Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:24 25.09.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Problem?  
Автор bojan (Wizard)
Публикувано23.04.03 00:26



Zna4i cihlidite mi hvarliha haivetra si predi pove4e ot mesec (ne me pitaite kakvi sa,ne znam kak se kazvat).Ta sega zabelqzvam 4e malkite riboci sqka6 imat grabna4ni izkrivqvaniq.Vse edno grabna4niq im stalb e po-golqm i ne moge da se sabere v tqloto i se ogava.i tam kadeto se ogava(predimno kam opa6kata) kato poglene6 ribkite otgore ili otdoly si li4i kak opa6kata e izkirvena?Moge li tova da dovede do nqkakvi problemi ili dali 6te se opravi kato porasnat???

Винаги ще има утре!


Тема Re: Problem?нови [re: bojan]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано23.04.03 09:52



Пусни снимка, така не е много ясно за какво иде реч.
А колкото до "цихлидите", на които не знаеш името, погрижи се да го научиш - от цихлида до цихлида има огромна разлика както в изисквания към водата, така и в поведение, външен вид, начини на размножаване и т. н.



Тема Re: Problem?нови [re: Boby_]  
Автор bojan (Wizard)
Публикувано23.04.03 22:47



цихлозома нигрофасциатус

Винаги ще има утре!


Тема Re: Problem?нови [re: bojan]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано24.04.03 10:29



Изкривени гръбнаци? Звучи странно. Лично аз от много години не съм гледал южноамерикански цихлиди и имам много малко спомени по въпраса, но ако малките ти се струват не съвсем наред, по-добре не ги оставяй да порастнат. Не е лесно, но човек, който гледа рибки, трябва да е готов и за това. Не се безпокой, тия цихлазоми се въдят като хлебарки и много скоро ще имат ново поколение.



Тема Re: Problem?нови [re: Boby_]  
Автор bojan (Wizard)
Публикувано26.04.03 00:43



offff ama to e samo na opa6kata!

Винаги ще има утре!


Тема Re: Problem?нови [re: bojan]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано26.04.03 01:08



Ще ти поставя въпорса по друг начин - какво точно смяташ да правиш с няколко десетки рибки, които са практически непродаваеми, а са толкова агресивни (едни от най-агресивните цихлиди, отглеждани в аквариуми изобщо), че не могат да се гледат дори с африкански цихлиди?
Малавийските цихлиди са известни с агресивността си. Някои от най-агресивните видове като Melanochromis Auratus например убиват други риби, преследвайки ги до пълно изтощение. Но нигрофасциатума не убива така - тази цихлазома просто разкъсва хрилете на жертвата си. Съмнявам се, че някой от приятелите ти, който си гледа хелери или трихогастери, би се възхитил, ако му предложиш 10-тина такива рибета. В зоомагазин е абсурд да ти ги вземат.
Но ти сам решаваш какво да ги правиш.



Тема Re: Problem?нови [re: Boby_]  
Автор bojan (Wizard)
Публикувано26.04.03 16:55



imam trigasteri i ni6to ne im pravqt :)))

Винаги ще има утре!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.