Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:51 22.06.24 
Любители на животните
   >> Рибки
*Кратък преглед

Тема Странна зараза!!!нови  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 01:18



В аквариума имам само два анциструса и растения. Скоро слагах нови растения и камъни. По водната леща се появи нещо като плесен - една бяла пухкавичка... Стои като бели точки върху зелените растения. Най-лошото - подобен бял мъх се появи и върху анциструсите. С кво да ги излекувам? Дали да пробвам с метиленово синьо? И въобще говори ли ви нещо това описание на тази "плесен"?
Помощ!



Тема Re: Странна зараза!!!нови [re: Eмo]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано12.05.03 10:03



По това описание не може да се каже точно, но прилича на сапролегния.
Аз я лекувам с безицилин. Е, има и други методи. Потърси си информация из нета.



Тема Re: Странна зараза!!!нови [re: Eмo]  
Автор killiman (непознат )
Публикувано12.05.03 10:19



Преди 3 години имах подобен случай с големи калихти-чифтове производители.За жалост нищо не помогна.Много странно-такива големи и здрави риби,а някаква плесен ги умори!И докато те живееха в развъдни аквариуми,където биологично равновесие много трудно се подържа,то странно е че тая напаст се появява в аквариум с водорасли.Може би филтрацията не е на ниво?Между другото и при мен се появи през пролетта.Май има някаква закономерност за болестите в аквариумите и годишните сезони...



Тема Малахитово зелено? И една забележка за бензацилинанови [re: Eмo]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 13:01



В интернет на две места попаднах на информация за лечение на Сапролегния с малахитово зелено. На едното място го даваха с конц. 60 мг/л, а на другото - 100 мг/л. Но май и в двата случая става дума за краткотрайна експозиция на рибите в отделен аквариум с разтвора. А аз искам да дезинфекцирам целия аквариум. Някой ползвал ли е малхитово зелено да ми каже в каква концентрация да го приложа?

И относно бензацилина - забелязвам, че се ползва доста често, но аз имам една малка забележка. Бензцилинът спада към бета-лактамните антибиотици, а те всички действат САМО на бактерии - свързват определен протеин в бактериалната стена и и клетката се разпуква. Тъй като гъбите и вирусите нямат такъв протеин в стената си, бензацилинът НЕ ДЕЙСТВА срещу гъби и вируси. Освен това търговският препарат BENZACILLIN е слабо разтворим във вода. Той затова и не се инжектира венозно - поради риск от емболии



Тема Re: Малахитово зелено? И една забележка за бензацилинанови [re: Eмo]  
АвторNiky (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 14:35



Aма ти много си знаел, какво питаш тогава :))
Не знам какво е теорията, но практиката....
Аз ползвам безицилин...изобщо не знам какъв точно антибиотик е.
Половин шишенце разтварям във вода и го сипвам вечер преди да изгаснат лампите.
Това се повтаря 5 дена.
Лекува сапролегния и ижтиофтириус и язвички...абе става
Но най добре е да не стигаме до там.
Че после се почва една смяна на водата, филтриране с въглен и т.н
А за малахитовото зелено ...чувал ли си, че е карценогенно :)))
С каквото и да лекуваш, винаги ще има жертви...това е живота



Тема Мерси, Никинови [re: Niky]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 14:51



Все пак си прав - щом практиката го доказва, ще пробвам. Само още един съвет да ми дадеш - аквариумът ми е 60л, но сега е с 30л. Колко бензацилин да му слагам, колко дена и после какво да правя с водата - да я сменя ли или да оставя така. Нямам филтри. В момента даже не аерирам, че заради два анциструса не си заслужава шума
Мерсаж в аванс



Тема Re: Мерси, Ники [re: Eмo]  
АвторNiky (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 16:44



О, за 30л най много 1/3 от шишенцето. След 5 дена, почваш да сменяш водата - ти с тия риби нямаш проблем. Ще смениш за 3 дена по 50% и това е.
Но за филтрирането не си прав....Аерацията е глупост ако имаш достатъчно растения, но филтриране си трябва....
Верно че анциструсите по принцип са яки, ама...и те умират
Дано да постигнеш успех...
Ще стискаме палци



Тема Ники, още една питанка към теб...нови [re: Niky]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 23:14



Спомняш ли си бензацилинът, който си слагал в каква концентрация е бил? Аз си поръчах на прах, 1 200 000 UI, но доколкото знам и готовите разтвори са с различни концентрации. Мисълта ми е ти да не си слагал от по-слабите концентрации по половинка, а аз да сложа от по-силната (щото тая дето съм я поръчал е най-силната) и да излекувам обитателите во веки веков...



Тема Re: Ники, още една питанка към теб...нови [re: Eмo]  
АвторNiky (Нерегистриран)
Публикувано13.05.03 09:06



Ами честно казано, не помня концентрацията. Но имам у нас шишенца, мога да погледна и утре да ти кажа



Тема Re: Ники, още една питанка към теб...нови [re: Eмo]  
Автор killiman (непознат )
Публикувано13.05.03 10:45



Аз като си купувам бензацилин винаги искам от 1 200 000 единици.Другата концентрация която съм срещал е 2 400 000.Не съм доволен от нея.Може би защото като обем е същото количество,но понеже не се разтваря във водата ефекта си е същия.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.