Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:27 18.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Boby, помагай ако можеш :)  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано11.06.03 10:36



Намерих стиропор и ще почвам да правя задната стена на MALAWI водоема.
Ако имаш някакви снимки на камъни, изглед от езерото (отдолу :)) и изобщо, някакви които мога да пресъздам истинската атмосфера за рибите - метни ми ги на мейла -tnn@enproco.com
Ако някоя друг може да помогне - няма да откажа :))
Трябват ми снимки отблизо, защото да мога да видя детайлите, за да си направя план за рязане на задната стена.
Мерси.



Тема Re: Boby, помагай ако можеш :)нови [re: Niky]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано11.06.03 10:53



Трудна задачка ми поставяш. Боя се, че истинските изгледи от Малави няма много да ти харесат. Но ето нещо:



Ако потърсиш из нета, можеш да намериш и още, но отсега мога да ти кажа, че става дума за гладки, заоблени големи гранитни камъни предимно сиви на цвят. Иначе как можеш да си направиш нещо като това, което си замислил, можеш да видиш и тук:

Сигурен съм, че съм попадал и на по-добри снимки и материали, но точно сега не се сещам.


Дано да успееш да направиш нещо хубаво!



Тема Re: Boby, помагай ако можеш :)нови [re: Boby_]  
Автор MAXlMUS ()
Публикувано11.06.03 11:08



Tazi kasetka na zadnata stena li stoi? Maj da, ama v takyv sluchaj rastenijata ot kakvo se hranjat?

A tija plastmasi s vremeto ne sa li vredni za obitatelite?

Inache nakraja izglezhda super.

Pozdravi!





Тема Re: Boby, помагай ако можеш :)нови [re: Boby_]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано11.06.03 11:36



Честно казано, не ми харесаха.
Имам предвид нещо като това :


Задължително ли е да са заоблени камъните ...
Обичат ли дупки да се крият



Тема Re: Boby, помагай ако можеш :)нови [re: MAXlMUS]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано11.06.03 17:50



По принцип в малавийския аквариум не трябва да има растения, така че това не е проблем. Но сега като се замисля, може би си прав и за дълъг период от пластмасата биха могли да се отделят някакви отровни и/или вредни за рибките вещества. Но се съмнявам, че ще са много и ще направят поразии, иначе хората щяха да го споненат - този сайт се поддържа от много опитни акваристи, които са наясно с подобни неща.



Тема Re: Boby, помагай ако можеш :)нови [re: Niky]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано11.06.03 17:55



Не, това определено няма много общо с Малави.
Желателно е камъните да са заоблени най-вече за да не се наранят рибите. Моите обаче си съжителствуват чудесно с едни ръбести и грапави като шкурка варовици и досега нямам поражения.
Питаш дали трябва да има дупки? Дет' се вика, не трябвая да има нищо друго освен дупки. Малавийците има нужда от мнооооого укрития. Колкто повече, толкова по-добре. Различни размери, за да има за всяка рибка и да могат и по-малките да намерят спасение на места, където големите не могат да се наврат. Ей такива работи. Ако направиш същото това от снимката, само че като швейцарско сирене (ако са пещери, а не дупки, още по-добре, само че няма да можеш да ги направиш хем дълбоки, за да влезе рибката изцяло, хем със задна стена, така че според мен е по-добре да не опитваш), ще е идеално според мен. Успех!



Тема Re: Boby, помагай ако можеш :)нови [re: Boby_]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано12.06.03 09:13



То оная снимка е на един търговски продукт.
аз имам предвид нещо като тук:
http://www.aquahobby.net/tanks/tank0208.html
Или пък
http://www.aquahobby.net/tanks/tank0009b.html
A за дупки - няма проблем, ама не ми се ще и да е като швейцарско сирене.
A камъните (стиропора) ще са си заоблени, защото и да искам от стиропора не мога да ги направя остри



Тема Re: Boby, помагай ако можеш :)нови [re: Niky]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано12.06.03 11:39



Първото изглежда добре - има няколко готини пещери в долната част.
Второто е съшо е добро, но пак може още - естетиката си е естетика, но трябва да се отговори на естествените нужди на рибите. И двата аквариума на снимките са твърде голи според мен - трябват много повече укрития от естествени камъни въпреки тези на задната стена. Но това е друга тема.
Лично аз съм с две леви ръце и никога не бих се захванал да си правя такова нещо сам, но ти действай, само внимавай с материалите - не е добра идея да ползваш непроверени неща.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.