Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:16 25.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема za osvetlenietoнови  
Автор zoomaniak (fish)
Публикувано26.05.03 03:43




Za6to ne tarsite universalni re6enia na problemite na akvaristikata - mai samo az gi namiram? Eto vzemete otidete v nekoi markov magazin za osvetlenie i potarsete filips malkite luminiscentni - nastolni lampi - lampi s puri ot 13 i nagore vata. S vgraden reflektor i s daljina na jivota nad 5 godini na purite. Tva go znam ot opit. Te ne otdelqt po4ti nikakva toplina a samo svetlina, i to prdimno v slan4evia spektar. Tva go pi6e i v upatvaneto im. Sega ne znam kvi gi ima po Sofia ama 6te namerite - ako tarsite de :). Taka. O6te za tqh da znaete 4e mogat da se slagat direktno nad stakloto - pri koeto stava dista svetlo dori i pri dalbo4ina ot 70 sm akvarium - tva sam go proveril i dosta se vliqqat rasteniata ot teq lampi. Niky prepora4vam ti gi ama sa dosta soleni kato cena ot 30 lv i nagore za komplekta. Po princip te sa za buro - ama az sam si gi slagal i na akvariumite - predi de i te sa qko 6ik da znaete :) tva ot men. Ne sam vi zabravil i vi 4eta seki den. Polu4avam na po6tata si saob6tenia :):) Tva e za sega ot men........veren patilanec



Тема Re: za osvetlenietoнови [re: zoomaniak]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано26.05.03 09:38



Наистина, прав си за тия лампи...но...За да имам достатъчно осветление в моя аквариум ми трябват 200-250 вата. При цената която казваш - колко става?
Има и други лампи - живачни, халогенни. Също с режлектор..Ама колко харчат..Колко струват. Засега най-евтино е с обикновени луминисцентни лампи, които евентуално се палят електронно.
Иначе аз съм за новите технологии.



Тема Re: za osvetlenietoнови [re: zoomaniak]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано26.05.03 10:12



А сега ако ми обясниш защо трябва да давам 30 лв. за лампа при положение, че мога да си взема маркова специално за аквариум при цена от 10-15 лв., цена няма да имаш!



Тема Re: za osvetlenietoнови [re: zoomaniak]  
Автор if (The Designer)
Публикувано26.05.03 10:49



Brato ako govorime za 20 litrov akvarium resheniq 1000
ma ako polzvash 120 sm puri rabotata leko se pouslojnqva

a inache po magazinite se prodavat i lampi s 4 tela i reflektori (takova kato po office) za okolo 30-40 leva ako si q razchanchish mojesh da polzvash i po evtino shte ti doide. CHuh che na ilianci imalo nekvi kitaiski 60 sm za po 8 lv. s reflektori i elektronno zapalvane.

Jivota e igra, siujeta e malko gaden, no za smetka na tova puk kakva Grafika


Тема Re: za osvetlenietoнови [re: Niky]  
Автор zoomaniak (fish)
Публикувано26.05.03 23:14



nali ti kazvam*teq sa samo ikonomi4ni*ne har4at mnogo*znam go i ne e nujno da q razglobqva6 - lampata de*



Тема Re: za osvetlenieto [re: Boby_]  
Автор zoomaniak (fish)
Публикувано26.05.03 23:19



emi za tva 4e te se izmislqt v laboratoriiii i sa strogo universalni i stavat za si4ko ima i dosta eftini - ama na tebe si4ko li trebe da ti pokazvam imam taka i sveti pri mene 4 g i ne har4i pove4e ot edno radio )))))))) abe zemete si belejki i sveti v slan4evia spektar koeto i nai nai vajnoto - spored men



Тема Re: za osvetlenietoнови [re: if]  
Автор zoomaniak (fish)
Публикувано26.05.03 23:25



aaaa ako ima6 120 sm zemi si dve nema da sbarka6 ami te sa super nemam dumi da pi6a za tqh



Тема Re: za osvetlenietoнови [re: zoomaniak]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано27.05.03 09:13



"ama na tebe si4ko li trebe da ti pokazvam" - това изказване никак не ми харесва. Ако ми припомниш случай, когато изобщо нещо си ми показал, ще съм ти благодарен.
Колкото до "строго универсалните" лампи, имай предвид, че на почти всички халогенни и луменисцентни лампи пише, че светят със светлина, максимално близка до слънчевата, което далеч не е вярно. Купи си някоя специализирана лампа на Sylvania или Osram и сам ще видиш разликата както в самата светлина, така и в цветовете на рибките. Неслучайно тези лампи изглеждат по-скоро лилави, отколкото жълтеникави, каквито са онези, които рекламираш така разпалено.



Тема Re: za osvetlenietoнови [re: zoomaniak]  
АвторNiky (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 09:52



Ти сега да не вземеш да се обидиш като МАКСИМУС, защото всички говорим срещу теб . Не сме се уговаряли (не се и видяхме :(()
Ако е да свети нещо, това е друга тема. Ако е да е оптимално за растенията (пък и за рибите) не може да ползваш каква да е лампа.
Повечето фирми имат специални лампи, които излъчват в синия, червения и жълтия спектър, с определени пикове в дадена област. Болшинството от тия лампи са обикновени луминисцентни (като форма).
Фирма Дупла използва живачни лампи, които са в рефлектор и са за дълбоки и големи аквариуми.
Аз използвам обикновени лампи, но за дневна светлина. Разбира се, най-добре е да се комбинират със специализирани за растения.
От обикновените лампи има обаче и студена светлина, матови...
Абе вижте msaqua.com..там човека е написал цяла студия



Тема Re: za osvetlenietoнови [re: zoomaniak]  
Автор hopeless2 (опитен вълк)
Публикувано29.05.03 01:32



Имам един 20 литров, който е осветен я 9W малка пура Philips и просто трябва да ви кажа, че водорасли, растения и т.н. се развиват като полудели. Освен това светлината прави аквариума и окраската на рибите изключително красиви. Значи все пак не съм си въобразил, че с евтина настолна лампа (настолната лампа пълен комплект с 9W крушка струваше 10 лв.) могат да се правят чудеса.
Радвам се, че не само аз съм открил топлата вода, а има и други .




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.