarium sas slatni ribki. Niama aparatche sa kislorod( sigurno ne se kasva taka ama). Ot magasina ni kasaha da smeniame vodata vsiaka sedmiza i vsichko shte bade O.K. Dadoha ni i niakakvo lekarstvo,koeto se rastvaria vav vodata. Akvariuma e okolo 15 litra i ribkite biaha 4( uvi veche samo 2). Ta dvechkite umriaha. Strah me e , che i ostanalite dve shte gi posledvat. Nikak ne snam kak da gi opasia.
I oshte viarno li e , che slatnite ribki pri pravilno otgleshdane shiveiat po okolo 10 godini?
Blagodaria predvaritelno, che shte pomognete na edna nevesha i nai-veche na ribkite



Тема Re: Umirashti slatni ribkiнови [re: Nadia]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано29.07.03 11:06



Като заклет "любител" на т.наречените "златни рибки", които са си мутирали каракуди, бих те посъветвал да изхвърлиш и тия които са останали и да си купиш истински аквариумни риби. За 15 литра - евентуално гупи, хелери, кардинали. Може и неонки малко, или пък стадо сомчета коридорас.

..Но ..ти сигурно много си харесваш точно "златните риби"
Помпата за кислород (аератор и викат) е нужна за такъв малък водоем.

Особено, ако температурата в стаята е над 30 градуса. Защото "златните риби", които вече казах, са си каракуди, обичат по хладна вода. Не случайно ги гледат в езерца и изкарват прекрасно зимата. Та..дай още подробности за обстановката...и макар и с нежелание, ще помагам
А ако избереш правилния подход - нови риби...е тогава да видиш какви съвети ще ти дам...нямам спиране

Секса е спорт, спорта е здраве, спортувайте за здраве.


Тема Re: Umirashti slatni ribkiнови [re: Niky]  
АвторNadia (Нерегистриран)
Публикувано29.07.03 17:54



Parvo blagodaria ti, che se sanimavash s men i amatiorskite mi problemi. Ta tesi ribi sa v ofisda i ne sam gi isbirala as. Po stechenie na obstoiatelstvata obache as se grisha sa tiah. Mi shto sa umnizi sa tesi tuk deto prodavat ribi... da ni kashat , che i bes aerator stava. Inache v ofisa sme postoianno na klimatik i temperaturata e ... 24-25 gradusa. Mislish li che i drugite shte ismrat?
As nikoga ne bih se nagarbila s takava otgovornost ama na ... sluchi se
A i duma ne moshe da stava da gi ishvarlia. Obicham si gi vse pak
Snam , che sa glupavi shivotinki , no me radvat sutrinta kato me vidiat i sapochnat da pluvat nasam , natam kato obesumeli i da si prosiat hrana.... A .... da ne bi da gi prehranvam. ??????Ush vnimavam ama ... vse gi sashaliavam i im puskam po manichko kato se rasluduvat



Тема Re: Umirashti slatni ribkiнови [re: Nadia]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано30.07.03 09:20



Tи наистина подхождаш с чувства към тази работа. И така трябва. Всъщност, има наистина риби, които познават стопанина си, и веднага идват при него. Това са например цихлидите. А също т.нар. черен нож, аз имам 5 такива и веднага ме надушват, може би с елетрическото си поле, знам ли.

..Но на въпроса. Щом температурата е 24-25 градуса, не са умряли от жега. Може би трябва да им смените водата. Колкото аквариума е по-малък, толкова по често трябва да я сменяш. Ама не всичката на веднъж, 25-50 процента.
За храненето - дава се по-малко. Още повече, че тия риби нямат спирачки, за разлика от други и се тъпчат яко (като мене)

И накрая...никой не знае, кога ще умре, нали. Може да са били болни. Ако си забелязала нещо по особено във външния им вид, кажи, ще ги диагностицираме

Секса е спорт, спорта е здраве, спортувайте за здраве.


Тема Re: Umirashti slatni ribkiнови [re: Niky]  
АвторNadia (Нерегистриран)
Публикувано30.07.03 16:54



Ox mersi. Tova s vodata me shokira leko. Naposledak i as sam bolnava i vodata ne ia smeniah zialata a po malko-vse pak kam 40-50%. Sega me grise savestta dali ne e moia vinata.
Blagodaria ti sa otgovorite. Shte ia smeniam tasi voda pak da stava kakvoto shte.



Тема Re: Umirashti slatni ribkiнови [re: Nadia]  
Автор Фaйoнa (Принцеса)
Публикувано31.07.03 23:21



И все пак им вземи един аератор. Верно че са грознички ама..и те са хора нали?

"Всяко нещо си има своята цена, която не винаги съответства на стойността му."


Тема Re: Umirashti slatni ribkiнови [re: Фaйoнa]  
АвторNadia (Нерегистриран)
Публикувано03.08.03 16:30



Ama kak shte sa grosnichki. Ta as gi namiram sa mnogo ocharovatelni. Vsashnost aerator imame, no sled kato schupih edin normalen akvarium shefkata mi kupi edin s forma na vasa. E sega aeratora prosto niama kak da se sadarshi sa stenata. Shte gledam da ismislia neshto



Тема Re: Umirashti slatni ribkiнови [re: Nadia]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано04.08.03 09:29



По въпроса са "прекрасната" осанка на златните риби...всеки си има вкус, а моя мисля, че ясно си личи.
А защо са умрели....не знам защо някои хора си мислят, че щом има вода..няма проблеми. Че как ще живеят нормално в тая ваза. МИ да ги бяхте сложили в по-широка епруветка. Ако нямате - ще ви подаря. Ще има да си плуват вертикално..страхотно
Вярно, има фирми, които предлагат маси-аквариум, колони аквариум, но те са все пак доста широки. И въпреки това са изгъзица.
Вземете им един 30л аквариум (под 10лева е) и ги гледайте



Тема Re: Umirashti slatni ribkiнови [re: Niky]  
АвторNadia (Нерегистриран)
Публикувано04.08.03 19:42



Ox ti ne me rasbra. To ne e vasa. Formata mu e takava. I ne beshe moia ideiata sa tosi akvarium. Vse pak tam kadeto rabotiat poveche hora ne moga da se rasporeshdam. Osven tova sam v chushbina . Tai che ne e sa desette leva. Pak i sled kato e s vmestimostta na obiknoven malak akvarium kakvo prechi , che ima takasva absurdna forma.
Inache si prav. obshto vseto naistina si mislia , che kato ima voda i ia chistish i smeniash triabva da sa O.K. ribkite.
Kakto i da e . Ot dnes vseki den smeniam 25% ot vodata kakvoto i da mi kostva tova. Shte napravia vasmoshnoto pak kakvoto shte da stava. Pone sega sam naiiasno, che NIKOGA niama da si slosha akvarium v kashti .
Prekaleno goliama otgovornost e. Vse pak blagodaria sa pomoshtta



Тема Re: Umirashti slatni ribkiнови [re: Nadia]  
Автор x-fan (prost(o) x)
Публикувано09.08.03 14:26



za wsekidnewnata smqna ne te sywetwam, na dwa tri dni e po - dobre. Ako sydyt go pozwolqwa move s edno po malko kanche da zagrebwash woda i da q puskash obratno po-otwisochko , edin wid estestwena aeraciq, dwa tri pyti dnewno shte e winagi po-dore ot nishto :-)
i kato hranite taka che ribetata da sa winagi leko gladni nqma da imate seriozni problemi, makar che zlatniribki bez filtyr si e chista proba ... kakwo da ti kava, predstawi si kochina s dwe praseta na koito nqma koj da im chisti , shwashtash kartinkata - lajna, smrad i "priqtni" gledki :-))




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.