Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:08 22.05.24 
Любители на животните
   >> Рибки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Za Photoshop i obrabotkata naizobrajeniq  
Автор if (The Designer)
Публикувано21.04.03 11:16



Hi na vsichki
reshih da postna tazi tema poneje vidqh che ima interes kum photo manipulaciite.
E poneje az nikoga ne sum bil dobur v obqsneniqta reshih da vi pratq malko tutorials za photoshop koito ima interes da se ponauchi.
Kakto v akvaristikata taka i tuk nqma strogi pravila, vsichko zavisi ot konkretnoto izobrajenie. Edin metod pri edno moje da se okaje s dobur efect pri drugo ne.
Kato za nachalo chovek koito e reshil da se zanimava s tova neka poprochete malko help-a na Photoshop (pone taq chast za images) da pogledne i tutorials i vsichko sled tova se svejda do praktika i pak praktika.

Ta mai stanah mnogosloven eto i adresa
http://www.good-tutorials.com/tutorials/2/0
kato za nachalo milsq che stigat :)))
Samo edin posleden suvet ne polzvaite opcia Auto ima si ruchni korekcii e vqrno trqbva malko poveche da se pomuchite, no ima i efect ot taq rabota

Jivota e igra, siujeta e malko gaden, no za smetka na tova puk kakva Grafika


Тема Re: Za Photoshop i obrabotkata naizobrajeniqнови [re: if]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано21.04.03 12:58



В тая връзка искам да кажа, че PhotoShop не е единственият вариант. Има безплатни програмки, далеч по-леки за работа, както и с по-малко изисквания към хардуера, които могат да свършат не толкова добра, но все пак добра работа. Аз съм много доволен от IrfanView -

. Freeware е и е много добра!



Тема Re: Za Photoshop i obrabotkata naizobrajeniqнови [re: Boby_]  
Автор if (The Designer)
Публикувано21.04.03 13:04



Opredeleno ima freeware soft mnogo po sveta :))
Ne sum polzval takiva (ne mi i trqbva, s PS si vursha idealno rabotata i za men toi e nai-dobroto)

Jivota e igra, siujeta e malko gaden, no za smetka na tova puk kakva Grafika


Тема Re: Za Photoshop i obrabotkata naizobrajeniqнови [re: if]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано21.04.03 13:11



Най-доброто да. Обаче ако има вариант всеки момент в стаята ти да влезе проверка за нелегален софтуер, а ти не използваш лиценизран ФотоШоп, ще те питам пак дали е най-подходящото.



Тема Re: Za Photoshop i obrabotkata naizobrajeniqнови [re: Boby_]  
Автор if (The Designer)
Публикувано21.04.03 13:17



E tova da
az govorq za vuzmojnostite na software
no kakto i da e

Jivota e igra, siujeta e malko gaden, no za smetka na tova puk kakva Grafika


Тема Re: Za Photoshop i obrabotkata naizobrajeniqнови [re: Boby_]  
Автор hopeless2 (опитен вълк)
Публикувано23.04.03 02:35



Като човек дето много разбира от Photoshop, съвсем отговорно мога да заявя, че всичките безплатни програмки взети накуп са на светлинни години зад Photoshop-а, та даже и всички останали подобни дето са платени ;)) . Photoshop-а просто е Програмата За Графична Обработка .



Тема Re: Za Photoshop i obrabotkata naizobrajeniqнови [re: if]  
Автор hopeless2 (опитен вълк)
Публикувано23.04.03 02:37



Ако можеш да постнеш линк към tutorial за развъждане на червени неони ще съм ти много благодарен ;))) .



Тема Re: Za Photoshop i obrabotkata naizobrajeniqнови [re: hopeless2]  
Автор Niky (AquariaBG)
Публикувано23.04.03 09:45



Това беше готино..Не мога (засега) да ти постна линк, но мога да те запозная с човека, който е номер едно за мен в София



Тема Re: Za Photoshop i obrabotkata naizobrajeniqнови [re: hopeless2]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано23.04.03 09:57



Така е. Само че не всеки може да си позволи да си купи PhotoShop. А ако не си го купи, трябва да го открадне. Нали се сещаш докъде водят тези разсъждения?



Тема Re: Ot kude pochnahme,a kva stanaнови [re: if]  
Автор if (The Designer)
Публикувано23.04.03 10:47



Zdraveite, Postnah tazi tema s misulta da obqsnq na zoomaniak (i na vsichki koito se interesuvat kak da si obrabotvat snimkite), che tozi procen ne e tolkova prost i ne moje da mine s edno standartno deistvie (Auto Curves), a sa neobhodimi mnogo poveche prodceduri i ruchno manipulirane, za da se postigne jelaniq rezultat.
Sega po vuprosa za Photoshop kato software, za men nqma po dobra rasterna programa (no az sum i golqm fen na Adobe). Vseki polzva takuv soft kakuvto mu e vuzmojno. Vajni sa principite pri manipulaciata (e nqkoi ot free soft nqmat i neobhodimiq nabor instrumenti za celta).
Ako nqkoi ima problemi pri takava prodcedura po retush da pita shte obqsnqvam, ako moga, no samo za Photoshop poneje drug soft ne polzvam i nemoga da dam mnenie i suveti.

Jivota e igra, siujeta e malko gaden, no za smetka na tova puk kakva Grafika


Тема Re: opitнови [re: if]  
Автор zoomaniak (fish)
Публикувано23.04.03 11:59



Драги мой патиланец if – относно маската, която гарантирам ти си седи върху около 85% от снимките правени с аналогов апарат и същия процент важи за тези снимки от цифровият апарат. Това ти го гарантирам и се учудвам, че не ме разбираш. За пръв път чух за този термин в едно фотостудио в моя град. Като поразпитах моя верен приятел собственика на студиото, той ми каза че, тези маски се слагат автоматично от машината, която автоматично промива подадените от оператора снимкови пози от лентата ти. Но да не ставам толкова подробен, че ще ти влезна и в някоя “клапа на сърцето”.
Така – и ти мили ми приятелю – когато ги скенираш си мислиш, че всичко е наред. Ама не е. Използвай само функцията на Photoshopa, която и ти, и аз добре познаваме. А тя е – Curves. Тя също ми беше препоръчана от 2-3 собственици на фотостудиа от моя град и София. Така, че те ни бият доста повече като стаж при обработката на снимки с тази програма и тази опция на програмата. Да наистина темата е около 1-2км дълга, но това съм разбрал аз и го споделям с Вас естествено. Да кажа отново, че има и снимки, на които нищо не трябва да им се пипа. Даже, често използвайки опцията Curves можем да нанесем щети но те са видими, ако работим внимателно и не бързаме да натискаме save )))))).
Curves има подопция Preview, тя винаги трябва да е маркирана. Работете само на Auto режим. Нищо друго не Ви трябва. Но ако искате да си играете повече има достатъчно място и досаттъчно опции, които аз съм се убедил от опита си, че ако говорим за прости дейности използвам само опцията Curves.
Това е дерзайте и повече не давайте на рибите Ви да си говорят, за вас, зад гърбот Ви.



Тема Re: opitнови [re: zoomaniak]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано23.04.03 12:17



Маска, която машините автоматично поставят на 85% от цифровите снимки и на 85% от аналоговите. Искрено ме забавляваш с това изказване, знаеш ли?



Тема Re: opitнови [re: zoomaniak]  
Автор if (The Designer)
Публикувано23.04.03 12:38



Dragi mi priateliu,
az kato chovek koito si izkarva hliaba s grafichen dizain smeq da tvurdq che dosta dobre poznavam programkata Photoshop. Toz forum e za akvaristika i neshta tuk da navlizam v podrobnosti za obrabotkata na images. Az ti davam suveti kak e po dobre da go napravi, a ti ako iskash me slushai, ako iskash si polzvai finkcii Auto, se mi e taq.
A tova dali edna snimka e nared ili ne (sled skanirane ili kvoto i da e) moga sam da si predcenq i sushto taka sam da si predcenq koe trebva da i se korigira i kva posledovatelnost ot metodi da izpolzvam.
A otnosno foto studiata vslqka shto gode dobra mashina za vadene na snimki si ima vuzmojnosti za ruchni korekcii kakto na qrkost i svetlina taka i na cvetove i na kvi li ne neshta. Tova dali na fotografite im se zanimava ili ne e drug vupros.
Zadai si i vuprosa zashto 15% ot snimkite nqmat takava "Maska"
neznam dali "Maska" vobshte e pravilniq termin.
A da ti kaja che ima pri skanirane i drugi problemi kato naprimer shumove edva li shte me razberesh.
Ta predpochitam da slojime krai na taq tema.
Ako iskash da se uchish se uchi, ako ne iskash i te murzi nedei. Ti si reshavash.

Jivota e igra, siujeta e malko gaden, no za smetka na tova puk kakva Grafika


Тема Re: биранови [re: Boby_]  
Автор zoomaniak (fish)
Публикувано23.04.03 12:40



може би е така но когато ти го докажа лично ще че черпиш по бира



Тема Re: opitнови [re: if]  
Автор zoomaniak (fish)
Публикувано23.04.03 12:44



споко мен аз също познавам 95% тая програма и не искам да съм прозвучал неуважително към теб просто си пиша така - приемам това за истана - споко но всяко правило си има изключение - това е и при акваристиката



Тема Re: биранови [re: zoomaniak]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано23.04.03 12:50



На една снимка могат да не са и наред много неща, дори да е що годе фокусирана. Става въпрос за яркост, контраст, баланс на цветовете и други такива. Това обаче не означава, че снимката има каквато и да било "маска", още повече, че терминът маска си има съвсем конкретно и много различно значение във PhotoShop. Но да се върнем на твоите прословути автоматични настройки - дали ще ползваш Adjustments->Curves->Auto, Auto Colors, Auto Levels, Auto Contrast или там каквато автоматична настройка си решиш, си е твоя работа. При някои снимки някои от автоматичните настройки дават прилични резултати, при други - трагични. Ако се захванеш да си нагласиш нещата на ръка (говорим си не за редактиране на снимката, а само за елементарни настройки), имаш много по-добър шанс да получиш свестен резултат за не кой знае колко повече време. Мисля, че по-ясно от това не мога да ти го обясня.
За твое сведение има и други "хитри" начини за пооправяне на снимка , които
дават добри резултати - например ако снимката е тъмна и няма добър конртаст, можеш да да дублираш слоя, да смесиш двата еднакви слоя с ефект screen, да копираш с Copy Merged, за да обединиш слоевете, а след това да пейстнеш в нов файл и да се радваш на резултата.
Всичко е въпрос на опит - ако добре познаваш софтуера, с който работиш, ще можеш да направиш много неща с него.



Тема Re: ифнови [re: if]  
Автор zoomaniak (fish)
Публикувано23.04.03 12:57



човеко дай ми една поща да ти пиша и там става ли знам че мога да научим един от друг разни тънкости - прав си за всичко доста нощи съм загубил пред програмата и искам да станат още прати ми мейл моля те за да ти пиша едни разни нещица по темите за обработката на снимкови изображения



Тема Re: биранови [re: Boby_]  
Автор zoomaniak (fish)
Публикувано23.04.03 13:00



пак започваме да спорим с теб но не искам по тая тем темата си остава при нагледното показване - но и двамата сме прави - а термина маска не е мой използват го доста фотографи



Тема Re: биранови [re: zoomaniak]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано23.04.03 13:02



Няма "маска, която да пада". Има кофти снимки, които се пооправят, като се пипнат настройките, било ръчно или автоматично.



Тема Re: масканови [re: Boby_]  
Автор zoomaniak (fish)
Публикувано23.04.03 13:04



защо все се хващаш за думата а ))))))))))))) това е гадно - това го цитирам кажи го на фотографите с които контактувам



Тема Re: ифнови [re: zoomaniak]  
Автор if (The Designer)
Публикувано23.04.03 13:23



ivaylo_v_f@yahoo.com

Jivota e igra, siujeta e malko gaden, no za smetka na tova puk kakva Grafika



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.