Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:44 30.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Вчера си купих  
АвторHaчинaeщa (Нерегистриран)
Публикувано18.07.03 13:37



аквариум (30л.), 2 гупи (мъжка и женска) и 2 хелера. Искам да имам красив аквариум, здрави и много риби. Искам да си купя и молинезии.
Какво трябва да знам (и да спазвам) за да се чувстват моите риби добре?



Тема Re: Вчера си купихнови [re: Haчинaeщa]  
Автор if (The Designer)
Публикувано18.07.03 14:15



to kvo da ti kaja v 30l. koi znae kolko ribi ne mojesh da suberesh :))
ako iskash krasiv akvarium ti trqbva golqm vodoem.
Porovi po neta ima mnogo info
sreshtam sum i dekoraciq na malki akvariumi .
Az sus 60 litra baia zor videh mnogo maluk :(((

Jivota e igra, siujeta e malko gaden, no za smetka na tova puk kakva Grafika


Тема Re: Вчера си купихнови [re: if]  
АвторHaчинaeщa (Нерегистриран)
Публикувано18.07.03 14:24



Е, сега пък малък ми бил аквариума Ами този беше най-големия, който имаха в магазина. Аз така на шега, за дъщеря си ги взех, ама все повече и повече започвам да се паля на сериозно.
Порових из нета и на едно място прочетох, че се препоръчва на 1 рибка - 4л. вода, ако нямаш помпичка, ако не, може и повече. Пък и избраните от мен видове са дребни. Това ме навежда на мисълта, че десетина (да не кажа и 15-а) рибки спокойно могат да си джиткат в акварима ми.
Какви водорасли ще ми препоръчаш да си взема?



Тема Re: Вчера си купихнови [re: Haчинaeщa]  
Автор if (The Designer)
Публикувано18.07.03 16:26



Abe to tova e malko otnositelno. Ima i druga teoriq 1sm na 1litur. Imai v predvid che helerite stavat i do 12 sm. (mai i poveche) no v tovq akvarium edva li shte porasnat tolkova. E nqma da ti e problem da vkarash i nqkoq molinezia. Mislq si che 15 she sa ti mnogo. Imai v predid sushto che jivorodkite i mnogo akat :))

Za rasteniata nishto nekazvash za grunda (imash li vobshte takuv) i kakvo ti e osvetlenieto? Nito puk kvi sa ti razmerite na akvariuma?
Mislq che nekakvi niskorastqshti rasteniq shte ti svurshat rabota. No te se namirat trudno.
Pogledni tova url
http://showcase.aquatic-gardeners.org/?&op=showpage&name=view-ag-s

ima dobre dekoritrani malko akvariumi gore dolu da se oriantirash kak se pravi
opisani sa i vodnite rasteniq.
A vodorasli dano da ne zavudish

Uspeh s nachinanieto

Jivota e igra, siujeta e malko gaden, no za smetka na tova puk kakva Grafika


Тема Re: Вчера си купихнови [re: Haчинaeщa]  
Автор Firebird (***)
Публикувано18.07.03 23:25



Този аквариум не го тьпчи с повече риби. Гупите като почнат да раждат, ще стане пренаселен за нула време. И аз знам на всеки сантиметър на рибката - литьр вода.
Сложи растения. Купи си криптокорини и ги насади в прозрачни чашки от сок (ама изрязани наполовина) Така лесно ще чистиш дьното - те са като в саксийки. И така растат най-добре. Ако покриеш цялото дьно с камьчета, е по-красиво, но чистенето е по-трудно. Криптокорините растат бявно, но пьк издьржат и без специално осветление. По-капризните растения имат нужда от специални лампи.
Прегледай минали теми и архива, там има наставления за начинаещи.
Ако се палиш насериозно, купи си книжки по акваристика, препорьчвам ти и да отидеш на пазара зад театър София в сьбота, кьдето се продават много неща- рибки, растения, аквариуми и оборудване за тях. Там е и най-евтино.



Тема Re: Вчера си купихнови [re: Firebird]  
АвторHaчинaeщa (Нерегистриран)
Публикувано22.07.03 10:03



Благодаря за инфото. Още тази събота ще се разход до "зад театъра".
Вчера най-малката ми гупа ми роди 13 рибки. През ноща и молинезията е родила, но понеже нямаше как да я дебна, всичко е изяла понеже все още нямам водорасли, в които да се крият. Толкова ме е яд



Тема Re: Вчера си купихнови [re: Haчинaeщa]  
Автор x-fan (prost(o) x)
Публикувано22.07.03 12:23



sega te e qd kato gi iztyrwesh, posle shte te qd kato gi hwanesh i ne uspeqt da gi izqdat :-))
spoko , pyk i ako sa ti mladi ribetata i tow aim e pyrwo ravdane winagi e po dobre da se ostawqt da rodqt w akwariuma inahce move da stane fal i da ne uspee da gi izkara kato horata i da umre, a taka drugite ribeta i pomagat i sled towa wsqko sledwashto ravdane proticha bez problemi , po dobro wzemi go ostawi toq 30 litrow akwarium da si gledash malkite tam i si wzemineshto kym 100-150 litra , togawa shte movesh da imash mnogo i hubawi ribeta :-)



Тема Re: Вчера си купихнови [re: x-fan]  
АвторNiky (Нерегистриран)
Публикувано22.07.03 12:49



A най-добре си направи още по голям, над 300 литра :)))



Тема Re: Вчера си купихнови [re: x-fan]  
АвторHaчинaeщa (Нерегистриран)
Публикувано22.07.03 16:41



Да, първо раждане им беше и на двете. За сега ще карам на 30л, пък после както върви със сигурност ще мина на по-голям.



Тема Re: Вчера си купихнови [re: Niky]  
АвторHaчинaeщa (Нерегистриран)
Публикувано22.07.03 16:42



Е-е-е, че то цял басейн ще стане.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.